Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, TomOskroba napisał:

tak blachodachówka.

na pewno nie opieram się na jednej firmie ;)

 

Taki dach zrobisz do 40 tyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ja tak liczyłem właśnie

maksymalnie do 45.

ale nie 70 tyś przecież nie po to chce to remontować żeby wyszło tyle co za mieszkanie w warszawie z wykończniem :D

dzieki za podpowiedź amigo

oreintuje się dalej po ludziach ;)

może ktoś z mazowieckiego kto chce się podjąć  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TomOskroba napisał:

no i ja tak liczyłem właśnie

maksymalnie do 45.

ale nie 70 tyś przecież nie po to chce to remontować żeby wyszło tyle co za mieszkanie w warszawie z wykończniem :D

dzieki za podpowiedź amigo

oreintuje się dalej po ludziach ;)

może ktoś z mazowieckiego kto chce się podjąć  ?

Z wyceny wynika że to zwykły dach dwuspadowy, prawda?

Na tą wycenę możesz odpowiedzieć:"bardzo dziękuje za kosztorys ale chyba zaszła drobna pomyłka bo ja chce jeden dach a całkowity koszy obejmuje prawdopodobnie dwa :)"

odezwij się do

Domino Dach Stojadla, Mińsk Mazowiecki, 

TechBud Marki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2017 o 12:13, xBladex napisał:

Panowie w nie długim czasie będę  zamawiał podsibitke (podpitke) do dachu drewnianą.. Co polecacie do zabezpieczenie przed grzybami itp? jakiś impregnat ? na gotowo będę malował bejcą lub impregnatem ochrono-dekoracyjnym . Produkty z wyższych półek tylko.

 

moze coś takiego: 

http://allegro.pl/altax-penetrin-gruntujacy-impregnat-do-drewna-15l-i6880200992.html 

Kolego najpierw musisz dokładnie wiedzieć co pójdzie jako końcowe i dopiero pod to odbierasz podkład zabezpieczający najczęściej tej samej firmy ale jeśli końcowo będzie coś ochronno-dekoracyjnego to zazwyczaj nie potrzeba wcześniejszej ochrony pod warunkiem ze szalowkę pomalujesz ze wszystkich stron. Deski te napewno są już suchuteńkie i to jest najlepsze zabezpieczenie przed grzybem i najlepiej jakiś drewnochron i wystarczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2017 o 11:48, marec-ki napisał:

Panowie jakich firm systemy rekuperacji macie i czy polecacie ?

Od kilku lat korzystam z polskiego rekuperatora Jan Gaz i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2017 o 18:29, mikołaj napisał:

Panowie jest tu ktoś od ogrzewania? Potrzebuje porady w sprawie doboru pieca i sterowania podłogówką.

Sama podłogówka czy mieszane grzejniki + podłogówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sadowiak napisał:

Kolego najpierw musisz dokładnie wiedzieć co pójdzie jako końcowe i dopiero pod to odbierasz podkład zabezpieczający najczęściej tej samej firmy ale jeśli końcowo będzie coś ochronno-dekoracyjnego to zazwyczaj nie potrzeba wcześniejszej ochrony pod warunkiem ze szalowkę pomalujesz ze wszystkich stron. Deski te napewno są już suchuteńkie i to jest najlepsze zabezpieczenie przed grzybem i najlepiej jakiś drewnochron i wystarczy 

na koniec bedzie to ; http://www.altax.pl/produkty/szybkoschnacy-impregnat-dekoracyjny/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wojto napisał:

Sama podłogówka czy mieszane grzejniki + podłogówka?

Sama podłogówka + drabinka w łazience.

Myślę nad buderusem Logamax plus GB062V2 14kw.

Edytowane przez mikołaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2017 o 21:10, sadowiak napisał:

Z wyceny wynika że to zwykły dach dwuspadowy, prawda?

Na tą wycenę możesz odpowiedzieć:"bardzo dziękuje za kosztorys ale chyba zaszła drobna pomyłka bo ja chce jeden dach a całkowity koszy obejmuje prawdopodobnie dwa :)"

odezwij się do

Domino Dach Stojadla, Mińsk Mazowiecki, 

TechBud Marki

 

dzieki za info, skorzystam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2017 o 18:22, mikołaj napisał:

Sama podłogówka + drabinka w łazience.

Myślę nad buderusem Logamax plus GB062V2 14kw.

Podłogówka ma to do siebie, że musisz ją długo rozgrzewać i jak już to zrobisz to raczej lepiej zostawić ciepłą na cały okres grzewczy. Wiadomo, że podłoga raz będzie cieplejsza raz chłodniejsza w zależności od  temperatury na zewnątrz ale ogólnie zawsze jest cieplejsza niż przy całkiem wyłączonym ogrzewaniu. Problem jest taki, że czasami jesienią zdarza się kilka dni chłodnych, po których znów przychodzi ciepło. Zanim rozgrzejesz podlogówkę będziesz miał zimno, a jak już rozgrzejesz i przyjdzie ciepło to znów szkoda wychładzać wylewki, bo za kilka dni znów trzeba będzie ją rozgrzewać. Dlatego proponowałbym mimo wszystko zamontowanie kilku grzejników, które można uruchomić same bez podłogówki właśnie na takie czasy. Do sprawnego sterowania oddzielnie podłoga i oddzielnie grzejniki najlepiej, choć nie najtaniej, zastosować piec dwuobiegowy. Jeden obieg grzejniki, jeden podłogówka. Sam zdecydowałem się na takie rozwiązanie i cieszę się, że nie uległem namową instalatora, który nie chciał zakładać mi grzejników. Postawiłem na swoim i cieszę się, ze mogę podgrzać czasem  grzejniki nawet latem jak ciągle leje żeby zbić wilgoć lub wysuszyć pranie. Czyli piec dwuobiegowy z oddzielnym zespołem pompowym, mieszaczem i termometrem do podłogówki. Ja zdecydowałem się na Dedietrich MCA 15. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kolega tutaj namieszał. Podłogówka sterowana termostatem faktycznie tak będzie działała, ale nie powinna być sterowana termostatem, dlatego że na podłogę będzie szła woda o temperaturze takiej jak na piecu czyli ok 60 stopni, co jest bardzo dużym błędem (chyba że ktoś założył zawór trójdrożny i ma możliwość ręcznego ustawienia np na 30 stopni) podłogówka sterowana automatycznym zaworem trójdrożnym, będzie zawsze miała taką temperaturę jaką jej nastawisz i nie przegrzejesz podłogi, dzięki temu że woda zimna będzie mieszana z ciepła w takiej ilości żeby utrzymać żądana temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba się wam ten kamień  ? 2 lata temu robiliśmy tą budowe ,teraz robimy tam jeszcze ogrodzenie z tego kamienia .

bługar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamień spoko ale (jak na mój gust ;)) kolor pokrycia dachowego nie komponuje się za dobrze z tym kamieniem i trochę to się gryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c**jowej baletnicy przeszkadza rąbek u spudnicy.

Mi się podoba i to bardzo właściciel ma dużo kasy i gustu. Co do dachu to za koszt tego (dachowka) można postawić skromny domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gust jak d..a każdy ma swoją !

Edytowane przez marec-ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2017 o 23:47, mily napisał:

Trochę kolega tutaj namieszał. Podłogówka sterowana termostatem faktycznie tak będzie działała, ale nie powinna być sterowana termostatem, dlatego że na podłogę będzie szła woda o temperaturze takiej jak na piecu czyli ok 60 stopni, co jest bardzo dużym błędem (chyba że ktoś założył zawór trójdrożny i ma możliwość ręcznego ustawienia np na 30 stopni) podłogówka sterowana automatycznym zaworem trójdrożnym, będzie zawsze miała taką temperaturę jaką jej nastawisz i nie przegrzejesz podłogi, dzięki temu że woda zimna będzie mieszana z ciepła w takiej ilości żeby utrzymać żądana temperaturę.

Drugi obieg do podłogówki ma swoja krzywą ciepła, ograniczenie maksymalnej temperatury wody i czujnik temperatury w referencyjnym pomieszczeniu. Do sterowania temperaturą wody w podłogówce jest cały moduł (pompa, mieszacz, czujnik temperatury, sprzęgło). Do tego kilka ustawień w menu pieca (programy czasowe, zależności wpływu jednego obiegu na drugi, ustawienia dedykowane dla rodzaju budynku itp). Nic nie jest namieszane, do pieca nie zaglądam, w domu mam zawsze tak ciepło jak chcę, czyli jak ustawiłem choć przyznaję, że na początku musiałem się trochę "pobawić" zanim zagrało na 100%.

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukaszooo napisał:

c**jowej baletnicy przeszkadza rąbek u spudnicy.

Mi się podoba i to bardzo właściciel ma dużo kasy i gustu. Co do dachu to za koszt tego (dachowka) można postawić skromny domek.

Chyba więcej kasy niż gustu ale co się komu podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/11/2017 o 14:45, TomOskroba napisał:

tak blachodachówka.

na pewno nie opieram się na jednej firmie ;)

 

Jak chcesz dam Ci namiar na sowich w 30k sie zamkniesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać o kosztach zakupu i dużo trudniejszym odpalaniu.

Do domowego użytkowania benzyna jest praktyczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...