Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór klucza pneumatycznego


lukaszooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do kupna klucza pneumatycznego. Jest wiele tematów na rożnych forach na ten temat, jedni polecaja te za 100zł drudzy piszą ze tylko Yato lub Beta za 800zł :facepalm: Szukam klucza którego bede używał tylko sam, w swoim domowym garażu do odkrecania kół i innych prac związanych z moimi pojazdami. Sprężarkę stworzyłem na zbiorniku z wagonu kolejowego 100L, do tego sprezarka jedno tłokowa z jakiejś niemieckiej ciężarówki napędzana silnikiem 1,5KW, wydajności ok 200l/min. Bezpieczne cisnienie to ok 7bar, urządzenie stoi w oddzielnym pomieszczeniu tak aby w garazu było cicho, cisnienie doprowadzone instalacją zakończona filtrem z reduktorem i naolejaczem GAV, całość zrobiona bardzo profi :kox:. Na klucz chce wydać ok 300-350zł, nie bede inwestował 700zł w narzędzie które bede używał 3 razy w roku więc za takie porady dziekuje. Doradzcie coś kolega ma klucz Bass Polska i sobie chwali, co mi polecacie za tą kase ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania bo też rozglądam się za kluczem już ruski rok..ostatnio wpadł mi pomysł kupna czegoś takiego KLUCZ ELEKTRYCZNY UDAROWY 800 NM 2000 W Z REG.SIŁY (3135501449) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Elektryczny udar podobno daje radę tylko jest bardzo ciezki. Klucz potrzebny mi do kół i rozmontowywania zawieszenia itd. Używany dwa razy w miesiącu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klucza się nie wypowiem, ale popraw proszę ten ort w tytule, bo strasznie w oczy razi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysleksja od małego :facepalm: w temacie tez powinno podkreślać błędy :wink:

Co do elektryka to wydaje mi sie ze moc uderzeniowa w elektryku jest mała pozatym chyba krótko takie cos wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do użytku domowego to za 100zł styknie, pracowałem na takim i nic się z nim nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopuje temat, jakies dwa lata temu kupiłem jakis tam chinski klucz za 150zł i niestety niedawno przestał działać. Chciał bym kupić cos z wyzszej półki niestety ogranicza mnie kompresor ( zbiornik 100L wydajność z tabliczki 200L/min czyli obecnie bedzie ze 150l/min ). Ostatnio pożyczyłem klucz od kolegi i był to Yato 1356Nm, jego zapotrzebowanie to 450L/min i pracuje na cisnieniu 7 bar, moja sprezarka osiąga 7,3 bar i niestety klucz nie pracował na pełnej mocy ....

Myslałem nad kluczem Yato o nieco mniejszej mocy 1150Nm i zapotrzebowaniu 150l http://allegro.pl/klucz-pneumatyczny-1-2-1150nm-yato-yt-09540-i5281170589.html

Używał ktos takiego klucza ??? Zapotrzebowanie jest naprawde małe i moja sprezarka dała by sobie z nim rade, tyle ze nie wiem czy nie jest to tylko napis na pudełku tak jak w chińczykach.


Klucz zakupiony, miał byc duzy Yato 1150NM ale za namową kolegi z forum zaryzykowałem i kupiłem Yato 550NM za całe 150zł, poprzedni chinol był chyba za 200zł :grin: Moje wrazenia są takie ze ogolne wykonanie nie odbiega od zwykłych chinoli ale co mozna wymagac za taka cene. Z plusów mozna wymienić małe zużycie powietrza bez problemu odkreciłem i przykręciłem dwa koła a powietrza było jeszcze duzo więc bez problemu odkręci 4 koła bez dobijania sprężarki w porównaniu do Yato 1350NM które wczesniej czasem używałem to mega różnica. Co do mocy to moja sprężarka dobija do 7 bar, zanim powietrze dojdzie do klucza jest troche instalacji, osuszacz, reduktor, 20m przewodu wiec na kluczu jest max 6 bar podczas pracy a klucz bez problemu pukał porządnie dokręcone śruby kół. Duży Yato który wcześniej sporadycznie używałem miał ogromne problemy ze wzgledu na zapotrzebowanie ok 400L jak i cisnieniu wymaganym 7bar.

Jednym słowem do sporadycznego użytku polecam i to gorąco, jesli ktos kreci mechnike jednak radze kupić cos lepszego i niestety ale chyba pochopnie kupiłem ten klucz.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było dorzucić 200zł i miałbyś dożywotnio Ingersoll`a :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem miał być Yato 1150nm za 450zl i szczerze mówiąc juz go zamówiłem ale kolega z forum podpowiedział ze ten mały jest ok i szkoda kasy na tego 1150nm, chęć zaoszczędzenia wygrała. Ogólnie klucz jest ok ale przewiduje krótki żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem miał być Yato 1150nm za 450zl i szczerze mówiąc juz go zamówiłem ale kolega z forum podpowiedział ze ten mały jest ok i szkoda kasy na tego 1150nm, chęć zaoszczędzenia wygrała. Ogólnie klucz jest ok ale przewiduje krótki żywot.

Mój brak w warsztacie czyli codziennie tłucze ingersoll`a już 6 lat :wink: Tylko go smaruje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilem cos takiego 28v

$_12.JPG

Mam baterie i inne zabawki z tej firmy i jeszcze reklama mnie przekonala :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem sie w pracy narzędziami milwaukee, takiego klucza nam nie dali ale wyrzynarka czy szlifierka 28V to piekna sprawa lecz cena zabija i jak dla mnie są duzo fajniejsze firmy biorąc pod uwage cena-jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecicie jakis klucz tyle ze elektryczny? nie posiadam kompresora.

do użytku domowego, do dwóch samochodów tak że kilka razy w roku tylko będzie używany więc nie potrzebuje nie wiadomo czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, klucz yato którego kupiłem za całe 160zł okazał się naprawde udanym zakupem i po kilku chinskich badziewiach z rynku ten mnie bardzo miło zaskoczył. Używam go od pół roku, wiadomo nie mam wulkanizacji ale używam srednio dwa razy w tygodniu i naprawdę daje rade. Któregoś pięknego wieczoru nagrałem nawet film prezentujący prace :wink:

Jestem strasznym gadżeciarzem i mam pełne szafki różnych mniej lub bardziej potrzebnych narzędzi więc jesli ktoś potrzebuje moge podzielić sie moimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy mam pytanie o klucz pneumatyczny wiem że było kilka tematów ale kilka lat temu, może coś się zmieniło od tego czasu. Więc tak kompresor maktek sky100 do tego chce klucz który odkręci koła osobowki, zawieszenie itd użytek domowy. Nie chcę wydawac za klucz nie wiadomo ile bo się i tak nie zwróci. Myślę że będę w stanie dać 500zl. Co polecicie? Widzialem recenzje neo tool i ładnie sobie radził. Klucz astra trochę drogi, ale yato hmmm sam nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu kupiłem ten YATO klucz pneumatyczny 550 Nm YT-09511

I naprawdę daje radę z każdą śrubą, jest mocny.

Żeby klucz dobrze działał podłącz go poprzez prosty wąż do sprężonego powietrza o średnicy wewnątrz min. 8mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, machina napisał:

Ja rok temu kupiłem ten YATO klucz pneumatyczny 550 Nm YT-09511

I naprawdę daje radę z każdą śrubą, jest mocny.

Żeby klucz dobrze działał podłącz go poprzez prosty wąż do sprężonego powietrza o średnicy wewnątrz min. 8mm

 

Prosty waż? A czemu nie spiralka o 8mm średnicy wewnętrznej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam klucz ASTA A-6112N sam używam bardziej hobbystycznie i tak jak piszesz przy domu. Robię nim przy swoich autach: zawieszenie, koła i inne pierdoły.  Mam go już 3.5 roku i spisuje się znakomicie.  Nie jest najtańszy ale na wart swojej ceny do tego ma stosunkowo małe zapotrzebowanie na powietrze

Co do Yato słyszałem również dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...