Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skradziono telefon HTC ONE w obudowie CASE-MATE


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w Krakowie na treningu przy ulicy Wrocławskiej skradziono mi z szafki pieniądze i srebrny telefon HTC ONE w czarnej obudowie CASE-MATE. Miałem tam dużo danych prywatnych, firmowych, a także dziecka, leczenie i dawkowanie leków. Pech chciał że nie miałem kopi. Nikomu źle nie życzę ale kurwica człowieka trafia. O dziwo dokumenty i kluczyki od auta mi zostawił. W ten sam sposób tego samego dnia łupem padło też 5 innych osób.

Sprawa zgłoszona na policji jednak pewnie nic już nie odzyskam. Jeżeli ktoś zobaczy gdzieś taki telefon albo może jakoś pomóc to chętnie się zrewanżuję.

Numeru imei póki co chyba nie ma sensu abym podawał publicznie.

To był taki telefon w takiej specyficznej obudowie:

0009438_htc-one-case-mate-black-tough-case.jpeg

Case-Mate_Tough_Case_for_HTC_One_front.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź na balicka w sob - moze sie trafi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz na policje składasz zeznania, najwazniejsze nie blokujesz numeru IMEI, wyrabiasz duplikat karty sim, i 1-1,5 miecha telefon do ciebie wraca, spokojnie go namierzą, dostanie grzywne, a jeśłi sprzeda dalej to kupiec też moze mieć problemy, w moim przypadku gosć dostał wyrok o paserstwo:whistling:

jedyne co to prawdopodobnie stracisz dane... no ale to czas pokaże

---------- Post dopisany at 09:56 ---------- Poprzedni post napisany at 09:56 ----------

tylko by ruszyła sprawa telefonu, musi być drozszy niz 250zł z tego co pamietam:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź na balicka w sob - moze sie trafi :(

pewnie pojadę tylko sam nie wiem jak się w razie W zachować.

---------- Post dopisany at 09:59 ---------- Poprzedni post napisany at 09:58 ----------

Idziesz na policje składasz zeznania, najwazniejsze nie blokujesz numeru IMEI, wyrabiasz duplikat karty sim, i 1-1,5 miecha telefon do ciebie wraca, spokojnie go namierzą, dostanie grzywne, a jeśłi sprzeda dalej to kupiec też moze mieć problemy, w moim przypadku gosć dostał wyrok o paserstwo:whistling:

jedyne co to prawdopodobnie stracisz dane... no ale to czas pokaże

---------- Post dopisany at 09:56 ---------- Poprzedni post napisany at 09:56 ----------

tylko by ruszyła sprawa telefonu, musi być drozszy niz 250zł z tego co pamietam:whistling:

tak zrobiłem i czekam. Wartość telefonu zgłoszona na policji jest dużo wyższa niż 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź na balicka w sob - moze sie trafi :(

pewnie pojadę tylko sam nie wiem jak się w razie W zachować.

Dzwoń po niebieskich, no chyba, że będziesz od razu gościa lał i zabierał telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeśli go nie rozebrał na częsci pierwsze, ujawni sie po pierwszym włączeniu, później dadzą mu chwile czasu żeby go poużywał i najdą z rana na chate skad sygnał poszedł:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten telefon jest nierozbieralny, nawet bateria jest niewymienialna. Tzn niby tak twierdzą ale widziałem że sposobem idzie go rozebrać i tacy kolesie pewnie ten sposób znają.

Telefon miał lekko zarysowaną szybkę ale po polerce pewnie dało się to poprawić. Jak koleś zmieni imei telefonu to raczej nie udowodnię niebieskim na giełdzie że to jest mój telefon.

Na tapecie miałem felgę ze swojego auta ale tak jak piszecie, raczej go zupełnie zresetują i przeformatują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zobaczymy, chociaż wydaje mi się że bez znajomości u niebieskich czy u operatora to nic z tego nie będzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zwija telefon na siłce, to nie po to, żeby zmieniać IMEI - to nie takie fiku miku, trzeba mieć jakieś pojęcie w tym temacie.

Telefon raczej się znajdzie, wszystko zależy od niebieskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w googlach ostatnią lokalizację telefonu i datę ale to chwilę po zdażeniu więc pewnie wtedy wyłączyli telefon :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ktorym miejscu był ostatni zapis w google jest lokalizacja dokładna?? a monitoringu na siłce nie ma albo poza budynkiem w okolicznych sklepach czy cos?? wtedy mozna by jakos typa namierzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ktorym miejscu był ostatni zapis w google jest lokalizacja dokładna?? a monitoringu na siłce nie ma albo poza budynkiem w okolicznych sklepach czy cos?? wtedy mozna by jakos typa namierzyc

Pojadę na siłownię bo mam godzinę jak wychodził. Jakoś może się go namierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz na policje składasz zeznania, najwazniejsze nie blokujesz numeru IMEI, wyrabiasz duplikat karty sim, i 1-1,5 miecha telefon do ciebie wraca, spokojnie go namierzą, dostanie grzywne, a jeśłi sprzeda dalej to kupiec też moze mieć problemy, w moim przypadku gosć dostał wyrok o paserstwo:whistling:

jedyne co to prawdopodobnie stracisz dane... no ale to czas pokaże

---------- Post dopisany at 09:56 ---------- Poprzedni post napisany at 09:56 ----------

tylko by ruszyła sprawa telefonu, musi być droższy niż 250zł z tego co pamiętam :whistling:

teraz granica pomiędzy wykroczeniem a przestępstwem to ok. 400 zł - trzeba doczytać ile dokładnie wynosie - z tego co się orientuję to kwotę decydującą o kwalifikacji prawnej czynu zabronionego teraz ustawodawcy jakoś na nowo wyliczają (chyba w zależności od średnich dochodów krajowych)

chociaż mając na uwadze wartość ww. telefonu - to nie powinno robić różnicy - taka kradzież to przestępstwo - trzeba je tylko udowodnić... :kwasny:

na 90% nie zmieni numeru imei

w większości smartfonów wiąże się to z wymianą płyty głównej urządzenia - nieopłacalne dla złodzieja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie zmienić imei, ja potrafię go wyzerować :wink: bądź czujny, moje rzeczy z kradzieży jakieś 2 godziny po rabunku znalazły sie w lombardzie 24 nawet zostały stamtąd wystawione na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli sie sprzedadzą to policja bez problemu dojdzie

doczytałem gdzieś że zmiana numer imei to tylko zmiana wyswietlania w telefonie, a ze to podobno podczas połaczeń wyświetlany jest numer właściwy

pozatym zmiana numeru imei jest nielgalna, dopuszcza sie odtwrzanie numeru na nowo, czyli to tak jak z cofaniem liczników:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, sprawdzam po kilku punktach w Krk czy ktoś nie był i chciał sprzedać taki telefon bez pudełka, jak coś to dam znać gdy będzie jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jaką policją Wy mieliście do czynienia, ale chyba nie z polską:grin: za miesiąc przyjdzie Ci poleconym decyzja o umorzeniu postępowania i teraz liczysz na slepy traf ze jakis mlokos bedzie walil wodke z gwinta w parku i przy spisywaniu sprawdza mu telefon i to akurat bedzie Twoj :-) policja nic wiecej nie zrobi w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...