Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.08.2017 o 12:20, skrab napisał:

2000 pl

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki. Właśnie tyle powiedziałem i jest przyklepane :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Drzwi zewnętrzne drewniane.

Polecacie od siebie jakiegoś producenta ?

Czy możecie coś powiedzieć o Stolpaw i CAL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Panowie ,a dokładnie do tych co mają zrobione oświetlenie LED podbitki.. kiedy to robiliście i jakie rzeczy trzeba dokładnie kupić. Po 20 września ma przyjść do mnie ekipa do dachu i myślę czy teraz kabli nie ciągnąć . Możecie coś doradzić?
Chce zrobić coś takiego tylko że dach dwuspadowy z dachówki.14d5c06ad2d363aafb00fbd6a487a728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci na pytanie bo się nie znam ale jak dla mnie to ten dom ze zdjęcia jest zbyt przesadnie oświetlony.

Specjalnie podkreśliłem - jak dla mnie - bo zaraz ktoś napisze, że ch..j baletnicy ... :grin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tak, paru znajomych ma takie oświetlenie, po wprowadzeniu oczywscie co wieczor się świeciło aż do pierwszego rachunku za prąd, teraz oświetlony dom to rzadki widok dlatego u siebie tego nie robiłem :)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to po prostu podoba i nie powiedziałem że dokładnie chcę zrobić jak na foto i że wszystko będzie się świeciło całą noc,bo to według mnie bez sensu.. u mnie będzie max 10 tych lampek i wsio na ledzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w ogóle nie bierz mojego wpisu za "atak" nie nie ;) ja tylko swoją opinię wyraziłem sugerując, że gdybym ja robił to dużo bardziej subtelnie (nie tak mocne światło).

Też się zastanawiałem nad nad oświetleniem ale chyba odpuszczę ze względu na ... rachunki właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w ogóle nie bierz mojego wpisu za "atak" nie nie [emoji6] ja tylko swoją opinię wyraziłem sugerując, że gdybym ja robił to dużo bardziej subtelnie (nie tak mocne światło).
Też się zastanawiałem nad nad oświetleniem ale chyba odpuszczę ze względu na ... rachunki właśnie.
Nie no spoko, też uważam że tu akutat jest wszystkiego za dużo itp.. Ja nie mam zamiaru zostawiać całego domu oświetlonego na noc lub jak mnie nie będzie czy coś w tym stylu.. po prostu chce żeby to ładnie wyglądało,a że to mi się podoba już od dłuższego czasu to pewnie to zrobię..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można założyć żarówki przystosowane do ściemniacza i ściemniacz i sobie regulować natężenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można założyć żarówki przystosowane do ściemniacza i ściemniacz i sobie regulować natężenie.
Właśnie o czymś takim myślę. Tylko co i gdzie kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w szlifierce kątowej regulacja obrotów jest przydatna przy amatorskiej pracy remontowo-budowlanej w domu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, xBladex napisał:

Mam pytanie Panowie ,a dokładnie do tych co mają zrobione oświetlenie LED podbitki.. kiedy to robiliście i jakie rzeczy trzeba dokładnie kupić. Po 20 września ma przyjść do mnie ekipa do dachu i myślę czy teraz kabli nie ciągnąć . Możecie coś doradzić?
Chce zrobić coś takiego tylko że dach dwuspadowy z dachówki.14d5c06ad2d363aafb00fbd6a487a728.jpg

Przewody ciągniesz jak będziesz robił elektrykę. Dach nie ma nic do rzeczy.  wyjątkiem jest dach robiony włącznie z podbitką, wtedy łatwiej jest przewody poprowadzić od razu, bo potem sporo kłopotu jest z przeciąganiem od otworu do otworu.   Do takiego oświetlenia nic specjalnego nie potrzebujesz, jeśli jest to led to wystarczy przewód linka o przekroju ok. 1 mm. Czasy 1,5mm drutu już minęły. Wyjątkiem są przewody które będziesz prowadził w gruncie. Tam muszą już być dedykowane, bo inaczej różnicówkę będzie wywalać. Musisz po prostu zastanowić się gdzie to ma być, ile punktów, ile obwodów chcesz, ile odrębnie włączanych, jak włączanych( czasówka, zmierzchówka czy tradycyjny klawisz). Ogólnie banalna rzecz. Jak potrzeba porady to priv., bo rzadko śledzę tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marec-ki napisał:

Panowie czy w szlifierce kątowej regulacja obrotów jest przydatna przy amatorskiej pracy remontowo-budowlanej w domu ?

 

czasami jest przydatne, sporadycznie. Wolniejsze obroty stosowane są cześciej przy obróbce drewna niż przy normalnej pracy szlifierką( cięcie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody ciągniesz jak będziesz robił elektrykę. Dach nie ma nic do rzeczy.  wyjątkiem jest dach robiony włącznie z podbitką, wtedy łatwiej jest przewody poprowadzić od razu, bo potem sporo kłopotu jest z przeciąganiem od otworu do otworu.   Do takiego oświetlenia nic specjalnego nie potrzebujesz, jeśli jest to led to wystarczy przewód linka o przekroju ok. 1 mm. Czasy 1,5mm drutu już minęły. Wyjątkiem są przewody które będziesz prowadził w gruncie. Tam muszą już być dedykowane, bo inaczej różnicówkę będzie wywalać. Musisz po prostu zastanowić się gdzie to ma być, ile punktów, ile obwodów chcesz, ile odrębnie włączanych, jak włączanych( czasówka, zmierzchówka czy tradycyjny klawisz). Ogólnie banalna rzecz. Jak potrzeba porady to priv., bo rzadko śledzę tematy.
Tak dach będzie robimy razem z podbitką drewnianą.. ok odezwę się na PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro podbitkę będą robić dekarze włącznie z dachem, to ważna kwestia- nie zapomnij najpierw docieplić elewacji w miejscu podbitki i powyżej( na ściance kolankowej), widziałem już takie kwiaty: podbitka zamontowana do ściany bezpośrednio a docieplenie dojechane do podbitki tylko.  Sprawa niby oczywista, ale zdziwyłbyś się ile osób już tak się przejechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filozofia zrobienia tego żadna ale warto teraz wywiercić otwory i przeciągnąć kable gdy rusztowania będą rozstawione a później drabinę przystawić tylko do montażu opraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro podbitkę będą robić dekarze włącznie z dachem, to ważna kwestia- nie zapomnij najpierw docieplić elewacji w miejscu podbitki i powyżej( na ściance kolankowej), widziałem już takie kwiaty: podbitka zamontowana do ściany bezpośrednio a docieplenie dojechane do podbitki tylko.  Sprawa niby oczywista, ale zdziwyłbyś się ile osób już tak się przejechało.
O widzisz o tym to w ogóle nie pomysłem.. czym najlepiej dociepic?

Tak wszystko wykonuje firma która buduje domy od a do z.

Także myślę że kable też się spokojnie ogranie.. popytam majstra co i jak.

A co polecacie kupić? Głównie chodzi mi o sterowniki,sciemniacz czy coś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/23/2017 o 17:34, pepik napisał:

siema

korzysta ktoś z Was z ogrzewania domu/mieszkania za pomocą gazu z butli?

zamierzam kupić mieszkanie w którym jest założona właśnie taka instalacja, właścicielem butli, która jest wkopana za blokiem jest właściciel kamienicy i to z nim mam się rozliczać za zużyty gaz

obecnie w mieszkaniu mam gaz ziemny i czytałem, że gaz z butli jest 2 razy droższy

macie jakieś doświadczenia własne bądź znajomych?

To ile kosztuje ziemny? Propan butan śmiało za 1zł można kupic po za sezonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xBladex napisał:

O widzisz o tym to w ogóle nie pomysłem.. czym najlepiej dociepic?

Tak wszystko wykonuje firma która buduje domy od a do z.

Także myślę że kable też się spokojnie ogranie.. popytam majstra co i jak.

A co polecacie kupić? Głównie chodzi mi o sterowniki,sciemniacz czy coś..
 

Zrobisz tym samym co całą elewację.

co do ściemniacza to zależy gdzie będzie zamontowany bo jeśli np walniesz go w wiatrołapie razem z jakimś włącznikiem i ramce to powinien być z tej samej "kolekcji" co włączniki by pasował kolorem i ogólnym wyglądem.

przy jego wyborze zwróć uwagę na moc minimalna jaką obsługuje, bo jeśli będziesz miał mało żarówek ledowych o małej mocy (co równa się mało Watów razem) ściemniacz nie będzie działa bo są np 20-400 W ale i 80-400 W.

mogą być tradycyjne z pokrętłem lub takie bardziej  WOW np

 

http://ospel.pl/pl/produkt/lp-8re-m-00.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wandej napisał:

To ile kosztuje ziemny? Propan butan śmiało za 1zł można kupic po za sezonem

Nie o to chodzi za ile można kupić butan tylko o to ile ja będę musiał za niego zapłacić.

Masz jakieś doświadczenia z ogrzewania mieszkaniem gazem płynnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...