Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??


szop44

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio na autostradzie z Wrocławia do Krakowa przetestowałem swoje auto - A4 cabrio quattro 1.8t bfb na kołach 235/35/19 (kierowca+pasażer+ wł.klima)

Odrazu zaznaczam, że bardzo mi się spieszyło i prętkość głównie oscylowała w granicach 200km/h :decayed:

A spalanie wyszło mi 14litrów gazu więc chyba nie jest tak źle. :)

Edytowane przez -Mistrzu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie posiadam A4 B6 1.8T z silnikiem AVJ po programie jakies 182KM

Niestety moje Audi na zbiorniku 42 litry gazu robi ledwo 200km druga sprawa jaka mnie meczy to jego szybkosc nagrzewania sie siedzi juz w niej 3 nowy termostat i nadal jest problem.

błędy szczytywane były autocomem i KTS'em:

KTS

P1114 Sonda lambda (rzad 1 czujnik 2) za duża rezystancja

autocom

uszkodzenie w obwodzie grzania sondy lambda (bank 1 sonda 2)

czujnik temperatury plynu chlodzacego silnik, wylot z chlodnicy, zbyt niski sygnal

Jeśli pomyliłem tematy czy cos to przepraszam pierwszy moj post na tym portalu

Trzeci problem to już 2 spalone wtryskiwacze benzynowe gdzie szukac problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane jest co do wymiany :). Lambda (spalanie) i czujnik temp (przegzewanie) ten na dole po lewej przy chłodnicy.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On mi sie nie nagrzewa ;/ czujnik ten przy chlodnicy glupieje, na vagu pokazuje 3 inne temperatury z czujnikow i mam pytanko na kanale 130 3 parametr co to bo caly czas jest wartosc 3,9%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwsze tankowanie po założeniu instalacji i przejechaniu 450 km.Wyszło 9.5 średnia.Kręcenie się na miejscu,raczej trasy i miasta bokiem albo krótko spokojnie bez szaleństw.Jeździ głównie żona i raczej nie szarżuje.Ale jak ja wsiadam to trochę gonię i nieokonomicznie.Jestem mile zaskoczony.Ale poprzednie moje 1.6 też paliło zdecydowanie mniej niż innym.Może mam takie drogi albo szczęście do aut pod kątem spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.5/100km LPG? Jakie korekty na 032?

Spalanie jest zbyt niskie, nie ma się czym cieszyć.

Podziel się po 4-5 tankowaniach jak będzie wypadało, najlepiej wrzucaj statsy na spritmonitor.de lub motostat.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeżdząc praktycznie tylko po Gdyni, może czasem wypad do Gdańska robię na pełnej butli 45L równe 300 KM wychodzi trochę dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu dużo? Ja na autostradzie 70% i mam 42 l i też 300 km czasem 310 ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem jakiś czas temu Golfem 1.6 bez LPG i nim robiłem za 100 zł 200 KM, a AUDI robię za 100 zł 300 KM na LPG :) w tym kontekście to LPG wypada wybornie. Będę planował jak doprowadzę auto do stanu bdb zwiększyć moc do 180. Jestem ciekaw jak wtedy będzie ze spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem jakiś czas temu Golfem 1.6 bez LPG i nim robiłem za 100 zł 200 KM, a AUDI robię za 100 zł 300 KM na LPG :) w tym kontekście to LPG wypada wybornie. Będę planował jak doprowadzę auto do stanu bdb zwiększyć moc do 180. Jestem ciekaw jak wtedy będzie ze spalaniem.

Jak będziesz jeździł tak samo to dużo sie nie zmieni. Ale na początku nie będziesz jedzil tak samo ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje A4 1.8t quattro po modach na 202 konie, i 305 Nm na trasie gdansk-łodz predkosc na liczniku 160 km/h od 13l LPG do 16l w zaleznoci od jakosci tankowanego gazu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje A4 1.8t quattro po modach na 202 konie, i 305 Nm na trasie gdansk-łodz predkosc na liczniku 160 km/h od 13l LPG do 16l w zaleznoci od jakosci tankowanego gazu,

Noi w to jestem w stanie uwierzyć :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje A4 1.8t quattro po modach na 202 konie, i 305 Nm na trasie gdansk-łodz predkosc na liczniku 160 km/h od 13l LPG do 16l w zaleznoci od jakosci tankowanego gazu,

Noi w to jestem w stanie uwierzyć :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Ja tez ,moje na autostradach w de ,palilo 44 l na 300 km ,predkosci od 180 do 210 ,nie liczac ograniczen na pokladzie tylko ja i maly bagaz,silnik seria 150 konia i Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio też podobnie. Na spokojnej trasie okolo 11 a przy 150-160km/h kolo 13. I tak to dobre wyniki sa :)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo dobre :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek zrobiłem wycieczkę z Gdyni do Helu i z powrotem (160 KM) Spalanie na komputerze 6.1 L :) Łacznie mam zrobione już 300 (140 w mieście) i dalej jeżdżę. Dam znać ile uda mi się wyciągnąć na pełbym baku (45L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek zrobiłem wycieczkę z Gdyni do Helu i z powrotem (160 KM) Spalanie na komputerze 6.1 L :) Łacznie mam zrobione już 300 (140 w mieście) i dalej jeżdżę. Dam znać ile uda mi się wyciągnąć na pełbym baku (45L)

Jak takie niskie wskazania to idzie na bogato więc bezpiecznie ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek zrobiłem wycieczkę z Gdyni do Helu i z powrotem (160 KM) Spalanie na komputerze 6.1 L :) Łacznie mam zrobione już 300 (140 w mieście) i dalej jeżdżę. Dam znać ile uda mi się wyciągnąć na pełbym baku (45L)

Jak takie niskie wskazania to idzie na bogato więc bezpiecznie ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Moje prędkości maksymalne były raczej niskie :) 100 na obwodnicy w trasie 70-80 ;) dwa razy wyprzedzałem tylko. W każdej miejscowości po drodze zwalniałem do 50-60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...