Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym ze ten olej nie ma normy VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, audi jak w opisie. Kupiłem ostatnio audi z niby świeżo wymienionym olejem. Gość mówił 5w40 ale co i jak nie był w stanie powiedzieć bo wymieniali mu w warsztacie(filtr nowy więc raczej nie ściemniał). Jednak wole wymienić olej, co mi polecacie? Jak się domyślam trzeba zrobić płukanke :) Wcześniej oczytałem sporo stron i mniej więcej wiem jak ją zrobić. Proszę tylko o link do dobrego oleju i płukanki. (Ile litrówy ma być ten olej? + zapas na dolewke w razie W). Najlepiej kupie od kogoś z forum bo widzę niektóry tutaj mają ciekawe sklepy.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak odkręcam korek oleju to widzę taki osad(link zdj pierwszego) jak się domyślam nie powinno być takiego osadu. Pytanko nr 2 jest takie(do linku nr 2) tu gdzie wskazuje palcem miałem jakiś osad na wzór piasku, ciężko powiedzieć bo przeczyściłem wszystko. Czy z tego powodu powinienem się martwić? :) 3 link zdj korka z osadem który pozostał(dzisiaj przeczyszczę go ładnie i zobacze za jakiś czas czy robi się osad po wymienie oleju) HELP ME!

1. https://zapodaj.net/f9da947badc09.jpg.html
2. https://zapodaj.net/d98924cc22bda.jpg.html
3. https://zapodaj.net/476e2d2c024c4.jpg.html

Edytowane przez reganajax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie ale w temacie olejowym,mianowicie mam takie pytanie posiadam audi A4b6 1.8t bfb 163km i wchodzi 3.8l oleju a z koleij znajomy ma a3 1.8t 150 km i do niego wchodzi 4.7 l oleju. Skąd taka rozbieżność co do ilości oleju skoro to taki sam silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzedawcy z forum niech zejdą z ceną :P

Moje ostatnie zakupy w Galon na 550zł, zaś ten sam zestaw u forumowych "kolegów" to 600 + KW... no comment. Polecam Galon Oleje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma do zaoferowania " lepsza " cene to PW. Jutro wieczorem zamówie zestaw z Galonu najwyżej jak nic sie nie trafi :)

Dzięki BeyerBrown :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie ale w temacie olejowym,mianowicie mam takie pytanie posiadam audi A4b6 1.8t bfb 163km i wchodzi 3.8l oleju a z koleij znajomy ma a3 1.8t 150 km i do niego wchodzi 4.7 l oleju. Skąd taka rozbieżność co do ilości oleju skoro to taki sam silnik?

Odpowie ktoś mi na moje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie ale w temacie olejowym,mianowicie mam takie pytanie posiadam audi A4b6 1.8t bfb 163km i wchodzi 3.8l oleju a z koleij znajomy ma a3 1.8t 150 km i do niego wchodzi 4.7 l oleju. Skąd taka rozbieżność co do ilości oleju skoro to taki sam silnik?

Odpowie ktoś mi na moje pytanie?

Co masz na mysli mowiac, ze to te same silniki? Ty masz wzdluzny silnik o kodzie BFB, a w Audi A3 zapewne jest poprzeczny o innym kodzie wiec taka sama to one maja co najwyzej pojemnosc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja w a3 jest poprzecznie montowany silnik a w a4b6 podłużnie. Czym to się różni i który silnik jest lepszy pod względem modyfikacji i zamontowania jego? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz ile wlać to wlej tyle by na bagnecie poziom oleju podchodził pod MAX :P

Czyli 3 litry możesz wlać na pałę a pozostałe już z wyczuciem, co chwilę kontrolując jego poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie ale w temacie olejowym,mianowicie mam takie pytanie posiadam audi A4b6 1.8t bfb 163km i wchodzi 3.8l oleju a z koleij znajomy ma a3 1.8t 150 km i do niego wchodzi 4.7 l oleju. Skąd taka rozbieżność co do ilości oleju skoro to taki sam silnik?

Odpowie ktoś mi na moje pytanie?

Już sam fakt użycia innej wielkości filtra wpłynie na ilość oleju jaka wejdzie, żeby poziom był na max... Rób jak Kolega wyżej radzi.

U mnie w BEX wchodzi 4.2l (z zalaniem filtra oleju) i mam max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, audi jak w opisie. Kupiłem ostatnio audi z niby świeżo wymienionym olejem. Gość mówił 5w40 ale co i jak nie był w stanie powiedzieć bo wymieniali mu w warsztacie(filtr nowy więc raczej nie ściemniał). Jednak wole wymienić olej, co mi polecacie? Jak się domyślam trzeba zrobić płukanke :) Wcześniej oczytałem sporo stron i mniej więcej wiem jak ją zrobić. Proszę tylko o link do dobrego oleju i płukanki. (Ile litrówy ma być ten olej? + zapas na dolewke w razie W). Najlepiej kupie od kogoś z forum bo widzę niektóry tutaj mają ciekawe sklepy.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak odkręcam korek oleju to widzę taki osad(link zdj pierwszego) jak się domyślam nie powinno być takiego osadu. Pytanko nr 2 jest takie(do linku nr 2) tu gdzie wskazuje palcem miałem jakiś osad na wzór piasku, ciężko powiedzieć bo przeczyściłem wszystko. Czy z tego powodu powinienem się martwić? :) 3 link zdj korka z osadem który pozostał(dzisiaj przeczyszczę go ładnie i zobacze za jakiś czas czy robi się osad po wymienie oleju) HELP ME!

1. https://zapodaj.net/f9da947badc09.jpg.html

2. https://zapodaj.net/d98924cc22bda.jpg.html

3. https://zapodaj.net/476e2d2c024c4.jpg.html

Olej kup 5L Motula lub Millersa 5W40 + płukankę Millersa. Co do osadu to najlepiej jest jeszcze wyczyścić smok pompy oleju, robiąc wcześniej płukankę a potem zdjąć michę i wyczyścić wszystkie syfy. Robił mi mechanik taki zabieg i okazało się że w smoku były kawałki sylikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szybkie pytanie, jaką płukankę zastosować?

LIQUI MOLY 2640 ENGINE FLUSH czy LIQUI MOLY 2662 PRO-LINE

http://allegro.pl/liqui-moly-2640-engine-flush-plukanka-do-silnika-i5230809931.html

http://allegro.pl/liqui-moly-2662-pro-line-engine-flush-plukanka-i5978071514.html

Biorę pod uwagę tylko ten sklep bo mam w nim zniżkę, a zamówiłem już olej liqui moly high tec 5w40 z filtrem i chcę wylać obecny Valvoline vr1 5w50 który wlałem jesienią i nadaje się do... napewno nie do seryjnego 1.8t

Edytowane przez dam18t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą taką butle zużyć na jeden raz? olej będzie wymieniany po 6tysiach.

Jest jakaś różnica poza ceną między tymi płukankami?

Jeszcze jedno pytanie, lać przez bagnet czy przez korek? Ostatnio jak przechodziłem z 10w40 na 5w50 to płukankę millersa wlałem przez bagnet.

Edytowane przez dam18t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 1.5 roku temu kupiłem a4b6 BEX. Od początku leje olej Liqui Moly 5w40 high tech. Zbliża się kolejna wymiana, już chyba 5 i zastanawiam się czy pierwszy raz wlać plukanke do silnika LM? Olej wymieniam co 10 tysia. Już kiedyś chciałem wlać to mechanik odradzil bo nagary mogą w szklanki wylecieć(?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szybkie pytanie, jaką płukankę zastosować?

LIQUI MOLY 2640 ENGINE FLUSH czy LIQUI MOLY 2662 PRO-LINE

Ja wybrałem 2662 z linii ProLine, niedługo go użyję:

http://www.liqui-moly.pl/produkty/pro-line-1/engine-flush-pro-line-2662-detail

w paszporcie produktu napisali o nim:

- skuteczne i szybkie czyszczenie,

- neutralny wobec uszczelek,

- zgodny z katalizatorem,

- wysoka skuteczność,

- nie zanieczyszcza środowiska naturalnego,

- łatwy w użyciu

Zaś w "zwykłej" płukance LM (2640) we właściwościach wyczytać można:

- delikatnie i szybko czyści

- neutralny dla uszczelek i innych materiałów zainstalowanych w silniku

- kompatybilny z katalizatorami

- wysoce ekonomiczny

- nie zanieczyszcza środowiskowa

- prosty w użyciu

Albo płucze się delikatnie albo skutecznie, wybór należy do Ciebie :hi:

Wcześniej używałem płukanki Motula, zero problemów.

Masz odpowiedź :hi:

PS. Wlej cały pojemnik.

Cześć! 1.5 roku temu kupiłem a4b6 BEX. Od początku leje olej Liqui Moly 5w40 high tech. Zbliża się kolejna wymiana, już chyba 5 i zastanawiam się czy pierwszy raz wlać plukanke do silnika LM? Olej wymieniam co 10 tysia. Już kiedyś chciałem wlać to mechanik odradzil bo nagary mogą w szklanki wylecieć(?).

Mechanik raz, że bzdury gada, bo pewnie nigdy płukanki nie stosował. I się zwyczajnie boi, że będziesz miał do niego pretensje gdyby ziściły się jego obawy.

Dwa, to stosując tak wysokogatunkowy olej już od kilku wymian to w środku silnika masz czyściutko jak w gabinecie lekarskim, tym bardziej nie miej więc żadnych obaw przed wlaniem płukanki. Dzięki niej nie obciążysz świeżego oleju zadaniem czyszczenia/pochłaniania (ewentualnego) brudu po starym, (być może) już przepracowanym. Acz po 10tyś. na 99% ma on jeszcze duże możliwości dyspergująco-czyszczące. Chyba, że masz ciężką nogę i jeździsz dużo w mieście :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest jasna odpowiedź na zadane pytanie ? o to też mi chodziło czy jest sens skoro leje taki olej ☺ tym razem wleje plukanke ☺ dzięki za odp, trochę w stylu Jamesa Maya ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie ale w temacie olejowym,mianowicie mam takie pytanie posiadam audi A4b6 1.8t bfb 163km i wchodzi 3.8l oleju a z koleij znajomy ma a3 1.8t 150 km i do niego wchodzi 4.7 l oleju. Skąd taka rozbieżność co do ilości oleju skoro to taki sam silnik?

niektóre wersje przeznaczone na export do krajów o cieplejszym klimacie np. Hiszpania miały powiększoną pojemność miski olejowej, miało to poprawić chłodzenie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...