Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B5


dawid_464

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kolego zamontowałem dystanse 13mm na przód i 17mm na tył.

A jaką masz szerokość felgi i jakie et? Jaki rozmiar opony? Koła mieszczą się bez problemu w nadkolach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie, bo mam do kupienia dość nietypowe felgi 17" i opony 225/45, które chce założyć do s4 B5 98r :
Przód 8J ET30
Tył 9J ET30

Będzie ok ??? :huh:

Dodatkowo chciałem się dowiedzieć jakie jest idealne ET przy feldze 17" i 8J i oponie 225/45 dla B5, bo takie są najbardziej popularne ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ronale 17"8j et 35 225/45 i z nadkolem jest na równo.wydaje mi się że z tyłu się zmieścisz ale z przodu nie jestem pewien czy nie będzie obcierać podczas skręcania ale może ktoś się wypowie kto bardziej się zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem nowe felgi i mam problem z założeniem dekielków na tył. Na zdjęciu widać jak to wygląda, czy poza dystansami jest jakieś wyjście?

http://ifotos.pl/zobacz/201504251_wwhwxxn.jpg

Witam. I jak udało się rozwiązać problem? Bo ja ma podobny kłopot, z tym że u mnie kapsel od piasty nie wystaje aż tak mocno. Kupiłem felgi Avus 3 17cali, szerokość 7cali, et38 i zastanawiam się jak zamontować tylnie dekielki. Na siłe da się je wcisnąć, ale potem jest problem ze zdjęciem ich. Wymyśliłem dwie opcje: albo spróbować podszlifować lekko kapsel i trzpienie mocujące dekielek (co nie za bardzo mi się podoba), albo zastosować jakieś dystanse. I tu moje pytanie jakiej grubości dystanse zamontować? Zeby przy et38 felga za bardzo nie wystawała (opony będą 205/50). Może ktoś już przerabiał ten temat i wie ćoś więcej jak dobrać dystanse, albo jak to wymierzyć.

Problem rozwiązany, Dystanse 7mm załatwiły sprawę, dekielki wchodzą bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanko :)

Przód
19', 9J ET 48
Tył

19', 10J ET 45

Da się to upchać jakoś? Musiałbym jeszcze dystansik zmieniający rozstaw zastosować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Jestem na kupnie felg. 17stek lub 18stek. Podobają mi się felgi 18stki z opona 225/40 Et 45 8,5J . Tylko nie wiem czy podejdą?

Dobre ET? Nie będzie wystawać ocierać? (oryginalne zawieszenie). Pod koniec roku myślę obniżyć auto, bo teraz mam inne wydatki.

Dziękuje za pomoc.

aaaa.jpg

ja mam takie felgi tylko ori 19" 8,5J ET45 z A8 D3. w 2.8Q sedan 95r na dosc mocno skreconym gwincie potrzebowalem dystans z przodu 5mm a z tylu 10mm i bylo ok. o dziwo w avancie ośce 98r. i serii zawieszeniu przy wlozeniu tych samych dystansow i kól srodki byly za ciasno. musialem zalozyc 10mm przod i 13mm tyl. Opony 235/35/19.

Myslalem ze czytam ostatnia strone a to pierwsza :wallbash: Odpowiedz na mega starego posta :tongue4:

A teraz moje pytanie. Chce zmienic kola na przyszly sezon bo te z A8 juz mi sie znudzily. Tez beda 19" 8,5J z tym ze zestaw ktory planuje kupic ma ET45 z przodu i ET35 z tylu (wiekszy rant). Auto S4 B5. czy wystarczy zastosowac dystans 10mm z przodu zeby wyszlo ET35 a z tylu zostawic bez zeby pasowalo? A moze celowac blizej ET30 ? powiedzmy 13mm przod, 5mm tyl?

Trzeba bedzie "doginac" te wewnetrzne krawedzie przednich nadkoli przy glebie?

Ostatnie pytanie dot. opon: przy 8,5J zostawic jak do te pory 235/35/19? chodzi mi po glowie 225/35/19 ale nie wiem czy naciag nie bedzie za duzy.

Edytowane przez razk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie duzego naciagu... Mam teraz 225/40 na feldze 8,5 18" i naciag jest minimalny. Nie sadze, ze przy profilu 35 na 19" bedzie duża różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.
Otóż posiadam felgi 18 8J ET 45 przód , ET 33 Tył. Opony 225/40. Pro koza na zawieszeniu 1BA. Myślałem już dawno nad gwintem ale postanowiłem wpakować fundusze w coś innego.
Myśle nad sprężynami -30 lub-40 do seryjnych amorków. I pytanie do was koledzy , czy ktoś lata na takim zestawie? lub miał styczność? Nic nie bedzie tarło przy springach-40 ? Jakiej firmy ew, polecacie?
Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem przez jakis czas za zawieszeniu 1BA + Springi Weitec - 40mm. Co do tylu to spoko, nawet jak byl zaladowany i 2 os z tylu. Natomiast przod dosyc szybko zmienilem i kupilem gwint poniewaz, przod za bardzo "plywal". Przy progach zwalniajacych byla masakra. Harowalem spodem, trzeba byl na prawde po woli i delikatnie zjezdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przydarzyło się któremuś z was coś takiego z oponą?

TO JEST STRONA WEWNĘTRZNA OPONY

<a href=http://zapodaj.net/92370cc2518d5.jpg.html>20151031_131551.jpg</a>

felga 17" z et 32 i 7,5J, opona 225/45

przy glebie tak mniej więcej na równo opona - błotnik

tak mi się wydaje, że obciera czasem w miejscu gdzie wahacze górne mocowane są ze zwrotnicą

ani nie czuć ani nie słychać momentu obtarcia, a gdy auto stoi nic nie dotyka opony tak dla formalności

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona wygląda na zarżniętą jak sandały Mojżesza. Bieżnika tam za dużo nie ma Wygląda jak zużycie pod wpływem negatywu, ale też są rozdarcia jakby faktycznie tarła o coś. Przy tych parametrach nie powinna obcierać o wahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest już zużyta, do końca tego sezonu miała dotrwać tylko i inne miały wpaść.

w sobote zdejmuje koło bo przegub wymieniałem patrze a to taka niespodzianka :facepalm:

bo moim zdaniem wczesniej nic mi nie tarło, tzn jeżdze na glebie i tych oponach od marca i kilka razy zdejmowałem koło to nie widziałem takiego starcia na brzegu nawet małego, dopiero teraz.

dlatego też mnie troche to dziwi bo na takich rozmiarach nie tylko ja sam jeżdze i u innych jest CHYBA wszystko ok, może gwint za miękki :disgust:

i dobija na nierównościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19x9,5 et42 , duzo dystansu trzeba bedzie dawac do avanta na tyl?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19x9,5 et42 , duzo dystansu trzeba bedzie dawac do avanta na tyl?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bez dystansu już będzie wystawało około 1 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


19x9,5 et42 , duzo dystansu trzeba bedzie dawac do avanta na tyl?

A wejdzie 9,5"? U mnie 9" na ET35 od sprężyny od gwintu raptem 4mm i nadkole lekko musiałem rolką potraktować żeby się mieściło w błotnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno dystans by musiał być i to nie mały. Skoro bez dystansu już około o 1 cm za dużo to z dystansem będzie dopiero german style. Wszystko jest do ogarnięcia, ale to się wiąże z kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma ktoś może fotki avanta na 18" z zawiasem 1BA? BO mam 17" teraz i jest okazja się zamienić:D


Nikt?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...