Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt wolno schodzi z obrotów


szklara

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wsteczy ciężko wchodzi może to oznaczać że sprzęgło słabo rozłancza napęd, z jedynką tez masz czasmi problem? co do schodzenia z wysokich obr. sprawdz czujnik sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze to oznaczac zuzyty docisk do wymiamy komplet docisk i tarcza, przed wymiana mozna jeszcze sprobowac odpowietrzyc sprzeglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam BEXa i właśnie taki problem: wyaje mi się że wolno schodzi z wysokich obrotów, raczej nie powinno tak być, od czego zacząć? Przepustnica jest czysta i nie ma tam nieszczelności...

w silnikach 1.8 T to normalna sprawa tak ma być to jest po to aby dwu mas nie cierpiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, z obrotkami jestem już spokojny.

Na weekendzie zajmę się odpowietrzeniem i dam znać co i jak, czy coś pomogło, dzięki za podpowiedzi.

---------- Post dopisany 11-07-2014 at 22:48 ---------- Poprzedni post napisany 09-07-2014 at 22:57 ----------

Dziś po walce okazało się że wysprzęglik i układ jest odpowietrzony i pracuje bardzo dobrze.

Jednak podczas oględzin zauważyłem luzy na wybieraku "kulce" która porusza dalej wodzikiem. Czy u Was też tak jest czy raczej jest sztywno (znaczy brak najmniejszych luzów) może to jest przyczyną...?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu. Mam ten sam problem z obrotami. po wciśnięciu sprzęgła delikatnie rosną i powoli opadają, jest to uciążliwe przy szybkiej zmianie biegów. Ma ktoś jakieś rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy? Jak mogę sprawdzić ten czujnik sprzęgła? Dodam, że podczas włączonego tempomatu i wciśnięciu sprzęgła tempomat się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Skoro czujnik jest sprawny to co może być tego przyczyną?? Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam problem tez z obrotami tez cieżko shodzi z obrotów i w dodatku oswieca sie checz czy ktos mi jest stanie pomóc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym radził sprawdzić zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej. Jak jest padnięty to między innymi obroty wolno spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem zaworek odpowietrzania skrzyni korbowej, ale obroty dalej wolno spadają.

Odnośnie tego czujnika sprzęgła, ma ktoś info który to blok pomiarowy na VAG?

Porównywałem u kumpla który ma polówkę 1.8T i u niego szybciej schodzi z obrotów,

dodam że mam full przelot i nic nie powinno go przytykać, auto po gruntownym serwisie, płyny filtry rozrząd, czyszczenie całej odmy.

Dodatkowo mam problem z przepustnicą, trzyma 720obr/min, według tunera to za mało bo powinno byc 780 chyba albo 860?

Może przepustnica jest winna? Czasami na rozgrzanym silniku jest problem z odpaleniem, potrafi przygasnąć.

Edytowane przez ShatyMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że sprzęgło bierze u góry to dobrze ja tak miałem po wymianie sprzęgło dwumas na nowe więc tak powinno być prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam BEXa i właśnie taki problem: wyaje mi się że wolno schodzi z wysokich obrotów, raczej nie powinno tak być, od czego zacząć? Przepustnica jest czysta i nie ma tam nieszczelności...

w silnikach 1.8 T to normalna sprawa tak ma być to jest po to aby dwu mas nie cierpiał
To normalne czy nie? Mi się wydaje, że także dość wolno mi schodzą, nie podnoszą się, ale jeśli chciałbym poczekać aż opadną z 3 tys rpm do 2 tys przy zmianie z jedynki na dwójkę, to bym musiał poczekać z dwie sekundy. Przy dynamicznej jeździe tyle się nie czeka, nie mówiąc o jakiejś bardziej agresywnej. Chociaż przy tej drugiej już się nie zwraca uwagi na opadanie obrotów. A dodatkowo niepokoi mnie, że jak puszczam od razu sprzęgło nie czekając aż obroty opadną, to słychać pojedynczy delikatny puk. Niezawsze, ale bardzo często, głównie 1 na 2 i z 2 na 3. Może to być coś niepokojącego?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam BEXa i właśnie taki problem: wyaje mi się że wolno schodzi z wysokich obrotów, raczej nie powinno tak być, od czego zacząć? Przepustnica jest czysta i nie ma tam nieszczelności...

w silnikach 1.8 T to normalna sprawa tak ma być to jest po to aby dwu mas nie cierpiał
To normalne czy nie? Mi się wydaje, że także dość wolno mi schodzą, nie podnoszą się, ale jeśli chciałbym poczekać aż opadną z 3 tys rpm do 2 tys przy zmianie z jedynki na dwójkę, to bym musiał poczekać z dwie sekundy. Przy dynamicznej jeździe tyle się nie czeka, nie mówiąc o jakiejś bardziej agresywnej. Chociaż przy tej drugiej już się nie zwraca uwagi na opadanie obrotów. A dodatkowo niepokoi mnie, że jak puszczam od razu sprzęgło nie czekając aż obroty opadną, to słychać pojedynczy delikatny puk. Niezawsze, ale bardzo często, głównie 1 na 2 i z 2 na 3. Może to być coś niepokojącego?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Mam takie same objawy w silniku 1.6 + dodatkowo szarpanie na 5 biegu. Opisuje je na końcu tego wątku. Może ktoś coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z obrotami. Zauważyłem że po szybkim wciśnięciu sprzęgła nie wyłącza tempomatu. Wyłącza dopiero jak wcisnę sprzęgło na 2 sek. i wtedy obroty mi rosną. Wydaję mi się że ewidentnie ten czujnik padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik sprzęgła w VCDS, blok pamiarowy 066, okienko drugie. Szóste zero, trzecie od tyłu. U mnie ok, ale obroty dalej wolno opadają. Już się do tego przyzwyczaiłem. Błędów w silniku brak.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...