Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośny start


krzysiekvtec

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy to normalnie że po odpaleniu przez 2 sek silnik klekocze tak jak by olej do głowicy dochodził i jest cisza...

http://www.youtube.com/watch?v=FVkg4toR6TI&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chyba jest, jaki masz olej? chyba nie za dobry albo wymiana juz cie czeka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry to nie w tym aucie tu zalałem motul 5w40 czy pewne źródlo kto to wie, kupiony w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaszkodzi jak sprawdzisz cisnienie oleju, bo w 1.8t to podstawa a bedziesz wiedzial czy to pompa zuzyta badz zapchana czy napinacz walkow z lancuszkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka ciśnienia pali się dopiero przy bardzo niskim ciśnieniu w prawie ekstremalnym dla silnika momencie, ogólnie ciśnienie może być słabe stąd taki a nie inny start, zresztą raz na jakiś czas nawet profilaktycznie dobrze jest sprawdzić ciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ze od razu gasnie po odpaleniu czyli szybko olej dobija do czujnika zaraz podzwonie kto mi to sprawdzi dzieki za info :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny odgłos w wiekszości 1.8t, zanim dojdzie olej do napinacza łancuszka grzechocze 1,2 sek. spróbuj kiedyś odpalic go na chwile np. wieczorem jak silnik będzie juz zimny, a rano przy odpalaniu juz dzwięku nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jest tez tutorial co prawda w wolnossaku 1.8 ale wszystko to samo

---------- Post dopisany at 23:04 ---------- Poprzedni post napisany at 22:58 ----------

z tym kolem to sprytny sposob, ale jak ktos juz ogarnai troche rozrzad to da rade poluzowac napinacz i zdjac pasek bez zdejmowania przodu, a jak sie poluzuje tylko caly pas przedni i wysunie nieco do przodu to juz w ogole bajka, raptem 20 minut wiecej roboty przy odkreceniu kilku srub a ma sie normalny dostep do prawie calego rozrzadu, i tez nie trzeba rozpinac chlodnic itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mozna jezdzic, mozna sie dopiero zastanawiac nad wymiana jak na rozgrzanym silniku tez zaczyna byc slychac.

Wysłane z mojego S750L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec czego to wina ze przez 1,5 sek glosno chodzi? Czy do wiosny moge tak latac ?

zapewne oleju

sprawdzales odme?

robiles mu plukanie przed wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odme korbowa wymienialem, trujnik za pokrywa zaworow tez wymieniony w starym peknietym syfu bylo...

Co masz na mysli plukanie ? Odmy, silnika ? Ten glos jest tylko jak odpalam po dniu postoju w ciagu dnia nawet jak ostygnie nie ma tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odme korbowa wymienialem, trujnik za pokrywa zaworow tez wymieniony w starym peknietym syfu bylo...

Co masz na mysli plukanie ? Odmy, silnika ? Ten glos jest tylko jak odpalam po dniu postoju w ciagu dnia nawet jak ostygnie nie ma tego

dokładnie to samo i u mnie występuje:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli tylko wtedy to jest to normalne tak naprawde

co innego jakby przy kazdym uruchomieniu tak bylo albo jakby to trwalo nie 2 a np 5 sekund wtedy mozna by bylo pomyslec ze cisnienie jest slabe albo napinacz przepuszcza olej

a o plukanke to chodzilo do oleju przy jego wymianie aby wyplukac stary syf w obiegu oleju, moze to minimalnie zwiekszyc cisnienie oleju jesli cos gdzies jest przytkane po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odme korbowa wymienialem, trujnik za pokrywa zaworow tez wymieniony w starym peknietym syfu bylo...

Co masz na mysli plukanie ? Odmy, silnika ? Ten glos jest tylko jak odpalam po dniu postoju w ciagu dnia nawet jak ostygnie nie ma tego

czysciles rurki od odmy? ( wg etki 2 i 9) jak wygladala ta przy chlodnicy oleju?

i takie odpalanie z rana to raczej nie jest w normie, u mnie pomogla zmiana oleju na inna lepkosc, ladnie pali nawet w mrozy

niedlugo w audikach wszystko bedzie normalne, nawet jak nie odpali ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, z jakiego oleju na jaki zmieniłeś? U mnie słyszę podobny odgłos, a ktoś zalał 10w40 i zamierzam przejść na dedykowany..

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...