Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co na zime stal czy alu


koziol1006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dylemat -aktualnie posiadam 15 na stalówkach ale trafiają się bardzo tanio oryginalne 15 audi , na lato mam 16 więc te by były na zimę i teraz nie wiem czy alu w zime zdadzą egzamin tzn czy korozja ich nie wpierdzieli w sumie stal też moze czekać to samo no ale jednak stalowych tak nie szkoda jak tych aluminiowych.

Dodam że nigdy nie miałem alufelg w zime dlatego się pytam czy nie mija się z celem kupywanie alusów w zime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak już się boisz że nie dojeździsz do wiosny bo je sól zeżre to proponuję wogóle nie ruszać auta zimą.

Niech stoi w garażu.

A tak poważnie, to co założysz to będzie.

Co za różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no nie tak znowu wszystko jedno. Jak są uszkodzone - mam na myśli powłokę to z automatu są bardziej narażone na sól itd. Nie ma co być ortodoksem bo nie zeżre ich sól w czasie jazdy czy nawet w jedną zimę do cna, z drugiej strony nie ma co bagatelizować tematu bo niezabezpieczone alu się utlenia a sól też niszczy już wyszczerbioną powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem na wiosnę przelecieć papierkiem,trysnąć srebrną bazę i na to bezbarwny chemoutwardzalny lakier.

Jeden dzień roboty i spokój na kilka zim.

Tu moja już po takim zabiegu.

20130918_104037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bys zrobil kupujac nowe opony zimowe na obecne alu 16" a przez zime zakupil 17ki na lato

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by wiedział człowiek że się przewróci, to by z łóżka nie wstawał.:decayed:

Jak to Pawlak gadał, cyt. "Co bedzie to bedzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bys zrobil kupujac nowe opony zimowe na obecne alu 16" a przez zime zakupil 17ki na lato

...

Tak miałem zrobić ale mam nówki opony 15 i nie chciałem już ich sprzedawać (kupiłem okazyjnie) planuje sprzedać moje 16 i kupić inne ale jakoś 17 mi nie pasują znowu bo letnie opony mam 16 też prawie nowe i chyba kupie ładne 16.Jeżdzę z dzieciakiem i 15 moim zdaniem na zime o wiele lepiej się trzymają niż 16

---------- Post dopisany at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany at 20:51 ----------

Jak by wiedział człowiek że się przewróci, to by z łóżka nie wstawał.:decayed:

Jak to Pawlak gadał, cyt. "Co bedzie to bedzie"

prawda:) jak mówiłem okazyjnie kupiłem alu w sumie przez przypadek ,jak to się mówi człowiek uczy się na błędach więc jak z tymi alu coś nie wiem nie zagra to w przyszłości inaczej się to rozegra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu od razu błąd ?

Ja też śmigam zimą na alu 15" , te ze zdjęcia z mojego poprzedniego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz zakładam "z góry" , że jakby coś ale w sumie dobrze prawisz jak coś nawet by je brało czy cuś to zaprawka i malowanko a kapsle nie wiele tańsze od felg i zara a to odpadnie a to pęknie a jak nie to zajumią i kasa w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na zimę stalówki, na lato alusy i jak na razie taki "układ" bardzo dobrze się sprawdza:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...