Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.

Ile czasu według Was powinno/musi minąć od momentu wylania ław fundamentowych do rozpoczęcia stawiania ścian fundamentowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2017 o 11:21, marec-ki napisał:

Panowie.

Ile czasu według Was powinno/musi minąć od momentu wylania ław fundamentowych do rozpoczęcia stawiania ścian fundamentowych ?

Ja lalem b25 a bloczki stawialem po tygodniu, powinno sie czekac 28-dni no ale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, zazdraszczam ;) ja dopiero w przyszłym tygodniu dostanę odpowiedź od ekipy czy podejmą się w tym roku zrobienia stanu zero. Byłoby mi na rękę to zrobić bo wtedy podziałam coś w drugiej części działki a pro po przygotowania terenu pod ogród. W tym gorszym przypadku dopiero wiosną ruszą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, zazdraszczam [emoji6] ja dopiero w przyszłym tygodniu dostanę odpowiedź od ekipy czy podejmą się w tym roku zrobienia stanu zero. Byłoby mi na rękę to zrobić bo wtedy podziałam coś w drugiej części działki a pro po przygotowania terenu pod ogród. W tym gorszym przypadku dopiero wiosną ruszą :/
Ja mam nadzieję , że do konca roku wyjdziemy " z ziemi " , rano dzisiaj lali fundament, jutro jak pogoda pozwoli będą murować wyżej 6ecfdd5f6a20062602079eac5c9898f0.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marec-ki napisał:

Nie za szybko to murowanie ? Z tego co się dowiedziałem tydzień to bezpieczne minimum przed murowaniem ścian fundamentowych. 

u mnie czekali latem 5 dni , na jesień to z tydzień powinny odstać

jak zrobią izolacje na mokry beton, żadna papa się nie przykleja do mokrego...

u sąsiadów to po zakończeniu fundamentów( tego samego dnia) zaczęli zasypywać piachem? 

sporo człowiek po budowach widział , od pękających szalunków przy zalewaniu fundamentów po posadzki z samego piachu  , zapadnięciu posadzki po wycinanie polowy wieńca bo brama garażowa nie wchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie stężeje to do poniedziałku pewnie poczekają . Z tego co wykonawca mi mówił na już nie plastyczny beton murować można , izolowanie całkowicie odpada . Podejrzewam że poczekają do poniedziałku na spokojnie .

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polegaj na wykonawcy tylko na kierowniku budowy (o ile jest porządny i nie powiązany z ekipą) bo to on odpowiada za to w największym stopniu. Wykonawca to wiadomo że raz dwa będzie chciał zrobić, zgarnąć kasę i fajrant.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marec-ki napisał:

Nie polegaj na wykonawcy tylko na kierowniku budowy (o ile jest porządny i nie powiązany z ekipą) bo to on odpowiada za to w największym stopniu. Wykonawca to wiadomo że raz dwa będzie chciał zrobić, zgarnąć kasę i fajrant.

 

popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2017 o 14:42, talib1990 napisał:

Chrzestny mi buduje dom ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

coś ci zacytuję co już od dawna ludzie mówią : "z rodziną to tylko na zdjęciach się dobrze wychodzi"
ale oby to się nie sprawdziło/potwierdziło w Twoim przypadku
przyjadę kiedyś oblukać jak prace idą :P

Edytowane przez adamFox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi pomagał chrzestny i co? Wywalić na zbity pysk i brać firme, wszystko na papier i za każde niedociągnięcie płacić mniej, tego mnie nauczyła budowa, trzeba być bezwzględny i nie patrzeć na drugiego człowieka!



Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak nie kraczcie , narazie jestem zadowolony , kierownik również nie ma żadnych zastrzeżeń . Dzisiaj kończą murować bloczki fundamentowe e58dd7622b1e7256ec639e7b565587df.jpg01909619c3c8df9a127af518e7d214b4.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie okna polecacie? Drewniane czy Alu- Drewniane czy jakieś inne? Macie jakieś sprawdzonych producentów? Zastanawiam się nad Sokółka,lecz chcę się jeszcze rozeznać w temacie i pojedzić po okolicznych przedstawicielach.. i mieć tak z 4-5 wycen .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, z czego będziesz wznosił ściany ?
Pustak ceramiczny Winebergera nie szlifowany na zaprawę

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ja się zdecydowałem na Silkę.

Panowie pytanie.

Czy według Was koszt 300zł za każdą wizytę kierownika na budowie to dużo ?

Wstępnie do stanu zero policzyliśmy z nim że będzie 4-5 razy. Potem wiadomo ściany parteru to liczę jeden raz. potem strop to liczę max 2, ściany poddasza raz i więźba raz. Czyli łącznie stan surowy otwarty zamknąłby się w max 10 wizytach.

Potem przy następnych etapach pracy kiedy warto wołać kierownika budowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis nadgorliwy ten kierownik. ja wołałem na kontrolę ław, stropu i więźby. Potem tylko zakonczenie budowy i won. No ale jak kto woli.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...