Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdże na Fuchs 0w40 + Archoil 9100

Tak poza tematem lepiej kupować u sprawdzonych źródeł

http://www.automotorblog.com/watch-counterfeit-engine-oil-russia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niezłe jaja u ruskich... w PL pewnie też są gdzieś takie rozlewnie ;)

Sprawdzałem ostatnio cenę u sprzedawcy u którego ostatnie kilka lat kupowałem olej Motula, chwali się certyfikatami itp. a jednak zastanawia mnie dlaczego jego 5l bańka oleju LM Synthoil 5W40 kosztuje 180zł a na stronie oficjalnej producenta 220zł... czyżby podróbka? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja u ruskich... w PL pewnie też są gdzieś takie rozlewnie ;)

Sprawdzałem ostatnio cenę u sprzedawcy u którego ostatnie kilka lat kupowałem olej Motula, chwali się certyfikatami itp. a jednak zastanawia mnie dlaczego jego 5l bańka oleju LM Synthoil 5W40 kosztuje 180zł a na stronie oficjalnej producenta 220zł... czyżby podróbka? :mysli:

Niekoniecznie. Firmy prowadzą politykę marketingową dość specyficzną. Ułatwieniem jest stworzyć sieć dystrybucji która zajmie się sprzedażą detaliczną dzięki czemu uzyskują niższa cenę i nie musza zajmować sie sprzedażą tylko produkcją. W ten prosty sposób podwyższają cenę produktu aby zasugerować potencjalnemu klientowi aby kupił w sklepie. A ze łatwo zmylić ludzkie potrzeby grzecznie idziemy do sklepu. Zasada oczywiście nie musi zawsze obowiazywać bo przecież oszustów tez nie brakuje. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podróbki LM'a się nie spodziewałem , olej za 2 stówki i takie jaja mam nadzieje że ten co ostatnio kupiłem w Polsce nie jest jakąś podróbą. Coraz bardziej się jednak zastanawiam nad przejściem za 1/2 wymiany na Valvoline 5w40 którego ponoć nie podrabiają i jest niby całkiem dobry. Ktoś się orientuje jakie są różnice między SHT a Valv 5w40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste zdanie im droższy olej tym bardziej opłaca sie go podrobić :)

raczej jak bardziej popularny, ida na mase, przykład: castrol, mobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też Specol polski olej o dobrych parametrach.Podejrzewam że lepszy będzie od Castrola i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodziłem z 10w40 na 5w40 MOTUL x-cess plus plukanka liqui moly i jest git, przez pierwsze set kilometrów coś mi stukalo ale potem ustalo, ciśnienie oleju się nie zmieniło

Na wolnych i rozgrzanym oleju jest 1,25bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też Specol polski olej o dobrych parametrach.Podejrzewam że lepszy będzie od Castrola i innych.

Nie polecaj za wczesnie ;) te parametry olejow 0w40/5w40 jakby takie same, zbieg okolicznosci? watpie, to samo sie tyczy 0w30/5w30

, jeszcze nie widzialem zadnej analizy, za wczesnie twierdzic ze ma dobre parametry, cena zdecydowanie jest dobra :hi:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy + w porównaniu do Castroli itp to że Specola raczej nikt nie podrobi. Ale cena/jakość wydaję się bardzo dobra.

Mam zalane 5w40 w jednym aucie i myślę czy by u siebie nie zmienić z Fuscha ale to się pomyśli jest czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lat leje x-cessa i co teraz zauważyłem jak były duże mrozy , na zimnym chciałem sprawdzić stan oleju i na samym dnie bagnetu był minimalny biały osad , wcześniej tego nie było , teraz akurat zrobie płukanke i kupilem valvo ciekawe czy będzie róznica jakaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lat leje x-cessa i co teraz zauważyłem jak były duże mrozy , na zimnym chciałem sprawdzić stan oleju i na samym dnie bagnetu był minimalny biały osad , wcześniej tego nie było , teraz akurat zrobie płukanke i kupilem valvo ciekawe czy będzie róznica jakaś

Którego Valvo kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewał ktoś może Motula 5w40 300V?

Do codziennej jazdy zbytnio sie nie nadaje czysty ester, ale jesli dodasz na wymiane ok litra z cywilnym to napewno bedziesz zadowolony

mieszalem 0w40 trophy z Ravenolem SSL, roznica przy wysokich obrotach na plus, swietnie dopakowany dodatkami olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanka LM + Liqui Moly 5W-40

Zobaczymy jaki będzie efekt :D

3b40d42e1dec51f2053f7acf17cf06d3.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Będziesz Pan zadowolony☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a komu korba wyszła bokiem od np. mobila, castrola ? Jeden z kolegów wrzucił zdjęcia z ,,rozlewni'' oleju . Z czego wynika Wasza pewność o cudowność LM Valvoline itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...