Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takich mrozach i krótkich trasach (po ok. 5km), spalanie jest całkiem normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle ze to przez to ze jest zimno,a jezdze praktycznie tylko do pracy gdzie jade ok.10 minut,

silnik niezdazy sie dobrze nagrzac(biore to pod uwage)ale nie sadzilem ze to atuko spala ponad 13 litrow,chocby przy takich warunkach,jak dla mnie to DUZO.

I to ze spalanie zalezy od tego kto ma jaka noge to chyba kazdy wie.

mysle ze poczekam do lata i wtedy sie okaze.

pociesza mnie tylko komfoft jazdy,nieporownywalny do wiekszosci aut!

dzieki za podpowiedzi.pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich panów

ja uwazam ze jazda samochodem to jedna z wiekszych przyjemnosci dla mezczyzny dlatego tez nie ma co na niej oszczedzac:)

i tak moja 2.6V6 ma nienajgorsze spalanie

w trasie przy 90km/h niecałe10!

w miescie wyglada to juz troche gorzej jakies 13-14l

a jak sie depnie to juz + :)

ale ogólnie jak ktos nie ma ciezkiej nogi to moze zmiescic sie w jakis 11-12l czyli jak na ten motor naprawde bardzo ciekawie

i teraz pytanie do was?

czy ktos wie jak jest ze spalaniem w 2.8?

w tym 170 i 190 konnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.6 i 2.8 palą bardzo podobnie, większość zależy od stanu silnika i nogi kierownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mysle ze 2.6 150 konna i 2.8 193 konna chyba znacznie roznia sie spalaniem...

Właśnie tak się składa, że 2.8 193PS to dużo nowocześniejsza jednostka i pali podobnie do ABC :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henrykus

Dane EmEm są prawidłowe

Mniejsze spalanie 1,8T widać szczególnie w mieście

nie musisz kręcić wysoko

no i frajda z jazdy znakomita.

Mam moją niunię półtora roku i zero problemów, z turbiną , wahaczami , ze wszystkim.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja A4 1.8 ADR pali mi coś dużo bo 14l/100km i nie mogę dojśc co jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam 2.8 V6 174ps , niestety niemam komputera pokladowego (jakis niemiec poskapil) , ale z moich doswiadczen :

trasa slask - bieszczady predkosc 90-140km na calej trasie wzial jakies 8,5L (pol baku czyli ok 30L -> 370km)

w miescie teraz zima ok 12-13L trzeba liczyc -> oczywiscie oba wyniki przy normalnej jezdzie - ale tez nie zamulam !!

na trasie slask - niemcy (zabrze - koln) przy predkosci 160-170km po przejechaniu rowne 213km zalalem 19,8 litra

jak go przyciskam to mysle ze pod 20 moze dojsc , bo teraz na pelnym baku i serio szybszej jezdzie zrobilem ok 560km (a bak 62L ma)

ogolnie widze z tego co tu pisane bylo i doswiadczeniach innych , nie sa to kosmiczne ilosci, ale prawda jest taka ze jak sie chce miec auto co pali 6-7L to albo sie kupuje cos malego albo cos w nowej generacji silnikow - takie moje skromne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Audi A4 B5 1.6 101 KM na oponach 235/45/17 w trasie przy jezdzie 120 - 130km/h i z wlaczona klimatyzacja pali okolo 6,5 l. W miescie tez z klima pali niewiele ponad 8 litrow. Co do przyspieszenia tego auta nie mam wiekszych zastrzezen. Moj ojciec ma Audi 80 B4 1.9 TDI 90 KM i mam wrazenie ze moje A4 101 KM jest duzo mocniejsze i szybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za bajkę na dobranoc :)

Zapraszam na spoty do Poznania, będzie okazja porównać auta :tongue4:

Na oponach 235/45 przy 120-130 spalanie 8,5l to doskonały wynik w 1.6 Chyba, że taką prędkość osiągasz max, a przez 90% dystansu jedziesz 70 za TIRem, to w 6,5 uwierzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.8 paliła w zimie na zepsutym termostacie i na benzynie 95 9-10 w mieśćie ana trasie w lato do 12litrów ale z 200kmh niezchodziłem i nawet było prawie 230 w 5 0sub i pełny bagarznik opony 205 55 15 goodiera teraz pali8-9 na benzynie 98 99 oktanowej i na zepsutym terkostacie w mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.8 paliła w zimie na zepsutym termostacie i na benzynie 95 9-10 w mieśćie ana trasie w lato do 12litrów ale z 200kmh niezchodziłem i nawet było prawie 230 w 5 0sub i pełny bagarznik
Dziękujemy za bajkę na dobranoc

Ehhh ludzie.... Vmax dla 1.8 = 205 KM/h, nawet 1.8T seria pojedzie tylko 220 km/h. Ciekawe jak wykreciles prawie 230 "w 5 0sub i pelny bagarznik"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.8T i jazda mieszana trochę trasa,a trochę miasto 9-10 l. Jak na masę samochodu uważam że całkiem znośne spalanie. Z wyboru silnika jestem bardzo zadowolony. Wcześniej jeździłem Hondą Civic 1.4 i jak cisnąłem bo wtedy zaczynała jeździć to spalała około 9 l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.8 paliła w zimie na zepsutym termostacie i na benzynie 95 9-10 w mieśćie ana trasie w lato do 12litrów ale z 200kmh niezchodziłem i nawet było prawie 230 w 5 0sub i pełny bagarznik opony 205 55 15 goodiera teraz pali8-9 na benzynie 98 99 oktanowej i na zepsutym terkostacie w mieście

Przy takich oponach, to masz takie przekłamanie na liczniku, że nic dziwnego że takie wskazania się pojawiają :tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 1.8 w mieście spala ok 11l Pb na trasie ok 8l. Gdybym miał kupować jeszcze raz napewno wzialbym 1.8T. Jestem w stanie uwierzyć ze nie pali duzo wiecej od 1.8, tylko traf na taką z dobrze ekploatowaną turbiną. Teraz jezdze na LPG Stag 300, listwa Valtek i jestem bardzo zadowolony, spalanie gazu wychodzi mi identyczne co na Pb i nie odczuwam żadnego spadku mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iż po pierwsze nie depczemy ostro w pedał gazu gdy ruszamy autem, dajemy rozgrzać się spokojnie turbinie i jak dojeżdżamy do miejsca przeznaczenia znowu nie depczemy i dajemy odpocząć turbinie

każdy silnik musi się rozgrzać, żeby deptać, a odnośnie turbo to kolunio po mocniejszej jeździe czeka od 3 do nawet 5 minut, a normalnie tak do 3, ale to jest konieczne jak chcesz, żeby służyło :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...