Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

To jest wątek o AFN więc ja ci nie powiem ale może inni coś ogarniają :hi:

Opublikowano
Witam panowie. Też mam zamiar zaślepić egr i przy okazji chciałem wyczyścić kolektor dolotowy i teraz mam pytanie czy żeby w silniku 1Z/AHU wyjąć kolektor to trzeba wywalać turbo?

Kolego, ja dziś u siebie wywalałem stary kolektor i wrzucałem wyczyszczony i pomalowany z sharana, da radę wyjąć go bez wyciągania turbo i kolektora wydechowego:wink: Musisz mieć tylko kilka dobrych kluczy:wink: zaślepiałem u siebie też egr i ja odkręciłem sobie katalizator przy turbo bo miałem trochę wyrobioną nakrętkę od tej rurki od egr'a, radziłbym Ci też sobie odkręcić, jest dużo łatwiej odkręcić pierwsze 3 śruby od strony skrzyni biegów, dwie ostatnie też można łatwo okręcić, trochę ciężko jest z tą ostatnią, ale jest to wykonalne:wink: dobrze by było gdybyś miał taką łamaną przedłużkę na małą grzechotkę. od razu na sam początek wyciągnij filtr powietrza razem z całym "pudłem" i ściągnij przewód od powietrza idący do turbo i do filtra powietrza:wink:

---------- Post dopisany at 23:12 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ----------

A co do flanszy to ta rura 53 mm której Frimuś użyłeś ładnie pasuje:wink: ten gumowy łącznik ładnie na ścisło wchodzi na flansze i jak się skręci cybantem to mocno trzyma, nie ma prawa nic zwalać:thumbup1:

Opublikowano
Witam panowie. Też mam zamiar zaślepić egr i przy okazji chciałem wyczyścić kolektor dolotowy i teraz mam pytanie czy żeby w silniku 1Z/AHU wyjąć kolektor to trzeba wywalać turbo?

Kolego, ja dziś u siebie wywalałem stary kolektor i wrzucałem wyczyszczony i pomalowany z sharana, da radę wyjąć go bez wyciągania turbo i kolektora wydechowego:wink: Musisz mieć tylko kilka dobrych kluczy:wink: zaślepiałem u siebie też egr i ja odkręciłem sobie katalizator przy turbo bo miałem trochę wyrobioną nakrętkę od tej rurki od egr'a, radziłbym Ci też sobie odkręcić, jest dużo łatwiej odkręcić pierwsze 3 śruby od strony skrzyni biegów, dwie ostatnie też można łatwo okręcić, trochę ciężko jest z tą ostatnią, ale jest to wykonalne:wink: dobrze by było gdybyś miał taką łamaną przedłużkę na małą grzechotkę. od razu na sam początek wyciągnij filtr powietrza razem z całym "pudłem" i ściągnij przewód od powietrza idący do turbo i do filtra powietrza:wink:

---------- Post dopisany at 23:12 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ----------

A co do flanszy to ta rura 53 mm której Frimuś użyłeś ładnie pasuje:wink: ten gumowy łącznik ładnie na ścisło wchodzi na flansze i jak się skręci cybantem to mocno trzyma, nie ma prawa nic zwalać:thumbup1:

Dzięki kolego za rady. Jak nie trzeba wywalać turbiny to spoko a katalizator i tak wywalam bo plecionka mi już przepuszcza spaliny i wkładam nowy zamiennik od Gruchota. Mam nadzieję że jak w piątek się za to wezmę to do niedzieli to wszystko złożę do kupy :))) a i mam jeszcze takie pytanie czy jak zaślepię EGR w dwóch miejscach to jest jeszcze sens zaślepiać ten wężyk od podciśnienia?

Opublikowano

Ja go zaślepiłem tylko tam obok czujnika doładowania, w miejscu gdzie jest kawałek gumowego węża i łączy się z tym plastikowym:wink: Ja wczoraj to ogarnąłem ale robiłem sobie kilka przerw, takich jak obiad, wyczyszczenie i pomalowanie blachy która jest między turbo a kolektorem:wink: Ale tak to śmiało to w piątek ogarniesz:wink: Mi się zeszło bo jak coś robię to z niczym się nie spieszę, wszystko na spokojnie i dokładnie:wink:

Opublikowano
jaka hamowania taki wynik, ale to nie znaczy ze nie jedzie:wink: tylko na tych gratach co widze w podpisie jak masz 165-170 to wszystko, po prostu paliwka mało:wink: zeby to była 230+10 bądź 216+11 to wynik ok, no ale nie dla 216+10 prawie 180 kunia:wink:

Kowi dzisiaj przy okazji zrobilem fotke pompy, zerknij czy to ori czy ktos wlozyl 11"

http://i57.tinypic.com/10mu1j4.jpg

Opublikowano

Ori AFN, 11' ma przecież numery 038130107J z silnika AHH.

Opublikowano

Jak wyzej, no chyba ze to chybryda, ale bez rozkrecenia sie nie dowiesz

Opublikowano
  • Autor

Kowi można wtryski 216 ustawić na ciśnieniu tym większym czyli 220 /300 na seryjnej pompie czy to nie uszkodzi silnika itp ?

Opublikowano

A tak wygląda moja flansza , co prawda trzeba ją jeszcze troche wygłaskać ale nadal brak czasu żeby ją założyć do auta

Photo_Chooser_60e81282_6103_464b_a1b0_8153c2630b0.jpg

Photo_Chooser_535e083d_90ed_4ce5_b280_3d5ef266fd9.jpg

Photo_Chooser_afb61629_5ce2_49d5_850f_207e7099e04.jpg

Photo_Chooser_da2a646d_dd69_4325_b98b_2ae8a00594e.jpg

WP_000501.jpg

Opublikowano
  • Autor

Ładna flansza sam ją toczyłeś ?

Opublikowano

Nie , znajomek zrobił , trzeba ją jeszcze trochę wygłaskać i zastanawiam sie czy pójdzie w czarny kolor razem z kolektorem czy pójdzie do ocynku

Opublikowano
  • Autor

Profi robota szacun :hi:

Opublikowano

No mi też sie podoba , jak coś robić to tak jak należy , teraz tylko troche wolnego czasu żeby go założyć . Jak wleci do auta to wstawię jakąś fotke

Opublikowano
  • Autor

Kurcze u mnie też już leży w domu nowa flansza od prezesa a czasu na montaż brak

---------- Post dopisany at 19:07 ---------- Poprzedni post napisany at 19:06 ----------

:facepalm:

Opublikowano

Mariusz, maluj na czarno razem z kolektorem, wygląda naprawdę git:naughty: Ja tak u siebie zrobiłem:wink: Kolektor z sharana? Mój jest taki sam:wink:

Opublikowano
Mariusz, maluj na czarno razem z kolektorem, wygląda naprawdę git:naughty: Ja tak u siebie zrobiłem:wink: Kolektor z sharana? Mój jest taki sam:wink:
Nie pamiętam dokładnie ale albo z paska albo z a4 , może i faktycznie pójdzie w kolor czarny , czym najlepiej pomalować żeby ładnie wyglądało i żeby nie złaziła farba ?
Opublikowano
  • Autor

Farba do zacisków albo do kominków byle odporna na temperatury była

Opublikowano

Witam, postanowiłem założyć w końcu kolektor i oto jak to wygląda teraz w moim wydaniu ;),

uperugaq.jpg

Opublikowano

Czarny wygląda duużo duuużo lepiej niż ori:wink:

Opublikowano
  • Autor

Ładnie wygląda :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.