Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronika Audi A4 B5


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a powiedzcie mi jak się robi zeby sprawdzic jakie są błedy na klimatroniku?

Bo jak kody wprowadzac to wiem... ale caly czas powtarzacie ze mozna błedy sprawdzic... ale jak?? [br]Dopisany: 18 Wrzesień 2008, 11:56_________________________________________________aaa przepraszam za pytanie.. to jest na kanale 1 :D wszystko sie zgadza.. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa :> . Tylko że ja mam możliwość ustawienia od 1c - 74c :naughty: . Wie ktoś co znaczy reszta ? U mnie Diagnostic Trouble Code (DTC) pokazuje dwa błędy 6,1 i 15,5 , może mi ktoś przetłumaczyć na polski co to znaczy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dla czego ale u mnie na kanale 17 nie pokazuje mi prędkości

wogle na żadnym innym kanale mi jej nie pokazuje

na 17 jak zgaszone auto jest 0 jak odpale jest 28.1 jak dam gazu skacze do 32.4 jak jade to samo

czy ktoś wie o co tu chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 Prędkość samochodu (km/h)

Mam nadzieje, ze juz wszystko jest jasne ;)

Na wyswietlaczu od klimy masz mozliwosc poobserwowania wielu ciekawych parametrow jak np.

- predkosc samochodu

- temperatura silnika

- temperatura na zewnatrz

i mase innych ;)

Osobiscie najczesciej korzystam z tych trzech. Przestudiuj sobie kody i bedziesz wiedzial jakie to przydatne ;)

temperatura silnika...

który kanał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy;) pokazuje temperaturke;)[br]Dopisany: 07 Październik 2008, 22:38_________________________________________________a ma to jescze jakies przydatne funkcje:) ostatnio padl mi wskaznik poziomu paliwa... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie nie mozna sprawdzic temp. na wyswietlaczu. 49 pokazuje mi zawsze 0 :chytry:

to chyba zależy od wersji klimatronika, na którym kanale wyświetla się temperatura chłodzenia silnika, Ty sprawdz na kanale 51 temperaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki Wielkie temu Panu który opublikował te kody. :good:

Ps. Ludzie nie róbcie z siebie błaznów. Powtarzacie się wielokrotnie jak wszystko jest dokładnie opisane powyżej.!!!

Jednak najbardziej mnie śmieszy to jak co chwila ktoś pisze o B6 czy jeszcze młodszych autach. Jak chcecie mieć te kody to ja chętnie się zamienię na b6 czy b7. :naughty: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki to jest przycisk recyrkulacji?????bo nie rozumiem[br]Dopisany: 02 Listopad 2008, 15:25_________________________________________________a ja mam rocznik 96 i tez moge sorawdzic te kody i wyświetlą się na moim aucie?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki to jest przycisk recyrkulacji?????bo nie rozumiem[br]Dopisany: 02 Listopad 2008, 15:25_________________________________________________a ja mam rocznik 96 i tez moge sorawdzic te kody i wyświetlą się na moim aucie?????

obieg zamkniety :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich własnie dziś to sprawdzałem ale u mnie cos te kody nie działają na moim klimatroniku tylko moge zmienic jednostki między Celsjuszami i Fahrenheitami ale kody diagnostyczne mi nie działają no nie wiem czy nie umiem nczy co czy tylko w niektorych wersjach mozna tak zobaczyc????

[br]Dopisany: 03 Listopad 2008, 19:45_________________________________________________kurde u mnie spoko zmieniam jednostki temperatury, ale nie mogę wejść w kody diagnostyczne. Co robię źle?? Recyrkulacja+górny nawiew i nie pojawia mi się 1C. [br]Dopisany: 03 Listopad 2008, 20:01_________________________________________________bardzo prosze o pomoc tak mnie to ciekawi dlaczego nie moge wejść w kody diagnostyczne?????pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko , ze mi na 51 kanale pokazuje temperature z nagrzewnicy? nie wiem jaks sie to nazywa, ale temperatura rosnie nawet na nie odpalonym silniku i utrzymuje sie na stale na 90 stopni

Ja mam to samo. Temperatura na 51c rośnie nawe tna nieodpalonym silniku. Tylko, że u mnie max temperatura jaka tam się pojawia to 75st. wie ktoś może dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto moje błędy, dodam jescze ze samochod nie był na chodzie, klimatyzacja wyłaczona (śnieżynka) leciało normalne powietrze

03.1 (G56) Czujnik temperatury wewnętrznej, w desce rozdzielczej, ciągła przerwa, zobacz 02.1

-02.1 (G86) czujnik temperatury wewnętrznej, w podsufitce, ciągła przerwa, *02.1 (zobacz poniżej)

--*02.1 Domyślna wartość cyfrowa 128 jest ustawiana jeżeli czujnik jest uszkodzony

05.1 (G17) Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia), przód, ciągła przerwa, *05.1 (zobacz poniżej)

-*05.1 Wartość dostarczana przez uszkodzony czujnik temperatury

11.7 Klapa centralna, czasem blokowana

13.3 Potencjometr silnika klapy nogi/odszraniacz, czasem przerwa

13.5 Klapa nogi/odszraniacz, ciągła blokada, *13.5 (zobacz poniżej)

-*13.5 Silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę

18.3 Napięcie dmuchawy świeżego powietrza, sporadyczne

co zrobic zeby było 00.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto moje błędy, dodam jescze ze samochod nie był na chodzie, klimatyzacja wyłaczona (śnieżynka) leciało normalne powietrze

03.1 (G56) Czujnik temperatury wewnętrznej, w desce rozdzielczej, ciągła przerwa, zobacz 02.1

-02.1 (G86) czujnik temperatury wewnętrznej, w podsufitce, ciągła przerwa, *02.1 (zobacz poniżej)

--*02.1 Domyślna wartość cyfrowa 128 jest ustawiana jeżeli czujnik jest uszkodzony

05.1 (G17) Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia), przód, ciągła przerwa, *05.1 (zobacz poniżej)

-*05.1 Wartość dostarczana przez uszkodzony czujnik temperatury

11.7 Klapa centralna, czasem blokowana

13.3 Potencjometr silnika klapy nogi/odszraniacz, czasem przerwa

13.5 Klapa nogi/odszraniacz, ciągła blokada, *13.5 (zobacz poniżej)

-*13.5 Silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę

18.3 Napięcie dmuchawy świeżego powietrza, sporadyczne

co zrobic zeby było 00.0

Podepnij VAG i skasuj

Ja zauwarzyłem cos dziwnego, jak włączę kod np 10c - przycisk recyrkulacji pojawia sie wartość. Po przyciśnięciu "+" lub "-" obrotów nadmuchu wartość reguluje co wy na to :mysli: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam B5 z 2001r i kody mi dzialaja. 3 godz czytalem caly temat i nie mam o co pytac bo wszytsko jest napisane. Swietna zabawa i nigdy bym nie przypuscil ze takie fajne czarodziejstwa sa tak zakamuflowane a nie dostepne z jednego przycisku i jeszcze lepiej jakby byly dostepne na osobnym wyswietlaczu.

Dobrze ze jest to forum bo wiele mozna samemu zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam B5 z 2001r i kody mi dzialaja.

B5 2001 rok?? :blink: Jak to mozliwe? Wydawalo mi sie ze nie ma B5 z tego roku :chytry:

Avanty B5 były produkowane do 2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...