Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi


CZIKITA

Rekomendowane odpowiedzi

słaby dostęp to jest w 1Z :grin:

tam masz turbo na dole, więc nie ma takiego problemu, wywalasz filtr powietrza i jazda z dobrymi kluczami, jeśli nie idzie imbusem to torx 45 się ładnie zacina i nie ma opcji aby się przekręcił, warto przywalić młotkiem w każdą śrubę, łatwiej będzie zerwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię aby tylko pod a4 zmieniali układ, widziałem w golfie i a3 taki silnik i tam turbo było niżej, coś jak w AFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w golfie i a3 taki silnik jest montowany poprzecznie a w a4 wzdłużnie, z tego co ja się orientuję to wyjęcie kolektora w 1Z i AHU jest tak samo przesrane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka,dzisiaj zaślepiałem ten egr, ogólnie syfu wiele nie było środek do czyszczenia kominkow + wd40+ benzyna oczyszczona poradziła sobie, ogólnie problem napotkałem problem przy ostatnim etapie skręcania tej metalowej rurki gdzie zaślepki wchodzą nie szło skręcić dwóch górnych śrub, także zaślepiłem samymi nakładkami a rurę wywaliłem dobrze zrobiłem czy puszcza same uszczelki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłeś zaślepki więc rurka już nie potrzebna, chyba że ma cieszyć oko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłeś zaślepki więc rurka już nie potrzebna, chyba że ma cieszyć oko :decayed:

A okej bo dostalem info,że syczenie ponoć jest jak rury nie ma :o. To prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko jak nie zaslepilem wezyka ktory wchodzi na gorze to dalej olej bedzie kapal i egr bedzie chodzil ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej kapie z dołu lub góry,jak zaslepiłeś oba i zostawiłeś egr to przez jakiś czas moze kapać ale po kij wozić kawałek zbednej rury w aucie.

Zdejmij rurkę egr,skróć weżyk i zaslep go przy n18 i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej kapie z dołu lub góry,jak zaslepiłeś oba i zostawiłeś egr to przez jakiś czas moze kapać ale po kij wozić kawałek zbednej rury w aucie.

Zdejmij rurkę egr,skróć weżyk i zaslep go przy n18 i wszystko.

dziękuje kolego za odpowiedz :) tak zrobie :D !

Koledzy wrzucam fotke powiedzcie mi czy jeszcze coś tam odłączyć przy tym egr bo dalej widzę cięknie z góry i chyba z dołu :/.

LINK DO ZDJĘCI :

http://zapodaj.net/1902e9d861fc7.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam założone kolektor od AWX oraz do tego flansze zamiast EGR.

Nie mogę znaleźć jaką uszczelkę dać pomiędzy kolektor a flansze.

Jeżeli ktoś z was ma taki zestawik u siebie, to byłbym wdzięczny za info jaką uszczelkę tam dać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie w to miejsce jest zamontowany o-ring, w wielu dorabianych flanszach również. Jeśli we flanszy, która kupiłes nie ma na niego rowka to chyba będziesz musiał dorobić uszczelkę z jakiegoś materiału na uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy po zaślepieniu egr'u zaślepia się wężyk który do niego idzie? i czy dwa otwory na egr też są do zaspawania/zaślepienia? mam zaślepiony egr od dłuższego czasu - polecam - ale różne opinie w necie co z wężykiem :)

Edytowane przez mariuszbyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaślepia się wężyk

które otwory masz na myśli ???

Witam.

Mam założone kolektor od AWX oraz do tego flansze zamiast EGR.

Nie mogę znaleźć jaką uszczelkę dać pomiędzy kolektor a flansze.

Jeżeli ktoś z was ma taki zestawik u siebie, to byłbym wdzięczny za info jaką uszczelkę tam dać :hi:

jeśli nie było oringu to arkusz do uszczelek i wycinasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poradom Misiek95 odłączyłem wężyk podciśnienia od erg. Jest zaslepione z dwóch stron. Zanitowany erg. Zaslepiona odma od dolotu. Wąż gumowy od pokrywy klawiatury wiadomo gdzie się kończy, koło nadkola. Erg wyczyszczony.

Po przejechaniu 1tys km erg nie cieknie. Oby jak najdłużej.

Mój piec ajm pd 115.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...