Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekręcone liczniki. Jak to się robi w PL


arson15

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe także nie ma sensu sugerować się wskazaniami licznika przy zakupie auta bo w sumie kto wie ile razy był już cofany

najśmieszniejsze jest to jak oglądam aukcje na allegro z A4 to auta które mają ponad 10 lat, oczywiście TDI przebieg 150 000 :kox:

a przeglądając A4 TDI z 2005, 2006 to tu o dziwo auta 2-3 letnie mają przebiegi również okolice 150 000 i też pewnie już cofane :polew:

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety cofanie liczników prawdopodobnie występuje w 80-90% sprzedawanych aut i chyba od strony technicznej nigdy nie zrobią w aucie takiego zabezpieczenia, którego złamać by się nie dało.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to specjalne raporty wysyłane przez jakieś sprytne nadajniki (w aucie) do bazy danych na serwerach i w ten sposób byłyby zapisywane przejechane kilometry. Tylko, że takie coś to pewno za kilkadziesiąt lat jak dobrze pójdzie, a i tak sprytni pewno znajdą na to rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ten sam link wstawiłem do spocików Krakowskich, ale później jak Ty tutaj :tongue4:

Podejrzewam jaka dyskusja tu się rozkręci :wink4:[br]Dopisany: 22 Sierpień 2008, 23:53 _________________________________________________

i chyba od strony technicznej nigdy nie zrobią w aucie takiego zabezpieczenia, którego złamać by się nie dało.

Podobno w beemkach przebieg zapisuje si w kluczyku i lampie i można sobie to bez problemu w ASO sprawdzić... Ciekawe czy jak cofają przebieg w autach z takimi zabezpieczeniami to w tych miejscach też coś gmerają :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh tez wstawilem tutaj tego linka :D:kox:

Mozna zrobic zabezpieczenie ktore na jakis czas bedzie b.trudne do odkodowania. Ale z czasem to rozgryza. NAjlepiej byloby zrobic zabezp. biometryczne. Tylko inglostadt mialoby dekod :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bmw ponoc zapis jest w 3 miejscach auta,takze dopiero po wymanie wszystkich elementow na nowe(drugie)jest on usuwany co jest b.nie oplacalne,i w serwisie sprawdza czy bylo cofane,ale slyszalem ze w jakims japoncu tez tak zrobili ale niepamietam dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi też jest możliwośc sprawdzenia licznika :) Nawet jak cofniesz tez mozna sprawdzic prawdziwy przebieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kupować auta serwisowane... wtedy zmniejsza się ryzyko kopnięcia licznika, choć go nie wyklucz całkowicie niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam cofany licznik. Tzn tak się domyślam, bo gdy kupowałem dziesięcioletnie auto to miałem 83.000 km. :decayed:

Oczywiście zamiast auto dobrze sprawdzałem i na km nawet nie patrzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zauwazyliście ze wszystkie maja coś koło 150tys przeważnie czy on ma 12;11;10 lat.

ja jak kupowalem to ogladnołem parenascie i wszystkie miały blisko 150 tys :)

prosty rachunek przeciętnie się robi 15-20 tys na rok to jak ma 10lat =200tyś i poco tu ludzi oszukiwać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze są te auta w DE i nie tylko z 2005-2006 co maja już powyżej 150tyś,

a w Polsce 1999-2004 mają po 120tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najśmieszniejsze jest to jak oglądam aukcje na allegro z A4 to auta które mają ponad 10 lat, oczywiście TDI przebieg 150 000 :kox:

a przeglądając A4 TDI z 2005, 2006 to tu o dziwo auta 2-3 letnie mają przebiegi również okolice 150 000 i też pewnie już cofane :polew:

jeszcze lepsze jest to, ze wlasciciele takich 10-12 letnich TDI z przebiegami 150-195 tys.km bronia sie rekami i nogami ze akurat ich auto jest tym rodzynkiem z przebiegiem 100% prawdziwym po emerycie jezdzacym tylko do kosciola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jest moda cofania srednio o 100 000 km,tak do 200 000 bo i z tym sie spotkalem,ale coz taki kraj,szybko sie uczymy poprostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek23 dobrze tu pisał... w BMW zapisuje się w kluczyku i w jakimś module od lamp. Miałem BMW 520 24v 95r. z przebiegiem 425900 to wiem... hehehe :kox: Można to odczytać np. programem CarSoft. I jeszcze jedno...w BMW jak się przytrzyma guzik od kasowania dystansu bez zapłonu i wtedy przekręci kluczyk na poz.1 to pierwsze wyświetlane cyfry to przebieg przy którym była ostatnia wizyta w ASO i tego nie da się cofnąć. Uważajcie!!! :kox::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym ulubionym koncernie czyli vag,przebieg zapisuje sie w ECU(sprawdzilem osobiscie w A4 AJM,i A6 AVG) ale juz dawno doszli jak to wykasowac.

Ostatnio bylem powaznie zainteresowany pewnym pojazdem z rocznika 2001 i przebiegiem 113tys. okazalo sie ze ma okolo 330tys :kox:

I powiem ze jak sie troche znam na autach to nie szlo sie poznac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee.:) ja krecilem taksowe o 200tys i tez nie szlo poznac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja usiluje sprzedac peugeota 406 z 2003/4 r i ciagle slysze ze 195tys to straaasznie duzy przebieg..

juz sie wkurzam i mowie ze jak nie pasuje to moge zrobic 110tys jak we wszystkich 10 letnich TDI na gieldzie i bedzie gralo.

sa wyjatki, jasne. ale praktycznie nie zdarzaja sie w dieslach tej klasy. tymi autami sie po prostu jezdzi... ja wiozac audice, kupilem " niechcacy " zonie astre II w automacie . bo jest 1998 i ma 56tys przebiegu. i mozna sprawdzac i ogladac a nie zauwazylem nic co by swiadczylo o cofaniu. wnetrze wyglada jak z fabryki...

ale to ejst benzyna, w autmacie, do tego 3 drzwiowa. pewnie byla 3 autem w domu i babka na zakupy w weekend jezdzila..

ale TDI i przebiegi ponizej 10tys rocznie? takie auta zostaja w rodzinie. nie sprzedaje sie ich ot tak na gieldzie. i to jeszcze jako najtansze z ogloszen...

moja a4 ma rowne 2 lata i 96tys przebiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się też TDI z małym przebiegiem.Moja ma 8 lat i 125 000km ale to chyba tylko dlatego,że po roku jeżdzenia w Niemczech została sprowadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja usiluje sprzedac peugeota 406 z 2003/4 r i ciagle slysze ze 195tys to straaasznie duzy przebieg..

i właśnie na taki tekst czekałem bo miałem podobnie... i uwierzcie mi ręcę mi już opadły od tych debili mówiących "dużo, dużo"... chciałem być uczciwy ale się nie dało... 2 dni po skręceniu poprzednie autko sprzedałem... to już chyba u nas obyczaj...

i drugie... znajomy handlarz sprzedawał ostatnio A4 TDI z 2002roku z przebiegiem 384tyś... nabywcę znalazł bo autko ładne - widać tylko Banh'y jeździło... najciekawszy był tekst kupującego: "skręci mi Pan tak na 120.000 bo trochę głupio przed sąsiadami" :polew: bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...