Opublikowano 19 Listopada 201411 l ja nie widze sensu placic kosmicznej kasy za olej ASO ... zarowno do swojej a4 jak i znajomych przy wymianie lalem castrola na chwile obecna po wymianie mam zrobione niemal 100k km nic sie nie dzieje skrzynia chodzi idealnie ... odradzam oleje mobila sa z nimi problemy glownie z 2gim biegiem - ciezko wchodzi. Kolego Turzol olejow nie kupuje sie w pierwszym lepszym sklepie a juz na pewno nie na allegro tak samo jak nie pozwala sie w punktach wymiany na zalewanie oleju ciagnietego z beczki ( wystarczy przeciac pusta a przekonasz sie co jest na dnie) tak wiec moj wniosek taki ze po prostu ktos wcisnal ci podrobe bardzo niskiej jakosci dlatego skonczyles na lawecie :/
Opublikowano 22 Listopada 201411 l W leonie walczyłem z wymianą oleju w skrzyni i nie polecam wymiany na inny niż org, kosztuje więcej ale warto! Na castrolu przy wbijaniu biegów zgrzytało, a na Fuchs gdy zimny ciężko wchodziły biegi, na org jest pięknie
Opublikowano 7 Marca 201511 l Castrol też ma parametry 75w90? Ile moze kosztować 1l? Chyba tez bede sie interesował wymiana. I jak go nalewaliscie od boku skrzyni? Jest jakas śrubka od stanu?
Opublikowano 7 Marca 201511 l Castrol jakieś 30 zł za litr. Wlewasz tubą do oleju, jak zacznie cieknąć to znaczy się ze jest stan i zakręcasz
Opublikowano 30 Kwietnia 201511 l Witam. Pisze bo chcę się poradzić co do oleju do skrzyni GBR. Na zimnym silniku trochę opornie wchodzi 2bieg na rozgrzanym jest idealnie. Dwa lata temu z tego powodu wymieniłem olej na Fuchs tytan sintofluid 75w80. Teraz czytam ze Castrol syntrans transaxle 75w90 polecany motul gear 75w90 oraz przez kolegę ravenl mtf-2 75w-80. Który olej zastosować by zniknol problem z 2biegem. Gdzie castrol ma parametry podobne do orginalu a reszta ma troche wyzsze lepkości kinetyczne. Dziękuję za podpowiedź i pozdrawam. Edytowane 1 Maja 201511 l przez jaceko
Opublikowano 7 Sierpnia 201510 l ravenol 75w80 czy fuchs titan 75w80 ? pasuje do manuala benzynowego i do mostu Q?
Opublikowano 1 Października 201510 l podłączam sie do tematu, ponieważ mam też problem z tym wstecznym,jak wrzucam wsteczny puszczam sprzęgło to jest taki dźwięk obciery lub stuk, jaka przyczyna?
Opublikowano 9 Listopada 201510 l Witam. Panowie pytanie, ponieważ widzę w temacie wymiany oleju piszecie olej 052 911 A1(A2), sporo osób wymieniło na CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W90 z aprobatą VW 501.50. Sprawdzam w ETKA online -> rocznik 2004 (auto mam prod.11.2004) -> skrzynia manualn 6 HCF - olej 052 532 A1(A2) (oznaczenie skrzyni 01X300044JX). Czy w takim wypadku powinien być inny olej? Googlując pod hasłem 052532A2 wskazuje na olej Castrol Syntrans V FE 75W-80 z aprobatą TL-52532. Szukając w ETKA pod modelem B7 (2007) widnieje skrzynia manualna 6 HCF i też jest wpisany olej 052 532 (oznaczenie skrzyni 01X300044J i 01X300044JX). Zgłupiałem
Opublikowano 11 Listopada 201510 l http://allegro.pl/olej-do-skrzyni-75w90-gl-5-febi-32590-g052911-a2-i5424702304.html Czy ktoś z Was to lal lub co sądzicie o tym? Edytowane 11 Listopada 201510 l przez jaceko
Opublikowano 7 Grudnia 201510 l Wymieniłem olej na LM 75w90 i biegi zaczęły gorzej i głośniej wchodzić było zgrzytanie.Wymieniłem na ORI z OSO 1L za 160zł problemy zniknęły tak więc nie zawracajcie sobie głowy zamiennikami.
Opublikowano 4 Stycznia 201610 l Panowie w temacie a4 b5 większość poleca :do b6 też będzie to dobry wybór ? CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W90 1LNiby w aucie nie ma większych objawów ale po zmianie w starej b5 (padły synchronizatory), trzech skrzyni wolę teraz dmuchać na zimno Edytowane 4 Stycznia 201610 l przez boguc
Opublikowano 12 Stycznia 201610 l Kiedyś w swojej ex A3 zmieniłem ori olej na Fuchs 75w-80 który spełniał normy zalecane przez producenta. Też gdzieś wyczytałem, że to olej lany na pierwszy montaż. Gó..o prawda. Nic się nie polepszyło a na zimnym ciężko zaczął wchodzić drugi bieg. Nie polecam wymiany oleju ORI na jakiś zamiennik bo nic to nie poprawi, Lepiej nie wymieniać wcale, lub wymienić ale tylko na ORI!
Opublikowano 15 Stycznia 201610 l Zgadzam się u mnie wymieniłem na LM 75w90 i później i tak gnałem do ASO po oryginał bo biegi dzieżko wchodziły
Opublikowano 20 Stycznia 201610 l Rozmawiałem ostatnio z mechanikiem i zaproponował mi wlanie do skrzyni jakiegoś dodatku z Liqui Molly, podobno poprawia zmianę biegów i pracę synchronizatorów. Może ktoś to stosował i ma jakąś opinię. Nie interesują mnie opinie ludzi którzy nie spotkali się z tym specyfikiem, skrzynia 6 bieg GBA
Opublikowano 21 Stycznia 201610 l Chyba tak, nie dopytalem konkretnie. Chodzi o to że u mnie synchronizator 1 jest kiepski.
Opublikowano 3 Lutego 201610 l Zalewał ktoś skrzynie olejem Shella? Np takim jak w linku http://www.eko-oil.pl/db/oferta/1404887238_tds_shell_spirax_s4_g_75w_90_plg_v_01.pdf Niby olej przeznaczony do skrzyń z grupy VAG i normą VW501.50
Opublikowano 3 Lutego 201610 l w getem.pl kupisz ori w dobre cenie... ja do mojej płaciłem 30zł z hakiem za 1L.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto