Skocz do zawartości
IGNOROWANY

filtry mann vs filtron


magicman

Rekomendowane odpowiedzi

jake filtry kupujecie do swoich aut- mann czy filtron.

filtron jest 30% tanszy od mann ale czy tak samo dobry,czy wogole jest dobry?

musze u siebie wymienic wszystkie filtry(kabinowy,oleju-olej oczywiscie tez-,paliwa,powietrza)przed nadchodzaca zima i sie zastanawiam nad jakoscia filtrona bo zestaw tych czterech filtrow to wydatek 110zl a mann to juz 170zl

licze na wasze sprawdzone opinie odnosnie tych marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 11 lat stosuje filtrony do oleju, powietrza, paliwa i klimy do golfa II, corrado G60, mazdy 323 i audi. Do tej pory złego słowa nie mogę powiedzieć. Jak zakupiłem audi, postanowiłem zmienić na knechta. Pomimo zgodnych numerów filtra, nie pasował skok gwintu i oddałem do reklamacji. Wstawiłem filtrona i jak ma razie nie mam zamiaru zmieniać producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem totalnym przeciwnikiem filtrona, ale w silniku ALT ktory jest bardzo wrazliwy na olej i wszystko co z nim zwiazane warto zainwestowac w lepszy filtr oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benyA4 przewaliłem setki filtronów przez ręce montując je, nigdy nie było najmniejszego kłopotu z jakimkolwiek filtrem.Szczerze nie wąchałbym się montować nawet do nowego auta.Skąd ta zła opinia o filtronie, jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory majac inne auta, montowalem tylko filtrona bo zawsze byl na polce w sklepie. Od chwili gdy posiadam audi z "magicznym " silnikiem 2.0 ALT , poczytalem troche wiecej o filtrach ich budowie itd, biorac w reke filtr filtrona i knechta, ten knechta jest ciezszy , po pierwsze ma wieksza powierzchnie filtracji a po drugie zaworki zwrotne ( ktore to podobno nie we wszystkich filtronach sa montowane) Ja wiel ze dla wieszosci silnikow nie robi to roznicy i mozliwe ze i dla mojego by nie robilo ale wole dolozyc 10zl do tego filtra i miec spokojne sumienie. Moze to tylko placebo ale skuteczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Filtron:thumbup1: Więcej wkładu to większy opór przepływu. Wkładu nie ma być więcej, tylko ma być lepszy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry Filtrona są ogólnie dobre. Ja na sklepie sprzedaję ich bardzo dużo i klienci sobie chwalą. Osobiście zakładam zawsze Mann-a bo są bardzo dobre, ale Knecht-a również polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to muszą coś uwalic żeby zrozumieć ze filtron to syf. Man i Bosch to ten sam filtr tylko naklejki różne. ;-) Zamawialem filtry do Forda F150 ze Stanów i przyszły o dziwo filtrona ale jakosc wykonania nie miała z naszymi nic wspólnego. Skoro nas maja gleboko to ja ich tez. ;-)

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy normalnej eksploatacji auta i interwałach co 10-15tyś km najtańsze filtry wystarczą (Filtron, Sędziszów). Byle nie montować chińskiego szitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wszystko musi mieć za***iście brzmiącą (najlepiej z agielskiego) nazwę, bo inaczej z zasady jest złe.

Francuz zawsze będzie przede wszystkim szukał produktów francuskich, Brytyjczyk - brytyjskich, a Niemiec - niemieckich.

Za to my, mimo, że mamy świetne koncerny jak Lotos czy Filtron - to i tak lepiej się czujemy kupując Motula (świetnie brzmi) lub Knechta (tu wręcz brzmienie mnie powala).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem takiego zdania, iż na filtrze przynajmnie oleju nie ma co oszczędzać. Lepiej kupić coś lepszego. Mi też właśnie wielu znajomych mowi, że Mann zdecydowanie lepszy od Filtrona. Zresztą każy ma swoje zdanie na ten temat. Ja osobiście polecam MANNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wszystko musi mieć za***iście brzmiącą (najlepiej z agielskiego) nazwę, bo inaczej z zasady jest złe.

Francuz zawsze będzie przede wszystkim szukał produktów francuskich, Brytyjczyk - brytyjskich, a Niemiec - niemieckich.

Za to my, mimo, że mamy świetne koncerny jak Lotos czy Filtron - to i tak lepiej się czujemy kupując Motula (świetnie brzmi) lub Knechta (tu wręcz brzmienie mnie powala).

swietnie ujete :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...