Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

I to jest jasna odpowiedź na zadane pytanie ? o to też mi chodziło czy jest sens skoro leje taki olej ☺ tym razem wleje plukanke ☺ dzięki za odp, trochę w stylu Jamesa Maya ☺

Cześć! Wymieniłem olej tradycyjnie na LM. Wcześniej wlalem plukanke. Silnik pracował 10 min na wolnych obrotach.

Co zauważyłem...? Olej który sposcilem był czarny jak po 15 tysiącach w moimi poprzednim 1.9 TDI a zwykle był żółty. Wydaje mi się się że silnik delikatniej pracuje ale może to tylko moja podświadomość ☺ przejechałem narazie 2 tysia i jest wszystko ok ☺ jak narazie polecam stosowanie plukanki ☺

Edytowane przez ostry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMEN

Twój post, kolego ostry, powinien być widoczny na górze, na każdej stronie tego wątku :hi:

Powiedz to Koledze, któremu silnik zaczął kopcić na siwo po zalaniu płukanki :grin: Generalnie loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam co wymianę płukankę i jestem bardzo zadowolony nic się nie dzieje, tak więc polecam ten produkt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez płukanki, zalałem Valvo 5W50, i zdecydowanie na +. Silnik się 'wyciszył'. Polecam podwójnie ze wzgledu na cene tej oliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul produkuje 5W50?

Nie widzę go w ich ofercie...

Motul X-cess 5W40 spełniając (oprócz VW502 00) przy okazji normy Mercedesa, Porsche, Renault czy Fiata jest wg. wymogów przed nim stawianych praktycznie nie do pobicia... a X-clean 5W40 (spełnia najnowszą normę Mercedesa - MB229.51) tym bardziej.

http://sas-origin.onstreammedia.com/origin/lubrizol/EOACEA2009/RPTOOL2010Dep/rp/pc/index.html

Szkoda, że nie można na ten diagram nanieść normy "Koenigsegg"... ciekawy jestem czy jest wyśrubowany parametrami (wzgl. innych norm) tak jak auta tej marki... bez niego Valvo VR1 5W50 z API SM i ACEA A3/B4 wygląda blado przy dokoksowanym normami X-cess-ie :wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam stosował któryś z kolegów Cera Tec od Liqui Moly i chciałby się podzielić opinią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlany do silnika co prawda nie Ceratec,ale podobny dodatek Archoil 9100,różnica zauważalna w pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A tak z ciekawości zapytam stosował któryś z kolegów Cera Tec od Liqui Moly i chciałby się podzielić opinią

w nastepnym tyg zalewam motor protect LM , dam znac co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim aucie mam zalany castrol 0w30 i dziś zaświeciła mi się kontrolka od oleju jest to dziwne tym bardziej, bo wczoraj robiłem dolewkę i stan oleju jest w normie. Olej był wymieniany 6 tyś km temu, więc jeszcze nie czas na wymianę. Miał ktoś podobny przypadek? Może to znak że trzeba już wymienić olej? Tym razem jak będę wymieniał olej zaleje raczej Motul albo Ligui Moly tylko jaki byście polecili ?

Edytowane przez smokey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smok pewnie Ci się przytkał - pełno lekturki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smok pewnie Ci się przytkał - pełno lekturki na forum.

Tylko że auto postało i kontrolka zgasła. Jechałem później 25 km i nic mi nie wyskoczyło, a przy smoku by wyskakiwało chyba cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...