Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Modyfikacja podświetlanych klamek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Robiłem na innej na takiej przezroczystej co wstawiłem na foto.  Na białej z rezystorem. Tak czerwona słabo świeciła, jak dla mnie.

Daj foto dobrej jakosci[emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

zdjęcia robione przy latarce :)

20180106_223826.jpg

20180106_223900.jpg

Opublikowano

Dzięki wielkie. A potrafisz podać oporność rezystora?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

nie dostałem go razem z diodą

Opublikowano

Ok będę szukał zatem. Podziękowanie [emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Rezystancję rezystora można zmierzyć przecież  każdym  multimetrem.

Albo odczytać po kolorze pasków na rezystorze. Polecam stronkę: http://serwis-tv.com/opornik.html

image.png

O ile dobrze dojrzałem kolory to ten rezystor ma R=620 ohm.

Edytowane przez mumia66

Opublikowano
Rezystancję rezystora można zmierzyć przecież  każdym  multimetrem.
Albo odczytać po kolorze pasków na rezystorze. Polecam stronkę: http://serwis-tv.com/opornik.html
image.png.d97084331c91d79d710c0230e1a6c412.png
O ile dobrze dojrzałem kolory to ten rezystor ma R=620 ohm.

Strona genialna idzie z niej wszystko wyczytać. Dobrze dojrzałeś ma 620ohm. Pytane jaką sile światła emituje dioda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie mam Ori podświetlenie klamek, ale chciałbym żeby trochę mocniej świeciły. Wystarczy że zastosuję większe diody? W Ori instalacji są rezystory? Ew Będę musiał dołożyć do większych diod?

Btw. Pytanie błahe, ale czy przy ściąganiu boczków jest dużo roboty? Łatwo się je z powrotem zakłada?

Miałem wcześniej Lagunę i tam zdjęcie boczka to była tragedia, trzeba było nakładać świeżą uszczelkę bitumiczną i wku*wiałem się pięknie :D

Opublikowano

Masz wszystko opisane w temacie co do diody. 

A boczki to ściągasz dekor ( jest na zatrzaski) - zaczynasz od strony zewnętrznej drzwi i odchylasz do środka, a później odkręcasz śrubki, jedna pod rączką i ostatnia od dołu drzwi i odciągasz boczek do siebie. Zaczynasz od boków, dołu i ruchem do góry wyciągasz w kierunku szyby. Ot tak to wyglada:decayed:

Opublikowano

Panie i Panowie, zmieniłem w swojej B7 wiązkę pod oświetlenie kpl. z klamkami, światła białe i czerwone świeci, ale klamki już nie, co może być nie tak?  :facepalm:

Opublikowano

Przedzwoń sobie wiązkę i podaj prąd na diody, też mi problem...

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam. Panowie mam podświetlane klamki jednak pewnego dnia podświetlenie przestało działać w 4 na raz. Co może być przyczyną? Reszta oświetlenia działa 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Zabrałem się za wymianę diody i już mam problem. Babka w sklepie dobrała mi do diody rezystor 0.25W, ale po podłączeniu zapala się dioda i od razu ją wywala czyli chyba się spala. Jaką moc rezystor powinien mieć?

edit: nie wiem czemu, ale odwrotnie plus z minusem jest niż jak powinno, a na to nie wpadłem. Dopiero po pewnym czasie spróbowałem odwrotnie i śmiga.

lkLkmDb.jpg

Edytowane przez MarcinL

  • 3 lata później...
Opublikowano

Wymieniłem ostatnio diode w drzwiach kierowcy na 5mm i założyłem ją bez rezystora. Złożyłem boczek,odpalam furke no i podświetlenie klamki świeci elegancko,ale nie świecą przyciski od szyb i ryglowania drzwi.. Może tak być przez brak rezystora,czy czegoś nie wpialem? 

Na darmo nie chce boczka wciągać bo nie zarobię na te spinki :facepalm:

Opublikowano
45 minut temu, Marfiol napisał:

Wymieniłem ostatnio diode w drzwiach kierowcy na 5mm i założyłem ją bez rezystora. Złożyłem boczek,odpalam furke no i podświetlenie klamki świeci elegancko,ale nie świecą przyciski od szyb i ryglowania drzwi.. Może tak być przez brak rezystora,czy czegoś nie wpialem? 

Na darmo nie chce boczka wciągać bo nie zarobię na te spinki :facepalm:

Czegoś nie wpiąłeś.. przyciski działają? Żeby zaoszczędzić na spinkach, smaruj je wazeliną techniczną.

Edytowane przez Langista

Opublikowano

Po za tym jak ściągasz boczki w nieogrzewanym garażu spinki zawsze strzelą bo plasitki sa bardziej kruche w niskich temperaturach.

Edytowane przez dekiel 13

Opublikowano
3 minuty temu, dekiel 13 napisał:

Po za tym jak ściągasz boczki w nieogrzewanym garażu spinki zawsze strzelą bo plasitki sa bardziej kruche w niskich temperaturach.

No właśnie obaliłem ten mit, demontując boczek, w którym kołki posmarowałem lekko wazeliną. Demontowałem je przy -5°C i zeszło bez żadnego złamanego kołka.

Opublikowano
4 godziny temu, Langista napisał:

Czegoś nie wpiąłeś.. przyciski działają? Żeby zaoszczędzić na spinkach, smaruj je wazeliną techniczną.

Tak przyciski działają ale właśnie też mi to coś nie pasuje,to idzie na oddzielnych kablach..

Rozbiore i kukne,trik z wazelina też ciekawy ?

Przy minusowych temperaturach staram się nie robić takich rzeczy,bo ogólnie strach o plastiki

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jednak problemem u mnie był brak opornika,po zastosowaniu wszystko gra :wink:

Apropo kołków to w jednych drzwiach mam ori,które wytargalem z rozbitka i może być zimno - targami i nic się nie łamie,w drugich drzwiach mam zamienniki i co zdejmę boczek to oprócz dwóch kołków wszystkie do wymiany :P

Swoją drogą,ma ktoś nr tego białego kółka co jest przy końcu boczka obok lusterka ? Po stronie pasażera mi go brakuje.

Opublikowano
Godzinę temu, Marfiol napisał:

Swoją drogą,ma ktoś nr tego białego kółka co jest przy końcu boczka obok lusterka ? Po stronie pasażera mi go brakuje.

8E0 867 276

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.