Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja biegu jalowego


Rafal-L

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki do sprawy trzeba podejść tak:

- wchodzicie na allegro i szukacie po numerze odanym wcześniej poduszki oryginalnej do V6 b5

8D0199379K - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Patrzycie aby była oryginalna, wyglądało "ładnie" i potwierdzacie ze sprzedawca, że jest w dobrym stanie. Cena może być naprawdę bardzo niska.

Potem trzeba skombinować kanał bo jest chyba to najwygodniejszy sposób wymiany poduszki. Jak popatrzycie od góry na nią przy turbo to pewnie złapiecie się za głowę, że tam nie ma dojścia, ale z kanału jest ono proste płaskim kluczem :)

Ja miałem pomoc kuzyna mechanika także nawet się zbytnie nie spociłem przy tym. Przed odkreceniem poduszki trzeba odkrecić i popuścić wszystkie elementy, które będą blokowały silnik gdy będziemy go odrobinę podnosili do góry. Ja wyciągałem poduszkę od dołu po uprzednim odkręcenie drążka stabilizatora i odkreceniu całej łapy silnika. Najtrudniejszy dla mnie jako laika był moment podniesienia kilka cm do góry silnika. Nie trzeba dużo bo wyjmujemy poduszkę razem z łapą. Jest wiele opisów bardziej precyzyjnych na necie :)

Ja mam ori uzywaną z S4 B5 jak pisałem już wyżej.

Apikol kosztuje ok 30$

8D0199379K - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Trzeba jeszcze zapłacić koszty przesyłki, a nie wiem czy do PL wysyłają bo mi to załatawiał kolega. Nie jest to mało jak na taką "pierdółkę".

Jeżeli ktoś ma problem z lewarkiem to może powinien pochylić się nad poduszką skrzyni biegów? ;)

Apikol APIKOL SNUB MOUNT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge dodac od siebie że mozna smialo skrocic preciki gwintowane na nakretki nowych poduszek o ok 1cm

1. łatwiej bedzie je wsadzić, chociaz i tak trzeba meczyc sie z wyjeciem starych poduszek

2. łatwiej bedzie krotka nasadka od gory i od dolu je przykrecic bo pret nie bedzie przeszkadzal we wsadzeniu gleboko nasadki klucza, chyba ze ktos ma klucz nasadke głęboką taką jak do świec żarowych wtedy ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyciąganiu najlepiej jak najkrócej uciąć śruby w starych poduszkach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, ze ... uzywane poduszki jak juz sie trafi dobre (z plynem w srodku - mi sie nie udalo ... ) po pewnym czasie i tak traca swoje wlasciwosci wg mnie.. tzn siadaja w dol... u mnie gdy wymienialem poduszki ktore mialy jeszcze plyn w srodku i byly to poduszki ori, zmienilem na nowe ori z aso, to musialem wyregulowac przedni odboj pare cm do gory... bo silnik na nowych siadl wyzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kupiłem boczne poduszki od V6 (FEBI 21240) i przednią FEBI. W tygodniu może montaż :grin:

Kupiłbym te normalne do 1.8T, ale nie było na miejscu a na zamówienie tylko Corteco.

W sumie kosztują grosze, bo 180zł/szt także jak będzie coś nie tak (i tak na pewno lepiej będzie niż teraz) to można kupić inne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzucisz do kosza, na 100% wylane w tej cenie... gosc nie pokazuje zdjecia spodu.. pewnie ma zabarwienie wylanego oleju , takie poduszki sie do niczego nie nadaja

.... jak cos mam na sprzedaz ori poduszki avon z b6 1.8t storna kierowcy, nie peknieta, nie wylana ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co? Maciej wrózbita? Jak Ty kupisz turbo za 1/3 ceny to na bank jest dobre, ale jak ktoś inny kupi to na bank wylane? :D

A poniżej jeszcze reklama swoich gratów na sprzedaż :) Od tego jest chyba dział giełda?

Wiele osób znam, która takie właśnie zamontowało i o dziwno jeszcze taniej kupiły. Jezdzą już kilka miesięcy i to ostro i nic się nie dzieje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luuuz , mardoczek, moglbys wkleic zdjecia towaru ktory dostaniesz ? :) sam jestem ciekaw... ja kiedys zrobilem poprostu cos podobnego i zalowalem, a kupilem za 60 zl sztuka chyba.. tym bardziej ze sprzedajacy pisze ze stan jest ... dobry .. no ale ok . oby byly ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj przepraszam Cie bardzo, pomyliłem Cie z jednym znawca :)

Te poduszki sa takie tanie bo to B5. W tej cenie jak się robi samemu to koszt zerowy ale co kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luuuz , mardoczek, moglbys wkleic zdjecia towaru ktory dostaniesz ? :) sam jestem ciekaw... ja kiedys zrobilem poprostu cos podobnego i zalowalem, a kupilem za 60 zl sztuka chyba.. tym bardziej ze sprzedajacy pisze ze stan jest ... dobry .. no ale ok . oby byly ok

No zobaczymy jakie beda, jak dojda wstawie foty.

---------- Post dopisany 13-06-2014 at 21:49 ---------- Poprzedni post napisany 12-06-2014 at 07:01 ----------

Noi wkoncu dotarly poduchy. I zgodnie z obietnica ponizej foto. Zrobilem tych najgorszych miejsc na poduszkach. Nie mowie, ze sa czyste bez naciekow. Na jednej wiekszy naciek a na drugiej mniejszy. I teraz pytanie. Czy jest jakas metoda sprawdzenia tych poduszek majac je w reku?? Wiadomo pierwsze co to wizualnie ale czy mozna sie sugerowac zawartoscia bulgotajacego plynu wenatrz?? Mam wrazenie, ze gdzies tak mniej wiecej do polowy poduszek bedzie. A moze je zwazyc???!! :):D. Co Wy na to??

---------- Post dopisany at 21:59 ---------- Poprzedni post napisany at 21:49 ----------

DSC_1597.jpg

DSC_1598.jpg

DSC_1599.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to jak trzęsiesz poduszką i słyszysz chlupotanie to śmietnik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smietnik ... wylane na milion procent.... widac czarno fielotowe zabarwienia... w ogole strasdznie wygladaja... celujesz znowu w allegro i uzywki ? moze w koncu trafisz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie, sprzedawca Cie oszukał.

Towar do odesłania na koszt sprzedającego i tyle!

Jak będziesz szukal to popros o dokładne zdjęcia. Ja tak zrobiłem i nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zaje...cie, tylko jak wyglada wysyłka na koszt sprzedawcy, nie wiem jak to się robi i co z kasą?? Chyba, że dzwonić do typa i niech rucha dobre i wysyła na własny koszt....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wysłać za pobraniem, tylko nie wiadomo czy odbierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to będą problemy ze zwrotem, nikt uczciwy nie sprzedawałby takiego szrotu tylko wypie.... by ten szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Często sprzedawcy, którzy zajmują się rozbiorka aut i sprzedażą mają masę części, duży przerób i wtedy nie trudno o pomyłkę. Trzymam kciuki aby się wyjaśniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...