Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi


CZIKITA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakieś foto po zakończonej pracy może ja się skusze

Kilka postów wyżej masz fote w moim poście , postaram sie wrzucić jeszcze kilka fotek

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam udało sie cyknąć


Coś tam udało sie cyknąć

Rv52BS.jpggRUAc4.jpgAZ5LTT.jpg

Edytowane przez Mario82A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam udało sie cyknąć

Coś tam udało sie cyknąć

Rv52BS.jpggRUAc4.jpgAZ5LTT.jpg

Dzięki

Został mi jeszcze wymienić łącznik gumowy pomiędzy kolektorem a rurą dolotową bo stary jest troche za krótki i całość jest trochę na styk . Przez to rura dolotowa nie jest idealnie w osi z kolektorem , po założeniu dłuższej złączki powinno byc idealnie i nie trzeba było przesuwać mocowania rury z lewej strony silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje zaslepienie tego egr? Jest gdzieś to opisane? Opłaca sie i jak to zrobic w AEB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje zaslepienie tego egr? Jest gdzieś to opisane? Opłaca sie i jak to zrobic w AEB

Tyle daje że gorące spaliny nie wracają z powrotem do silnika i nie zasyfiają kolektora . Wiadomo że ciepłe powietrze w układzie dolotowym nie jest wskazane , im zimniejsze tym lepiej . Silnik jest bardziej żwawy po zaślepieniu EGR , jedyny minus takiego zabiegu to że zimą silnik wolniej sie nagrzewa , ale w benzynie to raczej nie problem , gorzej w dizlu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki kupicie sobie fabryczną tą zaślepke, jest tańsza niz te najtańsze robione na alegro


u gajosa ASO kosztuje raptem 15,50zł, wiec w byle motoryzacyjnym nie będzie drozsza niz 18zł :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe jak ze stanem, czy będą to mieli :decayed:

też musze ogarnać, bo u mnie standard flanasza i kolektor awx leżą już jakiś czas i zebrać się nie mogę :facepalm:

jest 1,5 i 4 mm grubości przynajmniej te wg allegro, która tam idzie? 4mm? jeszcze inaczej, wyżej jest rysunek 2mm grubości ile tam powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem te 2 zaślepki z allegro i tak sobie wisiały ze 2 lata , dopiero niedawno udało sie znaleść czas żeby to ogarnąć , ja zalłożyłem tą grubszą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej na szybko obciąć rurkę od Egr a otwór zaspawać?ja dałem tą blachę od rurki a dziurę zaślepiłem blaszką i spełnia swoje zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie specowie, czy ten kolektor od sharana podejdzie do afna? i co jeszcze potrzebuje oprocz flanszy co do niego przykręce?

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/kolektor-sharan/4370486/4#zdj6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejdzie, kazdy z ahu, avf czy awx

do pelni szczescia wypadaloby nowa uszczelke kupic i oczywiscie zaslepke na wydechowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...