Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka świec żarowych


guliver85

Rekomendowane odpowiedzi

uslyszalem wspaniala wiadomosc jezeli mamy POMPY WYSOKIEGO CISNIENIA TYP CP4 to lezymy i kwiczymy poniewaz te pompy nie maja czesci zamiennych oraz nieznana jest ich technologia naprawy/regeneracji !!!!!!!! typ pompy mozna okreslic po numerze na pompie :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jednak zapchał się na amen DPF, nie uruchamiał procedury wypalania, trzeba go wyciągnąć i ręcznie oczyścić. A jednak miałem objawy jak u was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nowej pompy to 4580 zł przy zwrocie starej, jeden dzień oczekiwania .
na aledrogo od 400 zyla uzywki i po tysiac z hakiem nowe... w sumie taniocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w aso około 4500 , a na allegro ponad polowa taniej ,przemek4net czytam twoje posty od paru lat , ale chyba takie czary to coś jest nie halo.

4

---------- Post dopisany at 19:20 ---------- Poprzedni post napisany at 19:19 ----------

Nie halo to miałem na myśli cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jaki odsetek aut będzie miał z tym problem. Ręce opadają

W autwlach co maja 200 ty przebiegu i 3 wlascicieli rozne rzeczy sie psuja....moze dlatego ich wartosc to zaledwie czastka ceny nowego a producenci jaks niechetnie daja gwarancje ponad 100tys... Przejechalem 130tys autem i klopot mialem tylko z wycieraczka... Ale to auto ma ledwo troche ponad 130tys...jak bedzie mialo 200tys pewnie tez sie cuda beda dzialy....moj spokoj kosztowal mnie jednak utrate wartosci....2,0tdi cr to nie silnik ałdi ale podstawowy silnik w szmelcgrupi...dosia i to calkiem udana. Ja jestem zadowolony bo jezdze bez zadnych problemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów potrzebuje jakis sprawdzony warsztat poniewarz niedawno kupilem audi b8 2010r i zapala sie kontrolka świec i gaśnie auto po kilku minutach ciężko ale odpala komputer pokazuje słabe cisnienie paliwa może ktoś z okolic Bierunia cos polecić ?

Jaki masz przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kontrolka swiec swieci sie z różnych przyczyn... mi ostatnio zapalała sie co jakis czas na sekunde aż w końcu wyskoczył błąd silnika. Komp pokazał klape przepustnicy - wymieniłem (koszt 640zł) i po problemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja p... jakie teorie spiskowe z tym paliwem... wszystko co polskie jest do d...?

Wiekszosc stacji ma paliwo przeciez i tak z tego samego zrodla (zbiorniki na stacjach moga byc w roznym stanie - to osobny temat)

Paliwa sa badane, podnoszone sa z roku na rok kryteria pozytywnych ocen (paliwa bada sie pod coraz wieksza liczba kryteriow)

Przejechalem 2,0tdi cr 130tys. Poza drobnymi wyjatkami tankuje tylko w PL na stacjach wg klucza cena (zero problemow)... dokladnie tak samo tankowalem (i tankuje bo mam dalej) 2,5v6tdi (w watkach o 2.5v6tdi i padajacych pompa vp44 bedzie kupa zali na paliwo "ze to przez zle polskie paliwo") - okolo 100tys autem zrobilem (startujac juz od przebiegu 200tys) - no jakos sie nie zrabalo "przez polskie zle paliwa"

Jeden spiskowiec pare postow wyzej nawet teorie wysnul, ze jak sie wtrysk zatka i bedzie podawal mniej paliwa to wzrosnie temperatur spalnia? co za teoria!... tylko pomieszal silniki benzynowe z dieslami (no i moglby sie zastanowic dlaczego stare diesel nie mialy przepustnic jezeli za duza ilosc powietrza podnosi temp spalin)

Rabie sie bo sie rabie czasem wszystko i tyle..

zamiast pustej dykusji o stacjach benzynowych chetniej dowiedzialbym sie jak kontrolnie sprawdzic stan pompy cr i jak ewentualnie naprawic ja zanim sie wy... kompletnie (na zasadzie: "warto odkrecic 2 srubki i sprawdzic czy nie ma sladow wytarcia na czesci X a jak jest to trzeba wymiec czesc X bo ona z wymiana to 200pln i zapomniec o temacie)

Same pompy CR uzywki widze sa raczej tanichowate od juz 500 do 1000 zyla (wiem ze pompy CR jak i wtryski zarowno CAGA jak i CAHA sa identyczne/w tych samych latach produkcji/ wiec jak sa i takie same w "poprzeczniakach" 2.0tdi cr to znaczy ze baza czesci uzywek jest olbrzymia: bo vw 2.0tdi CR wklada do prawie wszystkich swoich aut pod szyldem vw czy pod szyldem swoich pociotkow)

Oczywiscie wymiana wtryskow i pompy to juz akcja wieksza (nie mowie, ze nie warto sie przejmowac)

Pozdrawiam,

Przemek

jestem mechanikiem od 10 lat i wiem co mówie a Ty naczytasz sie internetowych mądrości i myślisz,że świecisz?mam nadzieje ,że z z czasem zmądrzejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem mechanikiem od 10 lat i wiem co mówie a Ty naczytasz sie internetowych mądrości i myślisz,że świecisz?mam nadzieje ,że z z czasem zmądrzejesz

niektorzy czasem czytaja (w szkole i po szkole)... rozpatrz moze podzielenie sie wiedza ... ksiazka?

zmień kolego pompę bo wtryski ch.. strzeli:)a jak się wtrysk przytka to upali tłoka i motor na śmietnik:)

bede Ciebie jednak namawial to czytania np.

Współczynnik nadmiaru powietrza

Współczynnik nadmiaru powietrza

...

Natomiast sam współczynnik nadmiaru powietrza nie jest tak istotny w silniku wysokoprężnym - tu zapłon paliwa następuje samoczynnie i nie występuje zjawisko ubogiej mieszanki.

a jezeli upierasz sie bo przeciez po co w zyciu czytac to

proponuje zagladnac pod maske jakiegos wolnossacego 30 letniego diesla i zastanowic sie dlaczego w dieslu (bo to nie benzyna,prawda?) producent nie musial zastosowac przepustnicy, ktora regulowalaby ilosci powietrza w zaleznosci od podawanego paliwa

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechane mam 170tyś . odebrałem dzis autko od mechanika sprawdzil wtryski pompe i twierdzi ze nic nie widzi choć mówi że może to być pompka paliwa w baku? ręce opadają takie drogie auto a gaśnie jak maluch odpocznie to dalej jedzie. macie jakiś pomysł czy został serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego PILOT_24 wracając do opiłków przy czujniku ciśnienia czy są one dobrze widoczne czy są to drobinki które ciężko zauważyć?

Przeglądałem siateczkę na czujniku i nawet pobrałem do strzykawki ropę z dna wgłębienia na czujnik, no i nic się nie dopatrzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...