Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi


Rozumiem. 4 litry mi starczą czy muszę brać bankę 5l?

Na samą wymianę wystarczy, ale jeżeli trzeba będzie coś dolać to będzie za mało, dlatego lepiej kupić 5 l. Wątpię, że od wymiany do wymiany nic oleju Ci nie weźmie więc polecam 5 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra, to jeszcze pytanie - Motul X-clean czy X-cess? Robić płukankę przed wymianą? I czy płukanka valvoline engine flush będzie OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz X-cess'a, ma nieco większy wskaźnik TBN (liczbę zasadową) od X-clean'a.

Każda płukanka będzie dobra, LM ma w ofercie dwa rodzaje płuknaki - łagodniejszą i mocniejszą (z serii ProLine) - przy ostatniej wymianie wybrałem tę drugą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomóżcie dobrać olej

Motul Specific CNG/LPG 5W40 5L Motul 8100 X-Max 0W40 5L Motul 8100 X-Cess 5W40 5L Motul Specific VW 505.01-502.00-505.00 5W40 5L

dodam że każdy z nich posiada specyfikację VW zastanawiałem si e nad 0W40 bo więkrzość mechaników poleca castrola ale z tego co tu przeczytałem to nie posłucham ich

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zabieram się za wymianę oleju w mojej A6 C5 1.8T silnik AWT 150KM z LPG 2004r. przejechane 193tys. km obecnie mam zalany Mobil 1 3000 x1 5w40. Chciałbym przejść na Liqui Moly lub na Motula tylko nie wiem który najlepiej biorąc pod uwagę że samochód w gazie;) Rozważam następujące:
1. LIQUI MOLY
Synthoil High Tech 5W-40
2.
LIQUI MOLY Top Tec 4100 5W-40
3. MOTUL Specific CNG/LPG 5W40
4. MOTUL Specific 505 01 502 00 5w40
5. MOTUL 8100 X-Clean 5W40
6. MOTUL 8100 X-Cess 5W40

Proszę doradźcie który najlepszy do AWT z LPG.


Oczywiście przed wymianą płukanka LIQUI MOLY z seri Pro-Line :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dla mnie byłoby jeśli więcej osób wypowiedziałoby się na ten temat :) a co myślicie żebym przeszedł na LIQUI MOLY 0W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź koledzy, a patrząc na MOTULA to który polecacie z listy i czy jest sens przechodzić na 0W40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0W40 jest jeszcze lepszy, czy to LM czy Motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zgłupiałem ;) przeczytałem prawie wszystkie karty z tematu i doradźcie mi koledzy czy po płukance LIQUI MOLY Pro-Line mogę zalać olej LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5W40 ( bo chyba jednak kupie ten) od razu bez ściągania miski i czyszczenia smoka i kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zgłupiałem ;) przeczytałem prawie wszystkie karty z tematu i doradźcie mi koledzy czy po płukance LIQUI MOLY Pro-Line mogę zalać olej LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5W40 ( bo chyba jednak kupie ten) od razu bez ściągania miski i czyszczenia smoka i kanałów?

Jak z silnikiem nic się nie dzieje , normalnie chodzi to nie ma potrzeby czyścić . Po płukance od razu świeży olej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zgłupiałem ;) przeczytałem prawie wszystkie karty z tematu i doradźcie mi koledzy czy po płukance LIQUI MOLY Pro-Line mogę zalać olej LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5W40 ( bo chyba jednak kupie ten) od razu bez ściągania miski i czyszczenia smoka i kanałów?

zawsze warto zdjąć miskę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że warto ale myślałem żeby zrobić teraz samą płukankę zalać olejem przejechać 1-3 tys. km i wtedy wymienić rozrząd za jednym zamachem ściągnąć dekle, miskę i czyścić jak trzeba. Na razie odpukać z silnikiem wszystko spoko. Zastanawiam się czy po tej płukance nie będę miał choinki na zegarach i trzeba będzie po zalaniu świeżego ściągać miskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że warto ale myślałem żeby zrobić teraz samą płukankę zalać olejem przejechać 1-3 tys. km i wtedy wymienić rozrząd za jednym zamachem ściągnąć dekle, miskę i czyścić jak trzeba. Na razie odpukać z silnikiem wszystko spoko. Zastanawiam się czy po tej płukance nie będę miał choinki na zegarach i trzeba będzie po zalaniu świeżego ściągać miskę.

To zależy czy nie miałeś syfu , płukanka go zmiękcza i jak nazwa mówi - wypłukuje .Nie wszystko zleci ze starym olejem więc różnie to bywa .Bez sensu to zrobiłeś , trzeba było od razu wymienić rozrząd i miskę sprawdzić a po tem zalać nowym olejem .

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zrobiłem wszystko przede mną. Jak najlepiej radzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób płukankę i rwij michę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą miskę wystarczy i czyszczenie smoka bez góry???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...