Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wasze doswiadczenia z chińskimi oponami.


piotr426

Rekomendowane odpowiedzi

Czy posiadacie jakieś doświadczenia z chińskimi oponami? Dodam ze chodzi o rozmiar 225/40R18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założone opony firmy WANLI 205/55 R 16. Przyznam, że jestem z nich zadowolony. Zrobiłem na nich już kilka sezonów. Bardzo fajnie się na nich jeździ i pokonuje zakręty. Bicia nie ma żadnego. Dużym plusem jest to , że powoli się zużywają. Jak dla mnie nie ma różnicy. Może poprostu trafiłem na dobre egzemplarze. Innych nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Hankook Ventus S2, dobrze trzymają i są ciche, tyle że w rozmiarze 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Hankook Ventus S2, dobrze trzymają i są ciche, tyle że w rozmiarze 17"

Tez je posiadam. 205/45/17. Na suchym jak i mokrym bardzo dobrze, i tak jak kolega wyzej napisal jest cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadacie jakieś doświadczenia z chińskimi oponami? Dodam ze chodzi o rozmiar 225/40R18

Tragedia na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją przyprowadziłem z De na takich kołach:( na zdjęciu na mojej starej B5)

IMGP1349.jpg

IMGP1327.jpg

oponki to Chińczyki marki KENDA 225/40ZR18 :decayed:

Jeździłem na nich do pierwszego deszczu, kiedy to ledwo byłem w stanie w wyhamować jadąc za tirem który mocno depnął po hamplach :facepalm:

Już widziałem jak się maska marszczy :naughty:.

Poszły szybciutko do żyda razem z felami, ich miejsce zajął najpierw Nokian H, a w zeszłym roku Nokian V.

Oba w rozmiarze 205/60R16 na ori feli Audi, pomio swojego rozmiaru są przynajmniej 3 razy lepsze pod każdym względem od tych na zdjęciach:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę ze trzeba będzie dozbierać i kupić coś firmowego ;) Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać, a zwłaszcza że robię sporo kilometrów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio polecano mi Apollo. Bodajże indonezyjnski koncern, który kupił Vredesteina. Ceny są dosyć zróżnicowane, ale zazwyczaj mieszczą się w cenie Savy, Barum, a nawet znalazłem w cenie Fuldy (oczywiście wszystkie w tym samym rozmiarze :wink:). Może warto zaryzykować... Ale jak napisałeś - na bezpieczeństwie na pewno nie można oszczędzać. Z oponami, tak, jak z butami - albo kupisz tanie i chodzisz jeden sezon, albo porządne na kilka lat. Ale reguły nie ma, bo kupiłem porządne i też się zesr... Rzecz jasna - piszę już o oponach a nie o butach...:decayed:

---------- Post dopisany at 11:54 ---------- Poprzedni post napisany at 11:48 ----------

Osobiście chińskich opon nie kupiłbym, ale jak czytasz opinie na forum to widzisz, że sporo ludzi je kupuje i są potem zadowoleni. Ja z chińskimi nie mam żadnych doświadczeń, więc może nie powinienem sie wypowiadać, ale już chińską szybę mam w samochodzie i jest ok. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytając opinie na oponeo.pl o jednych z tańszych opon sunny-sn3970 opinie maja bardzo dobra. Wiec już zgłupiałem w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w internecie można dużo poczytać o chińskich oponach, np. tutaj Tanie opony z Chin - obniżone bezpieczeństwo czy rozsądna jakość w niskiej cenie? - Porady Ekspertów w Opony.com.pl

ja osobiście nie miałem do czynienia z chińskimi ale jeździłem na innych azjatyckich tzn. Nankang'ach i dobrze mi się jeździło. zazwyczaj jeżdżę spokojnie i bez szaleństw więc nie potrzebuje opon najlepszych które będą za mnie myśleć podczas ekstremalnych przejazdów w zakrętach czy na prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę na drugim komplecie chińczyków pierwsze z jakimi miałem kontakt to goodride 3 sezony i nie narzekałem teraz od około 2 tygodni posiadam ovation w rozmiarze 225/45/17 i też jest całkiem przyzwoicie. Wiadomo że trzeba brać pod uwagę ze to nie dunlop ale uważam że lepsze takie nowe niż zjechane firmówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem źle nastawiony na chinczyki, ale dla własnego sprawdzenia kupiłem 4sztuki marki Zeteex 205/50 i nie narzekam. Mimo że mam tylko 1.6 pod maską na trasie smigam po 130-150 i nic się nie dzieje. Wiadomo są minimalnie głośniejsze od markowych ale nie ma tragedii. Spokojnie da się normalnie jeździćbez zżadnych problemow. Wolę kupić nowe chinole niż używki nie wiadomo skąd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...