Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka żarówka led pod samodiagnoze do DRL


michałswd

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.09.2021 o 23:33, ElectricShock napisał:

Zgodnie z obietnicą, pierwsza część materiału w którym jest odpowiedź na wiecznie aktualne pytanie: Jakie żarówki do DRL w B7? Przedstawiam Wam swoje rozwiązanie, w którym zastosowałem niedrogie żarówki dostępne na aliexpress i allegro. Żarówki te w oryginalnej formie grożą stopieniem lampy, nagrzewają się niemiłosiernie i uszkadzają się, zazwyczaj po kilkudziesięciu minutach ciągłego świecenia. Po modyfikacji, żarówki są pancerne. Jedna para działa w aucie już jeden rok a druga para pod zasilaczem testowym wyświeciła około 2400h. Ich zaletą jest propagacja dookólna światła. W drugiej części, którą wrzucę po niedzieli, będą kolejne żarówki, tym razem rozwiązanie pod przeciwmgielne i tablice rejestracyjne. Zajmiemy się także Modułem MCE aby nie było błędów na FIS. Ale wszystko w odpowiedniej kolejności. 

 

Dawno nie zaglądałem w temat , a tu nowy filmik, czekam na drugą część żeby podziałać w temacie MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElectricShock witaj. Odpowiedz tak szczerze. Nie ma szans, byś kiedykolwiek skończył projekt? Jeżeli nie to mógłbyś chociaż podsunąć jakiekolwiek rozwiązanie doraźne? Cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, the_naturat_com napisał:

@ElectricShock witaj. Odpowiedz tak szczerze. Nie ma szans, byś kiedykolwiek skończył projekt? Jeżeli nie to mógłbyś chociaż podsunąć jakiekolwiek rozwiązanie doraźne? Cokolwiek?

Niestety ale chyba definitywnie temat umarł, z @kamil-vag już dawno wysłaliśmy mce i do dzisiaj zero odzewu czy słowa. 2mce to na szczęście strata małego kalibru więc temat uważam za zamknięty. Chociaż fakt że to kolega powinien napisać Chociaż krótką informację że nie będzie kontynuował prac itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Niestety ale chyba definitywnie temat umarł, z @kamil-vag już dawno wysłaliśmy mce i do dzisiaj zero odzewu czy słowa. 2mce to na szczęście strata małego kalibru więc temat uważam za zamknięty. Chociaż fakt że to kolega powinien napisać Chociaż krótką informację że nie będzie kontynuował prac itp.

Ja rozumiem, że ktoś nie ma czasu lub/i zdrowia, ale nie robi się z "twarzy siedziska". Nawet głupie odwal się jest lepsze od ignorowania.

Poza tym nikt nie chciał tu nic za darmo. Jestem gotów zapłacić za taką modyfikację, ale niestety raczej tylko pomarzyć można..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to ponad czterdziestu lub więcej osobom. W większości bezinteresownie. Część poszła za niewielką opłatą, ale niewspółmiernie niską do nakładu pracy jaki wykonałem. Niestety brakuje mi zdrowia a w dodatku nie posiadam warunków warsztatowych aby zapewnić każdemu montaż, kalibrację, kodowanie. Do tego jest to dość czasochłonne a ja muszę pracować aby mieć na utrzymanie.

Ze zrobionych ponad 50 kilku modułów do A4 B7, kilkunastu do A6 i paru eksperymentalnych do B6 ( tam jest troszkę inaczej rozwiązane i nie jest stabilnie), jedynie te montowane, skalibrowane i zakodowane u mnie, działają prawidłowo. Ten, zrobiony pilotażowo do mojego B7 działa idealnie do chwili obecnej. W pozostałych przypadkach, były niemal zawsze zwroty, pretensje i narzekanie.

Nie da się zrobić (przynajmniej za te pieniądze, za trzy razy tyle się da) modułu, który pasuje bez adaptacji do wszystkich roczników i wersji wyposażenia. W niektórych egzemplarzach trzeba było coś pozmieniać, na podstawie pomiarów ustalić wartości i tp., a nawet zmienić okablowanie. Modułów jest cała gama. Każdy praktycznie ma inną konstrukcję i komponenty, pomimo podobnej funkcjonalności. Nie jest też do końca tak, że zamiana jednej wersji na inną będzie bezproblemowa. Np. klucze Mosfet w wersjach żarówkowych posiadają zupełnie inne parametry niż te stosowane w wersjach dla ksenonów. Dlatego nie zawsze jest możliwość zastosowania modułu High np. N, który jest najlepszy do przeróbki. W modułach wersji Low jest inaczej wykonany pomiar prądu i przeróbka wymaga dołożenia kilku kosztownych i trudnych obecnie do zdobycia elementów, aby całość poprawnie funkcjonowała. Bez tego moduł potrafi pracować niestabilnie, tak jak to się dzieje w większości przeróbek dla B6.

Problem w tym, że większość oczekuje, że zmieni moduł i wszystko zadziała. Tak nie jest. Bywa tak, że trzeba dokonać głębszych przeróbek, szczególnie kiedy jest "bieda edyszyn", po to aby zainstalować wyższą wersję MCE. To tak, jak niektórzy montują ksenony w miejsce H7. Jest to najgorsze z możliwych uproszczenie. Można zmienić całe lampy, ale to wymaga ingerencji w instalację, dołożenia czujników, spryskiwaczy, zmiany zderzaka. Podobnie jest z modułem MCE. W niektórych wersjach wystarczy zmienić MCE na zmodyfikowane i zmienić kilka żarówek. W innych wersjach trzeba było modzić w instalacji.

Podobna sytuacja jest z modułem do sterowania przepustnicami wydechu. Wiele osób pytało, miałem propozycje od mechaników. Usiadłem zrobiłem. Rozeszło się tego ponad setka. Ponad 90% z tego bez kłopotów. Ale trafiło się paru "Januszy", którzy montowali wbrew zaleceniom i instrukcji. Potem mieli do mnie pretensje, że nie działa tak jak opisywałem. Miałem nawet taki przypadek, że gość podłączył zasilanie sterownika do instalacji od haka, bo tam znalazł +, a następnie mnie zwyzywał, bo po montażu g...a ( tak to nazwał), które kupił ode mnie pali mu się kontrolka spalonej żarówki.

Stwierdziłem, że mam na tyle dużo pracy, że nie muszę na siłę zajmować się projektami, które budzą kontrowersje. Tym bardziej, że mam poważne kłopoty ze zdrowiem, które powodują, że czas jest dla mnie niezwykle cenny. 

Moduły do przepustnic będą dostępne w ofercie innej firmy, która kupiła ode mnie projekt. Natomiast w sprawie opracowań dotyczących MCE rozmawiam z kilkoma osobami, również z tego forum, które są zainteresowane rozwijaniem projektu dla tego i innych modeli. Więc zapewne, za niedługi czas, ktoś coś opublikuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz sporo racji w tym co napisałeś , zdrowie najważniejsze i swoje sprawy  , ale weź pod uwagę że kilka osób było bardzo zainteresowanych taka modyfikacją , m.in. ja , gdzie rozmawialiśmy  osobiście, pisałem wielokrotnie w lipcu , w sierpniu , mówiłeś najpierw że masz gotowy moduł dla mnie , wybrałem wersję , miałeś wysłać , czekałem miesiąc i cisza ,powiedziałem że możesz wysłać do testów moduł , że będę testował bo mam czas a i ogarniam w jakimś stopniu elektronikę więc jak trzeba by coś lutować zmieniać to zrobię . , jak napisałem smsa to odpisałeś że moduł testujesz bo nie chcesz mi wysłać nie sprawdzonej wersji  , że będziesz testował w jakiejś b7 ( 16 sierpnia napisałeś )   i od tamtego czasu nic , zero kontaktu ..

Rozumiem miałeś sprawy osobiste , brak czasu itp. ale można było jasno napisać że nic z tego i bym sobie dał spokój pomontował rezystory i założył te ledy z A6 , a tak to czekałem do tej pory a mogłem mieć już dawno założone lampy . 

Szkoda bo liczyłem na coś wartościowego co ułatwi nam montaż ledów. temat jak widać umarł i nie wróci .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElectricShock nie wiem w czym problem.

Piszesz ile to kosztuje, przyjeżdżam osobiście i montujemy.

Miałem wysyłać swój moduł i zamilkłeś.

Napisz mi zatem w czym tak naprawdę tkwi problem?

Jak na razie tylko olewanie i wykręty tu widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wysłałem 2 MCE High z końcówką F w kwietniu 2021...i ostatnia wiadomość 16 września 2021, w końcu się poddałem, widocznie na tych dwóch MCE jeżdżą inne Audi...

 

i prosiłem o nr konta itd, ile przelać... 

 

B6 już nie mam, ale niesmak pozostał...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, dobrze że się odezwałeś w temacie, ale wypadało by sprostować pewne kwestie.

Z tematem przeróbki MCE z B6 (wersja F) pisaliśmy  z @kamil-vag w marcu 2021 roku, w kwietniu 2021 na samym początku miesiąca odebrałeś z paczkomatu dwa moduły wysłane przez Kamila jeden mój i drugi Kamila. Od samego początku pisałem żebyś nakreślił koszty i bez problemu zapłacę za pracę, niezbędne części i przeróbkę ile będzie trzeba. Pisałeś żeby o koszty się nie martwić, pierwsze egzemplarze będą testowe itp. później 7 kwietnia 2021 w wiadomości prywatnej pisałeś tak "Teraz tylko zrobię pcb i zmontuję. Potem test końcowy i wysyłka. Za kilka dni moduły będą u Was." Po tym zaczęły się Twoje problemy ze zdrowiem itp. co uszanowałem i nie naciskałem, ale później w maju pisałeś: "Moduły są zrobione już od dłuższego czasu. Nie było jedynie siły aby zapakować do testowego auta i posprawdzać, cały czas, nadal użeram się ze zdrowiem. W nadchodzącym tygodniu wyślę Ci. Jeśli masz możliwość odebrać z paczkomatu, ułatwiło by mi to zadanie. Podeślij mi numer paczkomatu, mail i telefon." Wysłałem dane do wysyłki i kolejną wiadomość otrzymałem we wrześniu... wielokrotnie powtarzałem że zdrowie jest ważniejsze i spokojnie poczekam, do grudnia kontakt był, przypomniałem się w lipcu 2022 i do dzisiaj nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
W dzisiejszej Twojej wiadomości wychodzi że kilkadziesiąt osób otrzymało jakieś wersje modułów itp., a u mnie nadal cisza i brak wyjaśnienia sprawy gdzie w żaden sposób nie naciskałem czy cokolwiek, starałem się zrozumieć Twoją sytuację zdrowotną i spokojnie czekałem, ale jak widać nie do końca się to sprawdziło.

 

Dzisiaj już niestety w żaden sposób nie liczę że kiedykolwiek ten moduł otrzymam. Niestety jak wyżej Kamil napisał niesmak pozostał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle modułów zrobionych i żaden się nie pochwalił? Nikt? Przecież były pretensje i narzekanie. I nikt o tym nie napisał? Dorosły człowiek, a sypie wałki jak małolat. To się nawet kupy nie trzyma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony rozumiem @ElectricShock i to co napisał, z drugiej strony chłopaki @kamil-vag, @MaTeo85 słusznie są poszkodowani w tej sytuacji. Koszt takiego modułu jakiś ogromny nie jest, to zostawiam domysłowi, że @ElectricShock sam by sobie takowy zakupił na testy i nie chodziło tu o wydębienie czegoś za darmo ,aby na tym testować. Ja to (przynajmniej chciałbym aby tak było) rozumiem tak, że w napływie zdarzeń kolega zwyczajnie nie miał na to czasu, miał dużo ważniejsze sprawy na głowie i chciał dopiąć temat ale znowu coś wyskoczyło, i temat się urwał.

 

Trochę czasu za dnia na forum spędzam i kojarzę mniej więcej, którzy użytkownicy są aktywni, to też mniej więcej w tedy co pisaliście, że przestał odpowiadać, nie widziałem praktycznie żadnej aktywności od niego na forum. Nie mniej, skoro moduły były już gotowe, nie rozumiem dlaczego nie wysłał ich w tym tygodniu, kiedy powrócił do 'aktywności' na forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Langista napisał:

kiedy powrócił do 'aktywności' na forum..

A kiedy zaprzestał? Brak postów na forum nie oznacza braku aktywności. Po prostu brak pomysłów jak wybrnąć z sytuacji i się wykręcić z tego. Loguje się i przegląda forum regularnie, nawet dosyć często. To sprawdzasz?

Nie ma wątpliwości, że zostaliśmy wszyscy oszukani. Nie ma i nie było owego "MOD'a".

Dobrze, że nie wysłałem modułu, bo ja to bym po swój pojechał osobiście!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langistawiesz to nie chodzi o to że kolega nie miał czasu, czy inne ważniejsze tematy, bo każdy ma podobnie, ale o to jak podszedł do tematu i potraktował ludzi z forum, sam rozmawiałem z nim osobiście przez telefon miało być pięknie, moduł byl gotowy i do wysłania, po 2 miesiącach nadal go nie ma ? odpuściłem, bo temat śmierdzi na odległość, kolega mówi że tyle modułów zrobił a ciągle coś testuje, poprawia, udoskonala ??? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, the_naturat_com napisał:

Nie ma wątpliwości, że zostaliśmy wszyscy oszukani. Nie ma i nie było owego "MOD'a".

Będziesz długo te brednie wypisywał?  Fakt, że nie sprzedałem Ci lub nie udostępniłem schematu, do czego mnie nakłaniałeś, nie upoważnia Cię do wypisywania oszczerstw pod moim adresem.  Zejdź ze mnie człowieku. Nie byłeś u mnie, nie znasz faktów, nie wypowiadaj się. Szukasz kogo hejtować? Jedź na Ukrainę na front i na ruskich wyładuj swoją złość. 

 

To samo kieruję do innych wypowiadających się pochopnie na ten temat. Jeśli ktoś jest zainteresowany, bez problemu może mnie znaleźć i przyjechać.

Odnośnie modułów przesłanych przez Kolegów, moduły nie jeżdżą u nikogo w samochodzie, co wynika z Waszych sugestii. Nie ma tu również żadnego oszustwa.

Sytuacja jest prosta i powiedziałbym , banalna. Projekt powstał, były prowadzone prace, potem zaczęła się choroba, operacja, długi powrót do jakiegoś zdrowia i druga choroba. Do tego doszła utrata dochodów, rosnące koszty leczenia, przeprowadzka, wypadek i na koniec zmiana pracy, ponieważ z powodu stanu zdrowia nie jestem w stanie dojechać do pracy. Dlatego skupiłem się na tych, rzeczach, które mogę w tej sytuacji wykonać i mogę się z nich utrzymać.

Prace były prowadzone z przerwami, ale musiałem je zamrozić z przyczyn wyżej opisanych. 

Ktoś pisze, że nie chciał tego za darmo. Owszem, tak, tylko nie zdaje sobie sprawy z tego, że dopracowanie tego, jakieś testy, pomiary, czy chociażby sprawdzenie, jest możliwe w zasadzie po podłączeniu do samochodu. Nie wszystko da się wykonać na stole. A ja, co niewielu ma o tym pojęcie, mam rozpieprzoną przez chorobę, dwie operacje i wypadek nogę, na którą nie mogę nawet założyć normalnych butów. Z tego powodu, tak jak napisałem, postanowiłem przekazać zgromadzoną do tej pory wiedzę komuś, kto będzie to rozwijał. Tak jak zaznaczyłem, jest kilka osób chętnych, parę z tego forum. W tej chwili kontaktujemy się, rozmawiamy. Temat jest szeroki, ponieważ metoda jest skuteczna również w innych modelach i markach wykorzystujących podobne sterowniki.

Jeśli ktoś był zawiedziony, to przepraszam. Każdy, oczywiście może się ze mną skontaktować i przyjechać na miejsce aby poznać szczegóły. Proszę jedynie o to, aby w sytuacji, gdzie nie znacie dokładnie jak to wygląda od środka, nie wypisywać dyrdymałów opierając się na fałszywych tezach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ElectricShock napisał:

Będziesz długo te brednie wypisywał?  Fakt, że nie sprzedałem Ci lub nie udostępniłem schematu, do czego mnie nakłaniałeś, nie upoważnia Cię do wypisywania oszczerstw pod moim adresem.  Zejdź ze mnie człowieku. Nie byłeś u mnie, nie znasz faktów, nie wypowiadaj się. Szukasz kogo hejtować? Jedź na Ukrainę na front i na ruskich wyładuj swoją złość. 

Brałeś coś?

Od 2 lat obiecujesz gruszki na wierzbie.

Nigdy nie chciałem żadnego schematu, bo nie wiedział bym co z nic zrobić.

Po co wciskasz mi jakieś wały skoro wszystko jest w tym temacie plus PW?

Chciałem natomiast byś przerobił mi odpłatnie mój moduł.

Tak jak koledzy piszą jak dochodzi do porozumienia i masz już zacząć działać kontakt się urywa i milkniesz.

Tyle zrobiłeś tych modułów?

Gdzie są ich właściciele?

Zmienili planetę i nie mogą odpisać, czy może Ci się przyśniło?

Dlaczego nikt nie potwierdza Twoich słów?

Coraz bardziej brniesz w swoje brednie.

A ja po prostu nie daruję komuś kto przez 2 lata robi ze mnie wała.

Oszust jesteś i tyle!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ElectricShock napisał:

Będziesz długo te brednie wypisywał?  Fakt, że nie sprzedałem Ci lub nie udostępniłem schematu, do czego mnie nakłaniałeś, nie upoważnia Cię do wypisywania oszczerstw pod moim adresem.  Zejdź ze mnie człowieku. Nie byłeś u mnie, nie znasz faktów, nie wypowiadaj się. Szukasz kogo hejtować? Jedź na Ukrainę na front i na ruskich wyładuj swoją złość. 

 

To samo kieruję do innych wypowiadających się pochopnie na ten temat. Jeśli ktoś jest zainteresowany, bez problemu może mnie znaleźć i przyjechać.

Odnośnie modułów przesłanych przez Kolegów, moduły nie jeżdżą u nikogo w samochodzie, co wynika z Waszych sugestii. Nie ma tu również żadnego oszustwa.

Sytuacja jest prosta i powiedziałbym , banalna. Projekt powstał, były prowadzone prace, potem zaczęła się choroba, operacja, długi powrót do jakiegoś zdrowia i druga choroba. Do tego doszła utrata dochodów, rosnące koszty leczenia, przeprowadzka, wypadek i na koniec zmiana pracy, ponieważ z powodu stanu zdrowia nie jestem w stanie dojechać do pracy. Dlatego skupiłem się na tych, rzeczach, które mogę w tej sytuacji wykonać i mogę się z nich utrzymać.

Prace były prowadzone z przerwami, ale musiałem je zamrozić z przyczyn wyżej opisanych. 

Ktoś pisze, że nie chciał tego za darmo. Owszem, tak, tylko nie zdaje sobie sprawy z tego, że dopracowanie tego, jakieś testy, pomiary, czy chociażby sprawdzenie, jest możliwe w zasadzie po podłączeniu do samochodu. Nie wszystko da się wykonać na stole. A ja, co niewielu ma o tym pojęcie, mam rozpieprzoną przez chorobę, dwie operacje i wypadek nogę, na którą nie mogę nawet założyć normalnych butów. Z tego powodu, tak jak napisałem, postanowiłem przekazać zgromadzoną do tej pory wiedzę komuś, kto będzie to rozwijał. Tak jak zaznaczyłem, jest kilka osób chętnych, parę z tego forum. W tej chwili kontaktujemy się, rozmawiamy. Temat jest szeroki, ponieważ metoda jest skuteczna również w innych modelach i markach wykorzystujących podobne sterowniki.

Jeśli ktoś był zawiedziony, to przepraszam. Każdy, oczywiście może się ze mną skontaktować i przyjechać na miejsce aby poznać szczegóły. Proszę jedynie o to, aby w sytuacji, gdzie nie znacie dokładnie jak to wygląda od środka, nie wypisywać dyrdymałów opierając się na fałszywych tezach.

 

Chyba każdy wie że zdrowie jest najważniejsze dlatego nikt nie wymaga żebyś się poświęcał i robił cos ponad siły . Jedynie chcemy o szczerość  temacie , większości obiecałeś że wykonasz takie modyfikacje , i na tym się skończyło , mimo próby kontaktu , pisania smsów, wiadomości na forum , bez konkretów ,tylko obietnice . Wystarczyło odpisać sorry Stary ,zdrowie mi się posypało mam problemy , odpuszczam temat nie zrobię Ci tego modułu , odesłać moduły które koledzy do Ciebie wysłali i by było po temacie .

Ich moduły nadal są u Ciebie jak wnioskuję , a oni nie maja żadnej informacji ,Chyba nie tak to powinno wyglądać?? Trochę  nie fajne zachowanie z Twojej strony , nie sądzisz ?

Mówisz że przekazujesz wiedzę do kogoś na forum , chętnie tez taka wiedze przyjmę , ogarnę moduł dla siebie a Tobie odpalę kasę za know how , możemy się tak umówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej pisałem, nie wymagałem poświęcenia czy pracy ponad siły, zawsze Ci pisałem że zdrowie najważniejsze i że spokojnie czekam na wieści, zawsze podkreślałem że zapłacę za Twoją pracę ile będzie trzeba, nie chciałem nic za darmo. Wystarczyło tylko informować co i jak, doskonale rozumie że są inne priorytety czy brak czasu, sam mam podobny przypadek z kolegą któremu obiecałem że wykonam wiązkę. Nie unikam kontaktu i obiecałem że jak znajdę czas to wiązkę zrobię. Jak tylko pisze do mnie PW, to odpowiadam na nie i tego też oczekiwałem od Ciebie.

Na obecną chwilę mój moduł możesz zachować w prezencie i z mojej strony kończę ten temat.

Mimo wszystko życzę powrotu do zdrowia i pracy zawodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, the_naturat_com napisał:

Oszust jesteś i tyle!

Albo to odszczekasz albo spotkamy się w sądzie. Piszę to zupełnie poważnie.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...