Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana płynu hamulcowego


janek67

Rekomendowane odpowiedzi

;(Proszę o radę może ktoś orientuje się jak często wymienia się płyn hamulcowy? i jaki jest orientacyjny koszt tej wymiany?A może nie jest to trudne i można samemu wymienić?I jeszcze jedno ile tego płynu potrzeba? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;(Proszę o radę może ktoś orientuje się jak często wymienia się płyn hamulcowy? i jaki jest orientacyjny koszt tej wymiany?A może nie jest to trudne i można samemu wymienić?I jeszcze jedno ile tego płynu potrzeba? :mysli:

plyn hamulcowy z reguly wymienia sie co dwa lata, gdyz ma wlasciwosci higroskopijne czyli pochlania wilgoc, i chłonie wodę z otoczenia,Płyn hamulcowy zawiera w swoim składzie dodatki przeciwkorozyjne utrzymujące układ hamulcowy w sprawności. Jednak z czasem dodatki te tracą swe własności i w układzie, szczególnie w cylinderkach może rozwijać się korozja. Dodatkowo, woda zawarta w płynie obniża jego temperaturę wrzenia i w skrajnych przypadkach, podczas ostrego długotrwałego hamowania, mogą tworzyć się korki parowe przyczyniając się do złego funkcjonowania hamulców. Wymiana nie jest zkaplikowana odkrecasz wszystkie odpowietrzniki niech plyn zcieka miedzy czasie caly czas dolewasz nowego ze by w zbiorniczku nie zabraklo i tak az przelejesz przez uklad 2 litry, zakrecasz odpowietrzniki i dla pewnosci odpowietrzasz kazde kolo zaczynajac od prawego tylu, lewy tyl, prawy przod, lewy przod. I gotowe powinnes sobie poradzic sadze ze zykly mechanik wezmie okolo 50 zl za ta usluge w aso okolo 140zl. plynu ci potrzeba ze 3 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za bardzo wyczerpującą odpowiedż.To biorę się zaraz do pracy.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 litry płynu hamulcowego :shocked: skąd takie dane wziąłeś litr max 1,5 w zupełności wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też niedługo czeka wymiana płynu w układzie chmulcowym. Tylko zastanawiam się jaki płyn będzie dla mojego auta najleprzy. W poprzednich autach które posiadałem stosowałem Ferrodo DOT 5.1. - czy do a4 będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakieś 2 tygodnie temu wymieniano u mnie płyn hamulcowy, opakowanie 0,485 ml. Na stary płyn - strzykawka do zbiorniczka ile się dało i odsysanie :> :tongue4: Całość starego płynu zeszła, odpowietrzenie, a nowego nie musiałem dokupować :rolleyes: Całość zajęłą koledze jakieś 20-30 minut. Pozdrawiam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jestem po wymianie tarcz, klocków i płynu hamulcowego. Wcześniej miałem płyn koloru zielonego (nazwy nie znam), teraz wymienili mi na żółty firmy Girling Dot 4. Zastanawiam się czy nie będzie z tym jakichś problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kompletnej wymiany płynu potrzeba max 2 butelk czyli około 1 l.

koszt w aso zależy tylko i wyłącznie od partnera bo nie jest to stała stawka.

u mnie koszt wymiany płynu to 60 pln + płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 50zł z płynem Ate Typ200

ale to dla stałych klientów :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tylne 2 cylinderki byly skorodowane i jeden sie blokowal a jedna guma uszczelniajaca byla uszkodzona a przy okazji ze moglem sobie pozwolic to wymienilem caly komplet mazetek przod tyl z wymiana plynu hamulcowego . najgorsze bylo odpowietrzanie bo wszystko mialemotwarte i bez urzadzanie odsysajacego ale juz jest ok i super hamuje :) plynu zuzylem z 1,5l i kupilem dot z ATE 43 zl zaplacilem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest oryginalny DOT-4 audi po 12 zł za 500 ml.

tu masz litrowy za 20 zł. I to oryginalny Audi:

http://allegro.pl/item972201793_skoda_vw_audi_plyn_hamulcowy_1_l_oryginalny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo

na dole przy siłowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...