Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczna Nagrzewnica w Audi A4 B5 2000 LIFT


bober882

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Audi A4 B5/B5 2000/2001 TDI. Ciekawi mnie temat elektrycznej nagrzewnicy która jest wspaniała podczas mroźnych dni. Nie jestem pewien czy moje auto ma tą nagrzewnicę i tu pytanie do forumowiczów jak sprawdzić czy ją posiadam?? Czy można jakoś sprawdzić bez odkręcania tunelu i deski rozdzielczej??

:wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy w B5 to występowało.Natomiast w B6 abyś miał elektryczną szybę z przodu musisz mieć modół ogrzewania który jest montowany pod akumulatorem oraz szybę grzaną która to występuje tylko w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrycznej nagrzewnicy b5 nie ma, natomiast sporo wersji ma na wyjściu z głowicy na nagrzewnicę króciec z 3 świecami żarowymi, które w określonych warunkach załączają się i podgrzewają płyn chłodniczy co przyśpiesza nagrzewania silnika/wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 nie bylo dodatkowej nagrzewnicy. W 1.9 TDI wystepowały dogrzewacze płynu chłodzącego 3 swiece żarowe wkrecone w króciec wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podrzucić zdjęcie albo dokładny opis gdzie szukać 3 świec żarowych podgrzewających płyn chłodniczy??

Pozdrawiam

Dzięki za zainteresowanie tematem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://obrazki.elektroda.net/43_1232523203.jpg

AUDI A4 99-01 1.9 TDI 115KM PODGRZEWACZ WODY (3541485847) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Warunki załączenia:

- silnik pracuje od min. 10 s

- temp. płynu chłodzącego < 70°

- temp. powietrza < 5°

- obr. silnika > 800

- obciążenie Alternatora < 50%

- pobór prądu 30A jedna, moc 100W (to jest jeszcze do sprawdzenia)

jedna -"małe grzanie"dwie lub trzy zależne jest to od obciążenia alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego z tyłu silnika wychodzi kruciec w którym sa te swiece.widac je od góry.:hi:

---------- Post dopisany at 19:41 ---------- Poprzedni post napisany at 19:38 ----------

ma ktos moze nr tych swiec?bo pasuje je wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za pomoc i wyjaśnienie :) jutro postaram się odnaleźć te świeczki i sprawdzić ich stan, bo poprzedniej zimy jakoś nie odczułem za bardzo żeby w aucie było cieplej w chwili odpalenia.

A czy u Was szybko odczuwalne było ciepło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim aucie do pracy (passat b4) przerobiłem ten układ. Od świeć pociągnąłem nowe przewody do przekaźników zwiernych (po przekaźniku na świece), a sterowanie sygnałem odbywa się przez przekaźnik bistailny ze sterowniem czasowym 5 minutowym. Cały układ uruchamiam przyciskiem zwiernym na kokpicie. Gdy rano odpalam auto przy temp 0oC i włączam grzanie świeczek od płynu to ciepło zaczyna już lecieć po ok 500m, a po 5 minutach mam już tak ciepło, że muszę zmniejszyć nawiew z II biegu na I i temp zmianić z MAX na połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekwie kolega lapek85 to zrobił, a podobne warunki do grzania swiec musza byc spełnione tez chyba w innych autach w a4 b6 tez tak jest,z tym ze proces uruchamia sie przyciskiem econ tzn trzeba go wyłonczyc tak jakby uruchamiało sie klime, dział to od <5 stopni C,ogólnie tak przy <5 pojawia sie śnieżynka przy temperatuze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł kolego lapek85 :) Tylko pogratulować :)

W takim razie mam pytanie odnośnie przycisku ogrzania przedniej szyby na climatronicu?? Jaką on spełnia funkcję?? Na jednych z forów spotkałem się z tym iż to właśnie on załącza elektryczną nagrzewnicę a na innych forach iż jedynie kieruje on max nawiewu na szybę. Jeżeli byłoby tak że kieruje jedynie max nawiewu na szybę to po co byłby przycisk STRZAŁKI W GÓRĘ na climatronicu??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak klikniesz sobie na ogrzewanie szyby to wieje tylko na szybe na max predkosci. A po to dali strzalke w gore zebys mogl sobie puscic nawiew nie tylko na szybe ale i na nogi czy kratki srodkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie założyłem nagrzewnice z passat b5 FL, i juz miała grzałkę elektryczną w środku 3 grube przewody, może uda mi się to niedługo podłączyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie założyłem nagrzewnice z passat b5 FL, i juz miała grzałkę elektryczną w środku 3 grube przewody, może uda mi się to niedługo podłączyć :-)

a ta nagrzewnica jest taka sama jak w naszych b5?czy cos trzeba przerabiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie założyłem nagrzewnice z passat b5 FL, i juz miała grzałkę elektryczną w środku 3 grube przewody, może uda mi się to niedługo podłączyć :-)

a ta nagrzewnica jest taka sama jak w naszych b5?czy cos trzeba przerabiac?

a zdajesz sobie sprawę ile jest roboty aby wymienić nagrzewnicę??:decayed:

xrof.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie założyłem nagrzewnice z passat b5 FL, i juz miała grzałkę elektryczną w środku 3 grube przewody, może uda mi się to niedługo podłączyć :-)

a ta nagrzewnica jest taka sama jak w naszych b5?czy cos trzeba przerabiac?

a zdajesz sobie sprawę ile jest roboty aby wymienić nagrzewnicę??:decayed:

http://img89.imageshack.us/img89/47/xrof.jpg

:shock3::shock3::shock3:to mnie pocieszyłes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...