Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B5


dawid_464

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ET35 i 8j. Mój wzór Ronala z tego co widziałem do tej pory występował tylko z takim odsadzeniem przy 5x112 zarówno przy 18 jak i 17 calach. Koła z przodu mam jakieś 2-3mm poza błotnikiem i opona na styk się schowała dopiero przy gwincie (negatyw przy ok -70) a z tyłu spoko jeszcze dystans wchodzi. a4 b5 96r ośka , belka prosta jak nowa. Żadnych kombinacji prócz kół i gwintu wszystko seria.

Zresztą nie tylko w mojej B5 koła o tym samym ET i szerokości z tyłu mniej wystają niż z przodu. Nie wiem czy to wina mniejszego rozstawu z tyłu czy takiego kształtu nadkoli.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nawet mamy takie same felgi dzisiaj też założyłem ronale et35 8jx17 i też delikatnie przód wystaje.mam założone oponki szerokości 225 i myśle czy na przodzie nie zejść na 215

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. U mnie przy większej glebie (ok 61cm od ziemi do błotnika) przy 225/40 trze tylko jeśli wpadnę w dziurę przy mocnym skręcie itp. Przy normalnej jeździe nic się nie dzieje. Zależy ile masz opuszczone auto. Im niżej tym większy negatyw (do czasu) i felga jakoś się tam chowa głębiej. No ale 215 przy 8j jest jak najbardziej ok i możesz takie wrzucić. Zawsze to mniej będzie na koleinach nosiło.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 7,5 j opona 215/40 et 54. Dałem dystanse 25 i 30 mm. i jak dla mnie jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi czy ktorys z was zakladal 19 cali z szer 11j na tyl do Quattro ?

Ponawiam pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba żartujesz?245 na 8j? Do tego profil 40 przy 18 calach. Daj spokój z tymi oponami. Będzie masakra na tym. Miałem 235 na 8j i już to wyglądało do d*py. Jak dla mnie najlepiej na tej szerokości leży 215. Pomijam fakt jak się jeździ po koleinach na oponach typu 235/245. Wyzdrowiałem z tej choroby w tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was pytanie, osób które posiadają lub posiadały w swoich autach felgi 18. Chce kupic ale sie wacham, bo rozne opinie o tej wielkości słyszałem, jak się jeździ na takich felgach i jak wygląda sprawa z zawiecha przy takich kolach czy co pól roku wahaczy nie trzeba wymieniać? :) znalazłem np 18 8j opona 225/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jeździć o ile nie masz tragedii (dosłownie) z drogami w okolicy i nie robisz dłuższych tras. Zawiecha nie pada tak szybko. NO ale mimo wszystko względem 17 205/50 dość spora przepaść. Zarówno w komforcie jak i rzucaniu w koleinach. Ostatnio się na takich przejechałem i myślałem, ze jadę na 16 205/55 ;) Latam na 225/40 r18 i sie już odzwyczaiłem od wygody. Na dłuższe trasy uciążliwe koło nawet przy dość miękkim zawiasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie teraz mam kola 16 na oponie 205/55 i zawieszenie h&r. jest twarde jak wpadne w koleiny to szarpie strasznie, dlatego zastanawiam sie czy spora jest roznica na 18, zeby mi auto sie nie rozsypalo przez te nierownosci :) a na codzien jezdze po miescie wiec drogi sa dobre, gorzej poza miastem ale tylko w weekendy wyjezdzam. a jakie et musi byc zeby felga nie byla az tak schowana, bo moje sa bardzo schowane, a chce kupic cos co bedzie wmiare rowne z nadkolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego równe z nadkolem są 18 8j ET 35. Gdyby skupił węższe lub z innym ET napisz do mnie na pw. Dobiorę Ci odpowiednie dystanse. Dystom robi dobre. Kieruj się stanem felg i worem. ET da się dopasować. Oczywiście jeśli nie jest za niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety muszę wymienić opony na nowe i teraz pytanie jakie opony na felgi 8Jx17 ET38 myślałem o 235/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jakie opony na felgi 8Jx17 ET38 myślałem o 235/40

225/45 lub 215/50. ja kupiłem 225 i na 8j delikatnie widać rant felgi ale naciągu nie ma. teraz jakbym kupował to bym chyba wziął 215/50 bo jednak chyba troszkę wygodniej się na nich jeździ niż na profilu 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale 215 na 50 to już większe kolo niż fabryka przewidziała

wiem wiem, ale też bardziej komfortowe. moje audi skrzypieć zaczęło w środku na 17 225/45 a tak się cieszyłem że ideał ze Szwajcarii. jak tak dalej pójdzie to je roztłukę na tych gumach po lublinie, gdzie drogi naprawdę liche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...