Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w b7 z halogenami podobno można przekodować na bixenon w mce długie jako drl na ileś tam %. Gdzieś oglądałem albo czytałem taki patent... Może ktoś potwierdzi?

Kolega w b7 ma drl w lampach, bo w bixie jak się nie mylę to mijania i drogowe są razem -w soczewce więc to nie są tzw długie jak określiłes tylko DRL, i dodam że ma bez włącznika auto

Nie zrozumiałeś mnie, może pokrętnie napisałem. Chodzi mi o to, że mając zwykłe lampy h7, h7 w b7 można podobno przekodować mce z świateł halogenowych na bixenon i wtedy podobno można ustawić światła długie jako drl na ileś tam %. Ale tak jak pisałem gdzieś tylko czytałem o tym na jakimś innym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś tak, że podłączył moduł przy zwykłych lampach H7 i mijania zapalały się z opóźnieniem 2 sekund?

Tzn. jadę na DRL czyli 30% drogowe, robi się ciemno, DRL gaśnie i zanim zapalą się mijania mija z 2-2,5 sekundy. W drugą stronę działa dobrze czyli jak jest jasno to się momentalnie przełącza z mijania na DRL.

Mam dołożony włącznik AUTO i MCE high.

Kabel od zapalania obwodu gdy gaśnie DRL czyli odpalają się mijania podpiąłem pod pin 29 w kostce 32 w MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wie może ktoś gdzie pod deską znaleźć przewód od hamulca ręcznego (jak jest zaciągnięty to jest na nim napięcie)? mam DRL od proeltec w światłach drogowych i tam jest możliwość sterowania (wyłączenia) plusem, np, gdy będę miał zaciągnięty ten ręczny, to by te dzienne się nie świeciły. Myślę, że jest to fajna opcja i w miarę prosta, tylko który to będzie kabelek:/

DRL podłączony i działa :) nawet czujnik zmierzchu działa poprawnie. Trochę za dużą zwłokę od zamknięcia auta ma CLH ale nic z tym nie zrobię. Sam moduł od Proeltec jest godny polecenia :)


założyłem żarówki plazmowe 8500 i jak świecą na drl to dają białe światło ale na drogowych to już dają na niebiesko niestety

Kolego faktycznie na tych żarówkach w światłach dziennych na 30 % w drogowych jest białe światło??? Ja mam zwykłe marketowe H7 i ten żółty kolor jest niezbyt atrakcyjny:) Mówisz, że przy załączeniu długich świecą nna niebiesko, bardzo to przeszkadza w jeździe? Widać coś wtedy na nich??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władysław,też mam te żarówki.Na drl,świecą hm niby na biało ale jak sie zaczniesz przyglądać pod różnymi kątami to wychodzą kolorowe jarmarki.W światłach drogowych wyglądają super z lekką poświatą niebieskiego.Szczerze mówiąc to słabo oświetlają drogę w porównaniu do moich,jakiś zwykłych ,starych żarówek

Dołączam się do pytania odnośnie podłączenia modułu z ręcznym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem nadzieję, że te żarówki to będzie idealne rozwiązanie a tu doipa. To, że po przyglądnięciu się są widoczne jakieś pświaty kolorowe, to jeszcze chyba do przeżycia skoro i tak kolor dziennych jest biały. Ale jak mówisz, ż na długich niewiele światłą dają to trochę lipa :mellow: Może ma ktoś jeszcze jakieś inne ciekawe rozwiązanie???

Pytanie dotyczące ręcznego z modułem podtrzymuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władysław,też mam te żarówki.Na drl,świecą hm niby na biało ale jak sie zaczniesz przyglądać pod różnymi kątami to wychodzą kolorowe jarmarki.W światłach drogowych wyglądają super z lekką poświatą niebieskiego.Szczerze mówiąc to słabo oświetlają drogę w porównaniu do moich,jakiś zwykłych ,starych żarówek

Dołączam się do pytania odnośnie podłączenia modułu z ręcznym :-)

Potwierdzam. Ja mam barwę 7500K w B7 i w DRL jest tak sobie - tzn. na wprost ładnie w miarę świecą i dają ok światło ale z bliska pod kątami jest niebiesko trochę etc. Czasami z kąta nawet nie widać, żeby światła były zapalone... Zwiększyłem teraz moc DRL na 45% bodajże i zobaczę jak będzie to widać.

W nocy jeszcze nie jeździłem ale moim zdaniem na pewno będą dawały mniej światła o zwykłej żarówki H7, nie mówiąc już o jakichś Osramach, Tungsramach etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem tak,Osram unlimited na mijania i w długich zwykłe jakieś,teraz mam na długich te Plasmy i jadąc w nocy na długich niekiedy się łapę i chce włączyć długie które ja są :-D nw czy drugi raz bym się na nie zdecydował.Tak jak kolega ucho.77 napisał...nie znajdziesz takiej żarówki która by spełniła wszystkie oczekiwania,im bielsza barwa tym slabsza widoczność w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachował ktoś instrukcję obsługi moduł z 1 strony tego tematu ?

Odkryłem że jednak moduł mi coś bruździ znowu, i mrugają mi czerwone światła podsufitki, oraz świecą się dzienne razem z mijania znowu, mimo że już miałem to raz poprawiane.

Także proszę jeśli ktoś ma, o wysłanie na emaila instrukcji albo o screeny tu na forum.

[email protected]

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachował ktoś instrukcję obsługi moduł z 1 strony tego tematu ?

Odkryłem że jednak moduł mi coś bruździ znowu, i mrugają mi czerwone światła podsufitki, oraz świecą się dzienne razem z mijania znowu, mimo że już miałem to raz poprawiane.

Także proszę jeśli ktoś ma, o wysłanie na emaila instrukcji albo o screeny tu na forum.

[email protected]

Aby na pewno masz to dobrze podłączone wszystko? Wygląda jakbyś miał namieszane w instalacji i kabelek odpowiedzialny za "wykrywanie" włączenia świateł mijania jakby podpięty był pod podświetlenie wnętrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chce jechać do warsztatu znowu ale wolałbym już mieć instrukcje przy sobie wydrukowaną.

Może się coś zwarło, bo już mi to poprawiał, ale w sumie nie jeździłem przez wakacje na światłach bo miałem dzienne to mogłem tego nie zauważyć.

Ale z tego co wcześniej sprawdzałem to gasły normalnie przy włączeniu świateł mijania.

Gorzej jak coś padło.

A jak na złość lada dzień mam przegląd techniczny auta.

EDIT:

Mam już instrukcję, dostałem od ręki od sprzedawcy z allegro.

Także póki co dziękuję. Zobaczymy teraz czy elektromechanik samochodowy się spisze.

EDIT 2:

Kurcze, jaja jak berety. Naprawiło mi się to jak zacząłem kręcić tym potencjometrem na desce rozdzielczej "-" i "+" od ściemniania zegarów.

Póki co odczekam co się będzie działo ale wróciło narazie wszystko do normy.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julo23, powinieneś mieć chyba podłączony moduł pod światła pozycyjne (postojówki), gdy włączysz właśnie postojówki to już wtedy powinny się wyłączyć dzienne (tak jest zgodnie z literą prawa drogowego), a nie jak dopiero światła mijania włączysz. Na przegląd przecież rozłącz moduł drl i światła będą działały normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,nie mam czujnika zmierzchu i chce dołożyć sobie wyłącznik Drl nie ori,ale kołyskowy i gdzieś sobie to ukryje.Jak go podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy wlacznik auto zarowno od b6 jak i b7 ma podswietlana ikonke auto na zolto i pozycyjne na zielono czy moze takie kolory byly tylko w b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zamontowac w lampach pasek led taki

i chcialbym zeby po wlaczeniu xenonow sciemnial sie do 30% mocy.

Czy da rade zastosowac, podlaczyc modul drl aby sciemnial mi owy pasek zamiast swiatel mijania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...