Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Szara myszka powoli rezana - RNS-E, RS6, 1BA -> 1BE, ambiente a'la a6 c6, bix B8, pakiet s4


kaman

Rekomendowane odpowiedzi

02.07.2016 r.

Poleciałem po całości i okleiłem halogeny folią typu kameleon :lol: Średnio byłem do tego typu folii nastawiony, ale że kupiłem ją za grosze to postanowiłem poeksperymentować. Całkiem fajnie wyszło, także na razie zostawię tak jak jest :naughty: Ciekawe jak niebiescy do tego tematu podejdą...

IMG_2649.jpg

IMG_2653.jpg

IMG_2655.jpg

IMG_2656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czterodniowy weekend wczoraj rozpoczęty. Wymieniłem filtry, oleje, założyłem czujniki samopoziomowania (we wtorek u Domina położę wiązkę) i zmieniłem talerzyki przednich amortyzatorów na te z a4 b5. Przód od razu opadł więc jest już prawie że równo :kox:

(...)

1BA z A4 B6 (2002 rok):
Przód: kategoria wagowa 10 - 68,5cm
Tył: kategoria wagowa 10 - 66,5cm

DSC_7794.jpg


1BE z A4 B7 (2007 rok):
Przód: kategoria wagowa 8 - 67cm
Tył: kategoria wagowa 10 - 64,5cm

DSC_7799.jpg

Po zmianie talerzyków przód opadł o 1,5 cm. Jeszcze z 0,5 cm mógłby się obniżyć, wtedy byłbym wręcz zachwycony :kox:

Aktualnie tak to wygląda:

Przód: 65,5 cm

Tył: 64,5 cm

IMG_2821.jpg

Muszę po zimie zaopatrzyć się w dystanse bo koła bardzo mocno chowają mi się w nadkole :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, ale ja mam teraz 1BE - amorki i sprężyny :) Stare zawieszenie 1BA (amorki + sprężyny) pognałem na OLX zaraz po wymianie na 1BE :)

Przód specjalnie wziąłem dwie kategorie wagowe mniejsze w porównaniu do 1BA, ale niestety, nie siadło tak jak planowałem stąd podmiana talerzyków na te z a4 b5. Chociaż trochę jest lepiej, choć jak dla mnie to nadal jest koza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha myślałem że siedzi 1BA, no to albo podkładki na tył żeby poszło wyżej, albo zmiana sprężyny z przodu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej zmienię sprężyny z przodu na jeszcze dwie kategorie niższe [emoji12] Ale na razie zostawię tak jest, nawet dobrze to wyglada. Teraz wole rozglądać sie za pakietem s-line ewentualnie s4 [emoji16]


Wysłane z jabłka

Dzisiaj wybrałem się na męskie zakupy i w taki oto sposób wpadł zderzak przedni od s4 z belką :kox: Oczywiście full opcja - spryskiwacze z całym osprzętem oraz z czujnikami parkowania. Do tego ori halogeny, kratki boczne i środkowa :kox: :kox: :kox: Zostało tylko pomalować zderzak pod kolor nadwozia i można zakładać. Podłączeniem czujników i spryskiwaczy zajmę się zapewne dopiero po zimie. Chyba że uda mi się wcześniej załatwić trochę czasu i co najważniejsze - wolnych środków które mogę ot tak sobie wydać :hi:

IMG_2902.jpg

Edytowane przez kaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki najlepiej dobrać komplet 1be? Na przód kat. wagowa: 6, tył 10?

Pytam bo zastanawiam sie do swojego i chciałbym aby nawet przód byłe delikatnie niżej niż tył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki najlepiej dobrać komplet 1be? Na przód kat. wagowa: 6, tył 10?

Pytam bo zastanawiam sie do swojego i chciałbym aby nawet przód byłe delikatnie niżej niż tył :)

Zależy jakie masz teraz kategorie wagowe. Ja mam 1BE z B7 z silnika 2.0 więc gdybym założył z przodu o cztery kategorie wagowe mniej to by zapewne stał idealnie. Ale niestety ciężko przewidzieć. Jakby przód mi siadł jeszcze o 0,5 cm to byłoby wręcz idealnie. Ale jak nie trafisz z kategoriami to zawsze możesz wymienić same sprężyny, ewentualnie tak jak ja - założyć talerzyki z B5 :kox:

Kuuurde ten przedni eS to je to. :D

Mi s-line jakoś bardziej podchodzi, ale przy s4 ten przód wygląda "drapieżniej". A że znalazłem zderzak w dobrej cenie 60 km od mojej miejscowości to się na niego skusiłem. Tym bardziej że mam grill od s4 więc fajnie będzie się uzupełniać :kox:

Teraz tak się zastanawiałem nad tyłem... S-line wymięka przy s4, ale mam obawy, że dyfuzor będzie się zlewać z kolorem nadwozia :huh: Chyba że dyfuzor przemaluję na czarny mat, ale wtedy nie będzie jak w ori :mellow:

Edytowane przez kaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej się prezentują kratki boczne w s-line [emoji6] Ale zostaje przy s4 bo w sumie zawsze chciałem go mieć także nie dogadamy się [emoji12]

Ty chyba nie masz w tym swoim zderzaku spryskiwaczy i czujników parkowania? [emoji848]

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa października to świetna okazja żeby pogrzebać :naughty:

IMG_2971.jpg

Po kilku godzinach walki zderzak został zmieniony :kox: Po zimie zajmę się podłączeniem spryskiwaczy i czujników parkowania bo brakuje mi m.in wiązki do kabiny oraz przycisków w miejsce wizytownika. Na jednym zdjęciu zderzak wygląda jakby był dużo ciemniejszy, ale w rzeczywistości lakier został dobrany wręcz idealnie. Ogólnie z efektu jestem mega zadowolony, teraz jak patrzę na ten przód to uśmiech z twarzy mi nie schodzi :D Folia typu "kameleon" również pojawiła się na halogenach z s4 :kox:

btw.

Stary zderzak sprzedałem 10 minut po zmianie na ten z s4. Znajomy przyjechał i wziął go od razu, nawet nie zdążyłem nigdzie wystawić ogłoszenia :grin:

IMG_2973.jpg

IMG_2975.jpg

Przed zimą muszę uporać się z problemem samopoziomowania bo ciągle wywala błąd. Może za tydzień uda mi się podmieć czujnik przedni z tylnym żeby sprawdzić czy wiązka jest OK (aktualnie w przednim czujniku napięcie ciągle wynosi 2.3V. No i muszę ogarnąć lampy ponieważ zaczęły strasznie parować :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciachnij no te ramki grilow na czarno. :D

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie mam pakiet chrom wiec ramki grillow tez zostawię w chromie [emoji12] Chociaż może kiedyś sprawdzę jak będzie się to prezentować w czarnym [emoji848]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...