Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B6


Shhaddoww

Rekomendowane odpowiedzi

Barb bez przesady przy 8.5" i et25 delikatnie wystaje a tam jest 8"...

Dawid, czym większe et tym felga jest bardziej schowana w nadkolu, możliwe że będzie obcierać o sprężyne lub któryś z el. zawieszenia. Idealne et owszem et35 ale dla 8,5", dla 8 pewnie coś około et30 czyli dystans by się przydał.

Szczuras mi przy 1bv i kole et 43 235/45/17 nic nie obcierało

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ET 48 TO przydałby się dystans z 13 mm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ET 48 TO przydałby się dystans z 13 mm??

Witaj,

Jeżeli felga ma 7,5 cala szerok. przy i ET48 możesz na front dać dystans 15mm na tył 20mm

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na przedzie min ET28, przy niższym mogą być problemy przy ostrzejszych zakrętach. Co do tyłu, to spokojnie ET25. Oczywiście jeszcze zależy jaka opona, felga i zawieszenie. Ale generalnie jeśli felga jest szersza, to ma mniejsze et - z reguły i mowa o ori felgach, a nie chinolach. Bardzo ważne są parametry opony, im opona szersza, tym większe ET musi być zastosowane. Podobnie w przypadku zawieszenia. Im auto jest wyżej, tym większe ET na feldze.

Przykład:

Zawieszenie: gwint, jakieś 2cm niżej niż 1BV

Felga: 18" 8.5J ET 30

Opona: 225/40

Dystans: na tyle 5mm

Uważam, że jest idealnie spasowane, patrząc po linii błotnika. Oczywiście można by dać niżej zawieszenie o jakiś 1 cm i być może coś jeszcze z ET by się zbiło, ale istnieje ryzyko przytarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczuras mi przy 1bv i kole et 43 235/45/17 nic nie obcierało

C4NC3R tylko to jest normalny rozmiar zalecany przez Audi, więc nie ma prawa nic obcierać dodatkowo ET43 powoduje, że koła są bardziej wysunięte na zewnątrz :)

Pytam o te oponki bo mam na oku 215/50 R17 w fajnej cenie z tamtego roku albo dołożę i wezmę 225/50 R17 poprostu mam młyn w głowie.

225/45 R17 i 235/45 R17 nie chcę bo bym jeździł jak melexem po naszych drogach :facepalm:

Edytowane przez szczuras85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up, tak są wysunięte o całe 2mm w stosunku do tych z et 45, ale to cały czas ze 2 cm do rantu.

Na wiosnę zakładam 19" 8,5" ET35 i to jest podobno najlepsze osadzenie przy tej szerokości felgi.

Teraz tylko pytanie jak to siądzie z zawiasem 1bv, jak nie to springi H&R, a jak springi nie podejdą to wtedy gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up, tak są wysunięte o całe 2mm w stosunku do tych z et 45, ale to cały czas ze 2 cm do rantu.

Na wiosnę zakładam 19" 8,5" ET35 i to jest podobno najlepsze osadzenie przy tej szerokości felgi.

Teraz tylko pytanie jak to siądzie z zawiasem 1bv, jak nie to springi H&R, a jak springi nie podejdą to wtedy gwint.

jaki wzróz felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myaudi3.jpg

i opona 235/35/19

Edytowane przez C4NC3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up, tak są wysunięte o całe 2mm w stosunku do tych z et 45, ale to cały czas ze 2 cm do rantu.

Na wiosnę zakładam 19" 8,5" ET35 i to jest podobno najlepsze osadzenie przy tej szerokości felgi.

Teraz tylko pytanie jak to siądzie z zawiasem 1bv, jak nie to springi H&R, a jak springi nie podejdą to wtedy gwint.

spokojnie możesz dać ET 25 na tył i 30 na przód. Przy ET 35 i takich parametrach koło będzie schowane.

Do 19" to TYLKO gwint, żeby to ładnie spasować. Springami tak nie spasujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba tej wiosny z torbami pójdę jak przyjdzie mi gwint kupować;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj OJ można zgłupieć każdy pisze co innego ;PP

Odnośnie rozmiaru opon do b6

Jedni mówią ze fabrycznie te auta mają 235/45/17 rozmiar i zamiennik tego jest 215/50/17 ZGADZA SIE ale .....

No własnie ale standardową opcją dla tego auta jest rozmiar 205/55/16 i fajny zamiennik tego jest 205/50/17

W obu przypadkach różnica jest mała zaledwie 3-4 mm więc które są prawidłowe rozmiary ?

Pytam o to ponieważ nie moge znaleźć odpowiedzi a sie waham nad zakupem opon i nie wiem czy kupić 205/50/17 które bardziej odpowiadają

rozmiarowi 205/55/16 czy kupić 215/50/17 ponieważ bardziej odpowiadają rozmiarowi 235/45/17 ?????

trochę to zakręcone ale coś w tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy rozmiar zależy od wersji silnikowej. Moje wyjechało na 235/45/17 i wg. wlepy wynika że to jest standard...

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba rozmiary sa prawidłowe. Choć jest różnica, to mieści się w normie. Przez DE podawany jest rozmiar 235/45/17 i tak też było w moim przypadku. W PL nominalny jedt 225 i uważam, ze to odpowiednia szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci zależy bardziej na komforcie to weź 215/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się gubię, więc Panowie proszę pomóżcie...

Mam felgi OZ Titan. Wydawało mi się, że to jest 7.5J, ale w specyfikacji dla 17" felg nie widzę 7.5, tylko 8. ET35. Obecnie mam opony 225/45/17 i wydaje mi się, że są trochę naciągnięte już. Pozostanie na 225 będzie dobrym wyjściem, czy brać 235? 215/50/17 nie wchodzi w grę, bo nie będę płacił tak drogo za mało popularny rozmiar opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się gubię, więc Panowie proszę pomóżcie...

Mam felgi OZ Titan. Wydawało mi się, że to jest 7.5J, ale w specyfikacji dla 17" felg nie widzę 7.5, tylko 8. ET35. Obecnie mam opony 225/45/17 i wydaje mi się, że są trochę naciągnięte już. Pozostanie na 225 będzie dobrym wyjściem, czy brać 235? 215/50/17 nie wchodzi w grę, bo nie będę płacił tak drogo za mało popularny rozmiar opony.

Witaj,

Do 17 x 8 szer. idealne będą 235/45/17

Wybierz gumę z porządnym ochronnym rantem,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o taką właśnie odpowiedź mi chodziło. Dziękuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest bardzo pomocny kalkulatorek przy kombinacjach z felgami: http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

A co do rozmiarów opon, to kluczowy jest obwód który musi mieć ok 199cm. Jeżeli opona ma odchyłkę nie większa niż 3% czyli 6cm, to można ją uznać za rozmiar prawidłowy. Te wymienione na naszych wlepkach czyli tzw. fabryczne z tego co zauważyłem mają mniejsze odchyłki, ok 1-2%. Wiemy co to jest średnica a co profil - pozostaje policzyć obwód =" dwa pi er".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy. Czy felgi z ET 20 będą pasowały do b6? Nie będą obcieraly o nadkola itd?

I jeszcze jedna sprawa w sumie najważniejsza. Średnica piasty w felgach które mnie interesują to 56,6 a widzę że w b6 jest 57,1 czyli klapa mam rozumieć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mały otwór centralny i wg mnie za bardzo będą wystawały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...