Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ok, czyli wyglądana to, że będzie pasować?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 27.12.2018 o 09:40, Emejcz napisał:

Widzę, że większość to wymienia te zestawy tylko dla zasady - bo już jest luz.

Pytanie czy komuś realnie to pomogło do zmiany biegów?

W moim przypadku jedynka stosunkowo ciężko wchodzi (czasami jak masełko, czasami muszę mocniej docisnąć - nigdy nie zgrzyta, ani nie muszę ponowie wciskać sprzęgła). Pozostałe biegi wchodzą jak w masło. Zastanawiam się czy wymiany tych elementów cokolwiek tutaj pomogą czy nie ma sensu.

W moim przypadku B7 1.8t BFB 6B.

Cześć,

mam dokładnie to samo. Jedynka czasem haczy, jakby po drodze na miejsce był jakiś ząbek. Pozostałe biegi bez problemów. Tu podejrzewam jakiś luz na cięgnach.

Dodatkowo w tą zimę dwukrotnie zamarzło wszystko na amen na pierwszym biegu... pomogło 20 minut na odpalonym silniku z nogą w sprzęgle aż puściło ?.

Tutaj powodem wydaje się być zużycie wybieraka, przez które do środka dostała się woda,  ale poprawcie mnie jeśli się mylę.

Enejcz uporałeś się z tematem ?

p.s.
gdzie szukać serwisówki do regulacji po wymianie gratów ?

Opublikowano

Wymiany tych elementów wybieraka nic nie pomagają na to.
Problemem jest wysprzęglanie tak jakby. Przebijałem się prze podobny temat odnośnie B8 i prawdopodobnie tutaj też jest jakiś wadliwy docisk który po jakimś czasie się odkształca.

Ja poradziłem sobie póki co tak, że wrzucam jedynkę powoli - tzn. w momencie jak czuje opór to nie pcham mocno tylko zmniejszam siłę i wtedy samo wchodzi.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam podłącze się do tematu,ja mam problem z wchodzenie 1,2 tzn muszę lekko pociagnac drążek do siebie, zeby wszedł bieg ,pociągnę mocniej niewchodzi haczy ,coś poradzicie

Opublikowano
12 minut temu, kamil-vag napisał:

Spróbuj wyregulować cięgna według serwisówki...

Według tzn?

Opublikowano

Serwisowki

Opublikowano

Niemam pojęcia jaki symbol gdzie to szukać ,a co w tym profilu brakuje..

Opublikowano

W tym poście znajdziesz jak szukać kod skrzyni: https://a4-klub.pl/topic/274723-jaki-olej-najlepszy-do-skrzyni-biegów-zasady-doboru-i-przykłady-w-1-poście/#comments

Co do profilu, nie podałeś nic, jakie auto, jaki silnik, jaki rocznik...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam kolegów ja też się podepne do tematu mam drgania lewarka jak to można wymienić bo tam mało miejsca jest trzeba skrzynie wyciągać? Jeszcze mnie zastanawia prawa strona ciegna tam mam spory luz co tam idzie? Dodam jeszcze że skrzynia hcf 6b

Edytowane przez Leningrad29

Opublikowano

Nic nie trzeba wyciągać.

Opublikowano

Panowie, ten zestaw naprawczy wybieraka brać z ASO, czy z allegro za 30 zł też podoła? Bo na allegro każdy wygląda tak samo tylko ceny inne..

Opublikowano

Witam . Oczywiscie u mnie rowniez jest problem . Wsteczny czasami ciezko wchodzi , 2 i 3 skrzypi przy wbijaniu a przy redukcji to juz wgl masakra . Skrzynia byla rozbierana przez fachowca i wymienione byly sprezynki umozliwajace by lewarek byl sztywny i nie latal po aucie . Dodam ze olej w skrzyni rowniez wymieniony i nic nie poskutkowało . Zaplacilem 850 zl tylko za to by lewarek byl stabilny . Nie wiem co robic kolega mowi ze najlepiej do ASO zaprowadzic lecz obawiam sie ze niestac mnie bedzie . Poprzedni wlasciciel wstawil sztywne sprzeglo bo dwumasa za droga ? Na zimny i na cieply jest tak samo .

Edytowane przez Mocnya4b6

Opublikowano

Jak silnik zgaszony, to biegi wchodzą tak samo? Szkoda że jak skrzynie rozbierał to na synchronizatory nie spojrzał..

Opublikowano

Tak jak silnik zgaszony to ladnie sie wbijaja . Wieczorkiem jak bede jechal pracy to wrzucę nagranie . Rozbieral kto inny naprawial inny.

Edytowane przez Mocnya4b6

Opublikowano

Tak jak silnik zgaszony to ladnie sie wbijaja . 

Opublikowano

Rozbierz tunel wraz z drążkiem i sprawdź w jakim stanie masz ten przegub wybieraka co prowadzi do drążka. Jednak jak słychać zgrzyty, to coś ze skrzynią będzie. Fajny mistrzu co ją wcześniej robił, skoro rozbierał i nie potrafił od razu sprawdzić w jakim stanie synchronizatory są..

Opublikowano

Rozbiore na weekend . No dobry dzisiaj do niego jade albo zwrot kasy albo poprawia ?. Dzieki za podpowiedź

Opublikowano

A mam taka prośbę czy byla by mozliwosc aby ktos opisal mi krok po kroku jak to rozebrac (zebym sam nic nie zje...) nie bede ukrywal zielony jestem troszke w tych sprawach i jak zdefiniowac ze przeglub wybieraka jest juz zajechany . 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.