Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

A która płukankę LM zastosować? Białą puszkę czy czarną? I ile tego wlać? Musi być przez bagnet czy obojętnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wlej co chcesz

lejac przez rurke od bagnetu masz pewnosc ze lepiej sie wymiesza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się zimno i słyszę napinacz z rana 3-sek, a mam fuchs-a 5w50, latem ten olej spisał się genialnie ale zastanawiam się nad zlaniem go na zimę i wlaniem np: LM SHT, Millers trident, Amsoli full saps oczywiście 5w40, obecne zużycie oleju to 2L/10000km

Co byście polecili?

I jeszcze jedno z innej beczki: Pojawił się 5w50 LM Molygen z aprobatą 502.00 czy ktoś coś o nim słyszał?http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/en_2542.html?Opendocument&land=GB&voilalang=e&voiladb=web.nsf

Edytowane przez marecki1311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach zalewam na próbę Meguin-a 5W40, zobaczymy jak się spisze, podobno jest to samo co LM STH,tylko tańszy, obecnie MILLERS TRIDENT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tyle razy jest tu opisywany olej jaki stosować , poczytajcie a nie kombinujecie .


Zrobiło się zimno i słyszę napinacz z rana 3-sek, a mam fuchs-a 5w50, latem ten olej spisał się genialnie ale zastanawiam się nad zlaniem go na zimę i wlaniem np: LM SHT, Millers trident, Amsoli full saps oczywiście 5w40, obecne zużycie oleju to 2L/10000km

Co byście polecili?

I jeszcze jedno z innej beczki: Pojawił się 5w50 LM Molygen z aprobatą 502.00 czy ktoś coś o nim słyszał?http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/en_2542.html?Opendocument&land=GB&voilalang=e&voiladb=web.nsf

Dużo bierze , mi od wymiany do wymiany -robię wymiankę co 12 tyś nie bierze nic , przebieg 155 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szybkie pytanko mam zalany przez poprzedniego właściciela Mobila 5W30

chcę zmienić na Motul 5W40 za niedługo zakładam LPG czy to dobra droga czy coś innego polecicie ??

Przebieg 196000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szybkie pytanko mam zalany przez poprzedniego właściciela Mobila 5W30

chcę zmienić na Motul 5W40 za niedługo zakładam LPG czy to dobra droga czy coś innego polecicie ??

Przebieg 196000

Osobiście polecam Motul 5W40 choć zdania na forum sa podzielone, jedni wolą Motul inni LM. Tak jak napisał marcinch001 u mnie przez 8tyś nawet kropli nie uronił.Jeżeli zostaniesz na benzynie. Względem gazu nie wypowiem się bo nie mam doświadczenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Motul 8100 X-CESS 5W40 użytkował ktoś z LPG ??

22kkm zrobione na lpg i ani grama oleju nie wciąga, praca napinacza też nie uległa zmianie (trochę słychać już ale przebieg 207kkm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam swoje 3 grosze - ja od 40 tys km zalewam Valvoline VR1 Racing 5w50, wymiana co 10 tys. Silnik bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Motul 8100 X-CESS 5W40 użytkował ktoś z LPG ??

22kkm zrobione na lpg i ani grama oleju nie wciąga, praca napinacza też nie uległa zmianie (trochę słychać już ale przebieg 207kkm)

Rozumiem że na LPG i też 5W40 ?? Dzięki za info taki zaleję jak będę robił rozrząd to przy okzazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie zmieniłem olej na Liqui Moly high tech 5w40 i jestem mile zaskoczony silnik wyraźnie chodzi ciszej na więcej muszę poczekać bo zalany dopiero od 2 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szybkie pytanko mam zalany przez poprzedniego właściciela Mobila 5W30

chcę zmienić na Motul 5W40 za niedługo zakładam LPG czy to dobra droga czy coś innego polecicie ??

Przebieg 196000

Olej jest taki sam nie zależnie czy to benzyna czy gaz . To tylko chwyt marketingowy ze do gazu powinno się lać inny olej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę dolać olej do audi a4 b7 1.8t , nie wiem jaki był poprzednio lany w książce widniej tylko 5w30 jak doleje castrol edge 5w30 będzie ok?

W następnym tyg chce wymienić olej czy Fuchs -a 0W40 Supersyn Longlife to dobry wybór czy LIQUI MOLY 5W40 SYNTHOIL HIGH TECH ?

Pozdrawiam

KM

Edytowane przez kornd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę dolać olej do audi a4 b7 1.8t , nie wiem jaki był poprzednio lany w książce widniej tylko 5w30 jak doleje castrol edge 5w30 będzie ok?

W następnym tyg chce wymienić olej czy Fuchs -a 0W40 Supersyn Longlife to dobry wybór czy [/size]LIQUI MOLY 5W40 SYNTHOIL HIGH TECH ?

Pozdrawiam[/size]

KM[/size]

bardzo dobry olej jeszcze możesz motul zalać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zbliża się wymiana oleju aktualnie mam LM 5w40. Na liczniku mam 287 tys. Jaki olej polecacie? Dalej trzymać ten czy jest coś lepszego? ;)

Koledzy zbliża się wymiana oleju aktualnie mam LM 5w40. Na liczniku mam 287 tys. Jaki olej polecacie? Dalej trzymać ten czy jest coś lepszego? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...