Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie mogę dostać nigdzie na forum tanio tej flanszy do AFN'a pod kolektor od AWX (Sharana).

Dlatego będę palił to laserowo + wstawiał rurkę i spawał całość.

Pytania techniczne:

- z jakiej blachy wypalać tą flansze? Ile mm?

- jakiej średnicy zastosować rurkę?

- jakiej długości ma być ta rura?

Opublikowano

Blacha jak dla mnie od 7-10mm

Srednica zew rury taka jak tego plastiku tj 50mm

A dlugosc nie wiem bym musiak pomierzyc ale ok 5cm bo i tak dasz waz.

Dlaczego tylko 5cm a po to by plastik nie dotykal rury z flanszy.

Dobrze a nawet wskazane jest dac uszczelke pomiedzy obie flansze...

Opublikowano

Czyli grubość blachy 10 mm

Średnica rurki zew 50 mm, a jakiej grubości ściankę ma mieć rurka?

Opublikowano

2-3mm

Opublikowano

Na dniach wypalam to laserem i szukam rurki 50 mm :)

Całość do spawania i będzie GIT ;)

Opublikowano

Panowie jakich kluczy użwacie do odkręcenia kolektora przy 1z, szczególnie te środkowe śruby, gdzie najbardziej przeszkadza turbina ?

Opublikowano

Dawno temu u siebie wymieniałem ale z tego co pamiętam to mała grzechotka i cienkie długie przedłużki+długi torx bodajże. Marna robota, udało mi się wymienić za 3-cim podejściem dopiero :D

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

właśnie dość ciasno na krótki klucz, a długi może nie przejść obok turbo, ale będę próbował


Panowie 2 zagadki:

czy można i jak pozbyć się n18, bo to chyba ten zawór na wężu dolotowym ?

czy przy 1Z montowaliście tą osłonę termiczną między turbo a kolektorem ?

Opublikowano

Mówisz o tej metalowej? Ja zakładałem u siebie

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Hej panowie. Ja mam taki problem, że EGR zaślepiony prawidłowo, a w komputerze pojawia się błąd 19586 EGR System: Regulation Range Exceeded. Co z tym zrobić?

Opublikowano

W AVF-ie sterownik silnika widzi że EGR jest zamknięty i reaguje na to błędem zbyt dużego przepływu powietrza przez przepływomierz :decayed:

Żeby przestał reagować na zawyżony przepływ trzeba autko oddać w ręce tunera, który wyłączy odpowiednie funkcję w programie sterującym silnika :hi:

Najlepiej przy okazji zrobić program i tunerowi wspomnieć że EGR zaślepiony, wtedy powinien zrobić to gratis :)

Opublikowano

właśnie dość ciasno na krótki klucz, a długi może nie przejść obok turbo, ale będę próbował

Panowie 2 zagadki:

czy można i jak pozbyć się n18, bo to chyba ten zawór na wężu dolotowym ?

czy przy 1Z montowaliście tą osłonę termiczną między turbo a kolektorem ?

Na wężu dolotowym masz maf który mierzy ciśnienie doładowania.

N18 to zawór sterujący egr-em.

Ja u siebie cały układ egr wypitoliłem wraz z zaworkiem,minus taki ze zawsze mam błąd w sumie mógłbym się bawić i dać jakiś opornik ale po co...

Opublikowano

właśnie dość ciasno na krótki klucz, a długi może nie przejść obok turbo, ale będę próbował

Panowie 2 zagadki:

czy można i jak pozbyć się n18, bo to chyba ten zawór na wężu dolotowym ?

czy przy 1Z montowaliście tą osłonę termiczną między turbo a kolektorem ?

Na wężu dolotowym masz maf który mierzy ciśnienie doładowania.

N18 to zawór sterujący egr-em.

Ja u siebie cały układ egr wypitoliłem wraz z zaworkiem,minus taki ze zawsze mam błąd w sumie mógłbym się bawić i dać jakiś opornik ale po co...

Lepiej zostawić zaworek bo on w niczym nie przeszkadza , u mnie zaślepiłem wężyk sterujący egr-em i nie ma żadnych błędów .

Opublikowano

Wiem ze można i tak i tak.

Ja wywaliłem cały układ bo po kij mi to wozić w aucie jak nie spełnia to swojej roli????

Zaworek mozna zostawić jak kto woli mnie ten bład nie razi bo wiem od czego jest.

Błąd w VP wyskoczy gdy będzie urwany kabelek lub nie podłączona kostka...

Opublikowano

Lepiej zostawić zaworek bo on w niczym nie przeszkadza , u mnie zaślepiłem wężyk sterujący egr-em i nie ma żadnych błędów

Pod warunkiem, że egr jest sprawny i nie przepuscza, ale to i tak do d..y rozwiązanie bo niepotrzebnie dogrzewasz dolot.Zazwyczaj zaślepia się w dwóch miejscach, czyli bezpośrednio przy kolektorze wydechowym, jednocześnie wywalając rurkę karbowaną i przy dolocie za aluminiowym kolankiem.

Opublikowano

Lepiej zostawić zaworek bo on w niczym nie przeszkadza , u mnie zaślepiłem wężyk sterujący egr-em i nie ma żadnych błędów

Pod warunkiem, że egr jest sprawny i nie przepuscza, ale to i tak do d..y rozwiązanie bo niepotrzebnie dogrzewasz dolot.Zazwyczaj zaślepia się w dwóch miejscach, czyli bezpośrednio przy kolektorze wydechowym, jednocześnie wywalając rurkę karbowaną i przy dolocie za aluminiowym kolankiem.

tak ale u mnie w ogóle nie ma egr-a bo założyłem kolektor z awx-a , a zaworem zostawiłem zaslepiony po to żeby nie było żadnych błędów
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie, w których miejscach zaślepić EGR?

http://www.fotosik.pl/zdjecie/3d5dcbfca6a1bd50

Wiem, że któreś z tych trzech ale myślę że będzie problem tam na dole bo śruby są bardzo zardzewiałe i boję się że coś urwę. Czy można te dolne miejsce pominąć?? Wygląda to tak:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/03178c244d4e51c5

Czy mając blachę taką ok 1,5mm mogę sam dociąć zaślepki? Jaki jest koszt uszczleke do EGR w ASO bo raczej chyba je też trzeba założyć po rozkręceniu? Przepraszam bo może to głupie pytania ale ... kto pyta nie błądzi:)

Opublikowano

Jak chcesz to zrobić na sztukę i nie mieć problemów z przeglądem itp to zaslep sam dół.

Zaś jak chcesz to zrobić dobrze to zaślep górę i dół a całemu egr podziekuj :decayed:

W ogóle cała akcja bez czyszczenia kolektora i kanałów jest mało sensowna no chyba ze egr cieknie.

Opublikowano

brat zaślepił rurkę zamiast wydechowego i po kilkunastu kilometrach ją rozerwało :grin:

dobry klucz 12 oraz młotek i nie ma że nie idzie ;)

Opublikowano

To jak zaślepić górę i dół to które miejsca dokładnie?? Mógłby ktoś zakreślić na fotce? Bo na górze są 2 miejsca które można zaślepić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.