Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do A4 B8?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

Wymien sobie przynajmniej przód na 320mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2022 o 22:45, Dev napisał:

Wymien sobie przynajmniej przód na 320mm

1. 320mm Pasują plug and play ?

2. Z czego mam dobrać jak będę zamawiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rabbi napisał:

1. 320mm Pasują plug and play ?

2. Z czego mam dobrać jak będę zamawiał?

Mam cały setup pomalowany proszkowo

Edytowane przez Dev
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Audi S4 B8(2014) przymierzam się do zmiany przednich hamulców, planuje wsadzić Akebono(4M0615105, 4M0615106) z Q7 na tarcze 375, znajomy ma z rozbitka. Nie wiem czy wejdą mi bez żadnych przeróbek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2022 o 17:54, Dev napisał:

Mam cały setup pomalowany proszkowo

Jest jeszcze dostępny setup na przód ?

Jesli tak proszę o zdjęcia i kontakt na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tyciek8 napisał:

Jest jeszcze dostępny setup na przód ?

Jesli tak proszę o zdjęcia i kontakt na priv :)

693456699

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podpowie ktoś jaki rozmiar tarcz idzie do A4 VIN WAUZZZ8K6CA110876. Prosił bym również o podanie oznaczenia klocków hamulcowych.

 

Edit.

Tarcze i klocki wymienione. Rozkodowanie VIN w innym temacie okazało się bardzo pomocne. Tak jak wspomniano wcześniej przód 314 o oznaczeniu tarcz i klocków 1LT i tył 300 o oznaczeniu tarcz i klocków 1KW.

Edytowane przez Zbyszek M
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat: podpowiedzcie jakie mam tarcze przód/tył po VIN 8K2AA041097 ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomasm64 napisał:

Witam. Podepnę się pod temat: podpowiedzcie jakie mam tarcze przód/tył po VIN 8K2AA041097 ?!

320/300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw będzie ok tarcze OZ gładkie 345 i klocki Jurid White?

Zaciski mam TRW 60 4G0106AL

Ile za taki zestaw z wysyłką za pobraniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2022 o 17:32, Dev napisał:

320/300

Dev powiedz, czy taki zestaw 

ALLEGRO.PL

(pozostaję przy 320/300- u mnie jest 1LA i 1KW) nada się na wymianę. A czy jeśli u mnie jest prawdopodobnie TRW a w tym nowym Lucas to będę musiał zmienić też zaciski , czy TRW to to samo co Lucas?!

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 12:46, KarolK napisał:

Czy taki zestaw będzie ok tarcze OZ gładkie 345 i klocki Jurid White?

Zaciski mam TRW 60 4G0106AL

Ile za taki zestaw z wysyłką za pobraniem? 

Będzie git. Jeśli wezmiesz klocki od S4 to pamiętaj żeby trochę rozgiąć blaszkę która wchodzi w tłoczek. S4 ma tłok 57mm a A6 60mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem będę zmuszony u siebie wymienić klocki z tyłu a że na niektórych rzeczach nie lubię oszczędzać to wymienione będą też tarcze, które generalnie wyglądają nad wyraz dobrze (brak wyczuwalnego rantu i dosyć prosta powierzchnia kontaktu z klockami). Obecnie cały układ hamulcowy to fabryczny zestaw OEMowy i podoba mi się bardzo jego agresywne działanie (lekko naciskam pedał i czuję pewne rozpoczęcie hamowania). Przy okazji udało mi się upolować jarzma i zaciski do tarcz 320mm na przód więc za 1 razem wymienię całość. O ile raczej wszędzie polecane są gładkie Zimmermanny więc takowe zakupię o tyle problem mam z doborem klocków. Celuję raczej w coś przynajmniej tak dobrego jak OEMowe ale oczywiście za niższe pieniądze (także Ferodo Performance odpadają o DS2500 nie wspominając).

W 1 ze sklepów polecono mi klocki Black Diamond Fast Road Predator (PP688) w cenie zbliżonej do OEMów, które ponoć przebijają parametrami DS2500. Ktoś ma jakieś info o tych klockach z 1wszej ręki? Gdyby były tak dobre to jestem w stanie wyłożyć na nie ponad 500zł.

2gą moją wynalezioną propozycją są klocki Brembo Xtra (P 85 098X). O nich poza marketingowymi danymi nie ma praktycznie nic w necie. Niby są specjalnie stworzone do tarcz nacinanych/nawiercanych a jak będą współpracowały ze zwykłymi? Ich cena wydaje się być rozsądną o ile są przynajmniej tak samo dobre jak te z nadrukiem Audi ale czy ktoś może coś o nich powiedzieć więcej?

 

Wiem, że nie chcę już ATE Ceramic, bo były słabe i tarcze zaczęły mi bić dosyć szybko przy mocniejszym hamowaniu (w poprzednim aucie). Zwykły zestaw ATE był trochę lepszy ale też szału nie było. Nie mam niestety żadnego doświadczenia z innymi markami a nie chcę też już dalej testować tego na sobie i wymieniać co chwilę zestawów klocków i tarcz.

Edytowane przez ElSor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie 314/300 ale będzie upgrade na 320/300 i do takowego szukam klocków (bo tarcze mam poniekąd wybrane już).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ElSor napisał:

Obecnie 314/300 ale będzie upgrade na 320/300 i do takowego szukam klocków (bo tarcze mam poniekąd wybrane już).

Daj te klocki o których pisałeś, będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie

 

Zdecydowałem się w koncu przejsc na wieksze hamulce, bo i moc auta sie zwiekszyła. Mam aktualnie 320/300 i tutaj pytanie, bo przez to ze na zime mam felge 17(8T0601025B oryginal co był do A5) to czy te zasicki 345mm podejda: 8R0615105AS/8R0615106AS? Jestem pewien że pod 19 na lato podejdzie zacisk, a ma ktos doswiadczenie pod oryginalna 17 ?

Edytowane przez Trawin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...