Skocz do zawartości
IGNOROWANY

paliwo z Orlenu


Andrzej B7

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem na wymjanie oleju ,komplet filtrów . To co wylał mechanik z filtra paliwa to gęstość i zapach ropy a kolor ciemno szary [pomyje]. Ostatnio przez 5 miesięcy tankowałem na orlenie w Płońsku na warszawskiej. Wcześniej tylko BP sąsiednia stacja na tej samej ulicy, z filtra była wylana zawartość i było OK. Info

dla Płońszczaków i tych co tam tankują.:wink: Jak mi kolega mówił że na tym orlenie zamarzła 98 PB to nie wierzyłem.

---------- Post dopisany at 12:01 ---------- Poprzedni post napisany at 12:00 ----------

nie piją Cie w tyłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy Mondeo MK3 po tankowaniu na Orlen Filter nowy Boscha wytrzymał 2 tyg. Więc od dawna Orlena omijam łukiem. Teraz Tylko Shell lub BP A4 B6 2.5 v6 Nie dam tak łatwo zajechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od ponad 2 lat tankuję praktycznie tylko i wyłącznie na Orlenie i nie mam żadnych problemów z tym związanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja u mnie. Tankujac na orlenie zeszlej zimy przy - 15 nie odpalil znaczy odpalil ale po pól godziny i rozrusznik do wymiany :facepalm: Zmieniłem stacje dziwnym trafem problem zniknął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem, że za jakość paliwa na stacji odpowiada jej właściciel, a raczej jego chęć zarabiania pieniędzy i nie ma to związku z marką pod jaką jest ono sprzedawane :decayed:

Omijać szerokim łukiem wszelkie franczyzy i okazje cenowe, nawet markety sprzedają lipne paliwko, bo dużo tańsze w zakupie :whistling:

Od lat tankuje na Orlenie, ale tylko na sprawdzonych stacjach.

A jak gdzieś daleko od domu trzeba zalać zbiornik, to najpierw idę do Orlen-shopu i kupuje np. batona, po czym studiuję otrzymany paragon.

Jak jest na nim napisane " Stacja PKN Orlen nr. ......", dopiero podjeżdżam pod dystrybutor :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje na Bliskiej u mnie w mieście "Koncern Orlen"... od kupna auta (1,5 roku)

Silnik 1.9TDI

Autem zrobiłem ponad 30kkm i nigdy żadnych problemów.

Auto nie garażowane i w mrozy -25 odpalał w zimie.

Nawet na fakturach z Bliskiej dają pieczątki Orlen Polski Koncern Naftowy.

Nawet pracownicy mówią że jak chce pan mieć nagrody to niech pan podjedzie na "czerwoną Bliske" chodzi o Orlen.

I oczywiście... ma być na fakturze... Stacja PKN Orlen nr...

U mnie jest jeszcze mała stacyjka, brandująca się Orlenem ale już tam nic takiego nie ma :thumbdown:

Tak jak piszą wyżej wszystko zależy od właścicieli... U mnie np. na BP narzekają :kwasny:

Raz po kupnie zatankowałem na innej stacji i odpalił z trudem w mrozy ale już widziałem że coś jest nie tak... Auto bardzo dymiło i telepało całą budą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez na shellu i BP jest dokladnie to samo paliwo co na orlenie:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przykładowo pokaże faktury...

Faktura (typu paragon) jest z Bliskiej, na dole druczek jest ze Stacji Orlen a na górze jest ze stacji która branduje się Orlenem...

Na Bliskiej i Orlenie widać numery stacji :decayed:

3604182400_1368960804_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem,to Shell i BP podpisały kontrakty z Lotos-em i stamtąd mają paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne czy paliwo wyprodukował Orlen czy Lotos, napewno nikt nie jest w stanie wyłapać różnicy:decayed:

Ważne żeby w 100% swojej objętości był to ori napęd, a nie jakaś mikstura paliwopodobna wyprodukowana przez przekrętów paliwowych:whistling:

Do stacji Lotsu nie mam jednak zaufania, na przykładzie z Żyrardowa, gdzie funkcjonują dwie.

Niby oryginalne Lotosu, ale paliwo wozi im zewnętrzna firma transportowa, bez plombowania cystern i pobierania próbek kontrolnych i jakoś dziwnie jak dojeżdża do Żyrardowa to nie ma nic wspólnego z tym co wlali w Gdańsku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne czy paliwo wyprodukował Orlen czy Lotos, napewno nikt nie jest w stanie wyłapać różnicy:decayed:

Ważne żeby w 100% swojej objętości był to ori napęd, a nie jakaś mikstura paliwopodobna wyprodukowana przez przekrętów paliwowych:whistling:

Do stacji Lotsu nie mam jednak zaufania, na przykładzie z Żyrardowa, gdzie funkcjonują dwie.

Niby oryginalne Lotosu, ale paliwo wozi im zewnętrzna firma transportowa, bez plombowania cystern i pobierania próbek kontrolnych i jakoś dziwnie jak dojeżdża do Żyrardowa to nie ma nic wspólnego z tym co wlali w Gdańsku :decayed:

Właśnie o to chodzi płaci się za olej napędowy 5.75 Verva a leją syf . Widać po spalaniu i po pracy silnika , dobre paliwo silnik- usztywnia - ,dobrze reaguje na pedał gazu i chętnie łapie obroty i moment .

---------- Post dopisany at 19:22 ---------- Poprzedni post napisany at 19:20 ----------

A ja od ponad 2 lat tankuję praktycznie tylko i wyłącznie na Orlenie i nie mam żadnych problemów z tym związanych.

Stacja stacji nie równa .:wink:

---------- Post dopisany at 19:25 ---------- Poprzedni post napisany at 19:22 ----------

Wczoraj byłem na wymjanie oleju ,komplet filtrów . To co wylał mechanik z filtra paliwa to gęstość i zapach ropy a kolor ciemno szary [pomyje]. Ostatnio przez 5 miesięcy tankowałem na orlenie w Płońsku na warszawskiej. Wcześniej tylko BP sąsiednia stacja na tej samej ulicy, z filtra była wylana zawartość i było OK. Info

dla Płońszczaków i tych co tam tankują.:wink: Jak mi kolega mówił że na tym orlenie zamarzła 98 PB to nie wierzyłem.

---------- Post dopisany at 12:01 ---------- Poprzedni post napisany at 12:00 ----------

nie piją Cie w tyłek

Dlaczego Polacy muszą wyróżniać się zawsze dziadostwem , przykro mi z tego powodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depresator SE dolejcie do ropy :D a jak boicie się o jakość paliwa na wioskach to dolewajcie witaminę np. Liqui Moly do baku.

Orlen - NO. BP - YES, Shell - MAYBE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez na shellu i BP jest dokladnie to samo paliwo co na orlenie:facepalm:

Brawo ! w końcu jeden mądry post. Ile razy już były rozterki gdzie jakie paliwo tankować. Wy lepiej się interesujcie skąd pochodzi paliwo......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez na shellu i BP jest dokladnie to samo paliwo co na orlenie:facepalm:

Brawo ! w końcu jeden mądry post. Ile razy już były rozterki gdzie jakie paliwo tankować. Wy lepiej się interesujcie skąd pochodzi paliwo......

Gówienko prawda. Każda firma ma inne wymogi jakości produktu wychodzącego i inne dodatki, uszlachetniacze itd. To tak jakby myśleć, że z 4 czy tam 5 fabryk paneli LCD jakie istnieją na świecie wychodziły matryce tej samej jakości dla Manty, Samsunga, LG itd. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez na shellu i BP jest dokladnie to samo paliwo co na orlenie:facepalm:

Brawo ! w końcu jeden mądry post. Ile razy już były rozterki gdzie jakie paliwo tankować. Wy lepiej się interesujcie skąd pochodzi paliwo......

Gówienko prawda. Każda firma ma inne wymogi jakości produktu wychodzącego i inne dodatki, uszlachetniacze itd. To tak jakby myśleć, że z 4 czy tam 5 fabryk paneli LCD jakie istnieją na świecie wychodziły matryce tej samej jakości dla Manty, Samsunga, LG itd. :D

Sprzedaje paliwa to wiem.... Każdy inaczej chrzci paliwo... Przecież ORLEN nie wydobywa a kupuje ze wschodu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez na shellu i BP jest dokladnie to samo paliwo co na orlenie:facepalm:

Brawo ! w końcu jeden mądry post. Ile razy już były rozterki gdzie jakie paliwo tankować. Wy lepiej się interesujcie skąd pochodzi paliwo......

Gówienko prawda. Każda firma ma inne wymogi jakości produktu wychodzącego i inne dodatki, uszlachetniacze itd. To tak jakby myśleć, że z 4 czy tam 5 fabryk paneli LCD jakie istnieją na świecie wychodziły matryce tej samej jakości dla Manty, Samsunga, LG itd. :D

Sprzedaje paliwa to wiem.... Każdy inaczej chrzci paliwo... Przecież ORLEN nie wydobywa a kupuje ze wschodu.....

No dokładnie, czyli o tym napisałem, że każdy inaczej uszlachetnia a od tych pierwiastków zależy w dużej mierze power, smarowanie itd. ALe to nie wszystko, wiadomo. Orlen słyszałem planuje wydobywać z pod wody jakąś ropę czy coś.. coś gdzieś czytałem.. pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje gdzieś i nie za bardzo mogę napisać co i jak( a wiem co kupuje moja firma,bo to moja działka).Powiem Wam że paliwo z Orlenu dla odbiorców takich jak markety czy inne firmy,jest zaniżone w cenie ,podobnie jak gaz.Firmy takie kupują najgorsze ścierwo i mogą zaniżać ceny.Po samym wydechu widzę że końcówka jest czysta jak zmieniłem Orlen na inną firmę.Nie polecam Orlenu,auto wchodziło w tryb awaryjny,nie miało mocy itd.Bym opisał więcej ale nie mogę bo siedzę w tym temacie,zainteresowani wiedzą gdzie pracuję,a nie chce za swoje sugestie stracić pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas tankuje na orlenie verve i jakoś nie powiem nic złego. A z tego co się orientuje to orlen dostarcza paliwa do BP czy Shela. Chyba że się mylę to niech ktoś mnie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gostek i co z tego, poczytaj wątki :P to, że dostarcza NIC NIE ZNACZY. A Renault dostarcza części dla Dacii i masz tę samą jakość? Compaq produkuje ekrany dla wieru marek i są lepsze i gorsze, to jak to jest, dostarcza te same ekrany i półprodukty? Mom please.

Otwórz sobie filtr paliwa i zobacz, pojedź na hamownię, każdemu nic się nie zdaje bo ludzie się przyzwyczajają do wszystkiego z biegiem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...