Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zalałem Motulem x-cess 8100, sprawuje sie bardzo dobrze, tylko nie kupować na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie kupowałem na Allegro.

Na zdjęciu po lewej motul po prawej liqui moly. W świetle widać ze jest jaśniejszy i ma jakieś takie białe cienkie smugi.

liqui moly ma zapach a motul jest bezwonny.12bfbbd2c913deefbfed1976671e6419.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie oleju, jezdziłem na 5w40, brał olej 2l na 10tyś, zrobiłem płukankę, zalałem 5w30 i zużycie oleju zmalało o 1 l !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie oleju, jezdziłem na 5w40, brał olej 2l na 10tyś, zrobiłem płukankę, zalałem 5w30 i zużycie oleju zmalało o 1 l !

Płukanka zrobiła swoje, zapewne dobrze już zaje.ane były pierscienie zgarniające i nadmiar oleju zamiast splywac do miski po sciance cylindra zostawal w komorze i był spalany. To, że wymieniłeś olej na 5w30 nie ma prawdopodobnie żadnego udziału w zmniejszeniu spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jeszcze nie wiem czy teraz się turbina nie bedzie konczyć bo niby wszytko ok, ale jak wczoraj wymieniałem poraz kolejny olej, zdjąłem gumę od icka koło lewego koła i wypłynął olej może ze 50 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie oleju, jezdziłem na 5w40, brał olej 2l na 10tyś, zrobiłem płukankę, zalałem 5w30 i zużycie oleju zmalało o 1 l !

A możesz napisać jakie dokładnie oleje stosowałeś ?.

Firma i dokładna nazwa, zbieram takie dane do swojej pracy.

Może będę Ci mógł wyjaśnić czemu zaszło takie zjawisko i czy to na pewno działanie płukanki / jaką zastosowałeś /.

Generalnie nie stosuję Motula, Elfa, Total, Castrol, Mobil i jeszcze kilku firm z nielicznymi wyjątkami ich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie oleju, jezdziłem na 5w40, brał olej 2l na 10tyś, zrobiłem płukankę, zalałem 5w30 i zużycie oleju zmalało o 1 l !

A możesz napisać jakie dokładnie oleje stosowałeś ?.

Firma i dokładna nazwa, zbieram takie dane do swojej pracy.

Może będę Ci mógł wyjaśnić czemu zaszło takie zjawisko i czy to na pewno działanie płukanki / jaką zastosowałeś /.

Generalnie nie stosuję Motula, Elfa, Total, Castrol, Mobil i jeszcze kilku firm z nielicznymi wyjątkami ich produktów.

wcześniej był mobil 5w40, castron 5w40, obecnie motul 5w30

płukanki - nie pamiętam ale jakiś noname za 15 zł/400ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej był mobil 5w40, castron 5w40, obecnie motul 5w30

płukanki - nie pamiętam ale jakiś noname za 15 zł/400ml

Pisze jak większość bez istotnych szczegółów więc i moja odpowiedź będzie okrojona.

Mobil Super 3000X1 5W40 bo taki chyba miałeś zalany, i Castrol 5W40 podejrzewam, że miałeś MAGNATEC lub może trochę lepszy EDGE pozostawiają w silnikch sporo nagaru.

Zastosowałeś tanią płukankę na rozcieńczalnikach czy coś wymyła w to wątpię ale rozcieńczyła olej i to też jakaś korzyść.

Motul 5W30 ??? jest olejem znacznie rzadszym od tych co poprzednio stosowałeś więc pompowalność oleju jest lepsza, szybszy obieg w układzie olej mniej narażony na "podsmażanie" a więc odkładanie się nagaru, może ma bogatszy i bardziej trwały pakiet dodatków co też może się przełożyć na mniejsze odparowywanie oleju i wytrącanie się smoły.

To by było na tyle jeśli jakieś konkrety to zapraszam.

Czego ni

KINIAM to co stosujesz? I dlaczego?

Czego nie stosowałem lepiej byś zadał pytanie.

U każdego producenta można znaleźć produkty o różnej jakości, eksperymentuję z tribologią w mechanizmach silnikowych od prawie 40 lat.

Mogę Ci napisać co mam na półkach w warsztacie.

Budżetowo: Gulf, Fuchs, Neste, Valvoline oraz ciut gorsze Fanfaro, ROWE, Spectol, Aral.

Średnia półka: LM, XADO, Bizol,Quaker, Millers.

Wyższe: Amsoil, Eneos, Mitasu

I jakieś tam Sylvania do Ferarii, SHELL Rimula oleje do mocno wysilonych jednostek.

Dlaczego? Dobieram oleje do silnika i do kieszeni właściciela.

Porównuję parametry o ile dostępne bo z tym coraz gorzej.

Stosuję różne dodatki polepszające parametry oleju o ile na to skład oleju zezwala.

Po zapachu potrafię rozpoznać oleje te dobrze czyszczone, syntetyki czy dodatki PAO i Estry.

Ale mam takie powiedzenie, że lepszy najgorszy olej niż jego brak lub jazda na poziomie minimu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo już od tych opinii można zgłupieć. Ja używam totala 9000 od 3 lat, bo 5w40 jak wszyscy polecają. Natknąłem się na niego jak 3 lata temu gdy kupiłem 1.8TQ. Teraz wszyscy namawiają na LM Valvo lub Motula. Wiadomo każdy zrobi jak uważa, ale zawsze mnie ciekawiło jak tak naprawdę można sprawdzić olej. Wydaje mi się że trzeba by było wlać, zjechać 100 tysi i rozebrać silnik. No bo co?na słuch? Z tego wszystkiego zostałem przy totalu bo: 5w40 (jak chlopaki polecają) i łyka ok. 0.5l na 10 tysi (kumpel mechanik też mi mówił że jednego oleju wciągnął 2l, a jak zmienił to 1l).

Edytowane przez grubcio1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was takie pytanie dotyczace oleju. Bo poprzedni wlasciciel autka lal troszke innego LM a ja zaukupilem inny LM. Moze mi ktos wyjasnic ktory lepiej olej lac do moich modow ktore mam w aucie.

https://sklep-oleje.pl/pl/p/Liqui-Moly-Leichtlauf-High-Tech-5W-40/511

https://sklep-oleje.pl/pl/p/Liqui-Moly-SYNTHOIL-HIGH-TECH-5W-40/290

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYNTHOIL

bo pod napisem 5W40 ma napisane Vollsynthetisches a ten pierwszy nie ma nic :hi:

Dziękować :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam autko z 160tys km, z serwisówką itp ale jakiś syfiarz zalał go 15w40 ( pewnie temu ze turbo jest średnie)

Czy mogę powrócić na 5w? Auto będzie trochę tuningowane ( większe turbo, wtryski, downpipe, iC) i szkoda mi lać do niego minerała.

Aha silnik jest na wierzchu to mogę sobie go po uszczelniać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tylko dobrze zrobisz silnikowi w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj bez zastanowienia.

Jak masz już silnik na wierzchu to zrzuć pokrywę zaworów i miskę olejową. Dobrze wyczyść z pozostałości 15w, szczególnie wyczyść smok przy pompie olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie śmigam na zestawie Penrite HPR 5w40 + Archoil 9100 i jak najbardziej mogę polecić taki komplecik :decayed:

Do tego zawsze przed wymianą płukanka Penrite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie śmigam na zestawie Penrite HPR 5w40 + Archoil 9100 i jak najbardziej mogę polecić taki komplecik :decayed:

Do tego zawsze przed wymianą płukanka Penrite.

Bardzo ładny zestaw na bogato, z korzyścią dla silnika.

Ten dodatek nanoboran potasu to koszt połowy oleju.

Nie stosuj płukanek przy każdej wymianie oleju.

A może spróbuj bez dodatku, PAO i estry Mitasu lub CFS Millersa, jak masz kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie stosuj płukanek przy każdej wymianie oleju.

Mógłbyś to rozwinąć dlaczego nie stosować przy każdej wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...