Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Jaki olej po 230.000 km ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jaki olej mam zalac do silnika ktory ma juz 230 000 przejechane?

Opublikowano

Witaj :good:

Jesli wczesniej miales zalany conajmniej jakis semisyntetic to zalej go wlasnie semisyntetykiem.

Polecam Ci "srebrnego" Lotosa 10w-40 (ja zalewam wlasnie takim i zmieniam go co jakies 8000-9000 km- kosztuje jakies 62 zlote).

Natomiast jesli nie wiesz co bylo wczesniej zalane zrob plukanke jakims specyfikiem (np LM flush engine czy cos w tym stylu) i zalewaj bez kata 10w-40.

Nigdy mineralnego!

pozdro :cool1:

YaBoLeK

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

po 230tys semi syntetic .....za duzo na pełny syntetyk......ja przy takim przebiegu jezdze na Mobil semi i jest git

Opublikowano

po 230tys semi syntetic .....za duzo na pełny syntetyk......ja przy takim przebiegu jezdze na Mobil semi i jest git

a ja przy około 200 dalej leję syntetyka i też jest git

Opublikowano

zalal bym polsynetytkiem. Przebieg juz nieco wysoki.

Opublikowano

ja mam prawie 250 tys na zegarku i semisyntetyk MOBIL 1

Opublikowano

Mówcie co chcecie, ale ja tam nie widzę związku rodzaju oleju z przebiegiem na liczniku...

Opublikowano

Mówcie co chcecie, ale ja tam nie widzę związku rodzaju oleju z przebiegiem na liczniku...

mój post właśnie miał to sugerować :cool1:

Opublikowano

po 230tys semi syntetic .....za duzo na pełny syntetyk......ja przy takim przebiegu jezdze na Mobil semi i jest git

a ja przy około 200 dalej leję syntetyka i też jest git

U mnie też zapewne ponad 200 i ja również syntetyk :good: castrol, motul :good: :good:

Opublikowano

po 230tys semi syntetic .....za duzo na pełny syntetyk......ja przy takim przebiegu jezdze na Mobil semi i jest git

a ja przy około 200 dalej leję syntetyka i też jest git

U mnie też zapewne ponad 200 i ja również syntetyk :good: castrol, motul :good: :good:

Ponad 240 i syntetyk .... :good:

Opublikowano

Na pewno bym nie zalał mineralnym, a przebieg tez duży na pełen syntetyk.

Wybór to półsyntetyk - MOTUL 100 SYNERGIE 10W-40

Opublikowano

Mówcie co chcecie, ale ja tam nie widzę związku rodzaju oleju z przebiegiem na liczniku...

Cisnienie oleju w silniku z dużym przebiegiem latem na syntetyku spada-zle smarowanie za rzadki

syntetyk do silnika z dużym przbiegiem na zimę -ok

Chodzi mi o zurzyte panewki i pompę olejową

Opublikowano

Chodzi mi o zurzyte panewki i pompę olejową

Czyli mówisz o stanie silnika, a nie o przebiegu jeżeli dobrze rozumiem. Swoją drogą uważasz, że 10w40 bedzie na lato lepszy od 5w40 czy choćby jakiego kolwiek Xw50?

Opublikowano

ja mam na budziku 180tys i na syntetyku Valvoline 5w30 :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.