Skocz do zawartości
IGNOROWANY

W którym momencie skończy się paliwo?


Jakoob

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Audi od niedawna, wiem że jak zapali się rezerwa to w baku jest koło 8 litrów paliwa. Chciałem zapytać jak mocno można zejść na wskaźniku nim zgaśnie? Nie zamierzam dopuszczać do skrajnie niskiego poziomu więc liczę, że temat nie rozwinie się w stronę "czy to dobry pomysł gdyż...", chcę po prostu wiedzieć jak wygląda relacja zero w baku a wskaźnik?

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś z konieczności przejechałem ok 20 km od czasu jak komp pokazał zasięg 0 km i weszło do baku ok. 65 litrów pod korek a mam quattro więc zbiornik 66 l.

Edytowane przez Artak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to w b6/b7 nie ma mozliwosci wlaczenia ilosci paliwa w baku podawanego w litrach ...

kiedyś też tak myślałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam włączoną opcje na Fisie ilość paliwa w baku w litrach i kiedy wyświetla 2L to tak jest :D

Jak to włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby pokazywalo ilosc litrow trzeba miec dodatkowy komp wpiety na kablu, to sie chyba vfiz nazywa. Z tego co widzialem, mozna tam nawet w weza pograc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem do poziomu, gdzie komp pokazywał, że zostało na 10 km benzyny. Odległość wskazówki od zera wynosiła mniej więcej grubość tej wskazówki. Eksperyment przeprowadzony z przymusu. Nie zamierzam go powtarzać w przyszłości :) Bałem się, żeby dojechać do najbliższej stacji, bo wiadomo komp mógł troszkę przekłamać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputery zazwyczaj są programowane tak, że pokazują 0 a pokonasz jeszcze spory dystans, choć wiadomo że nie ma sensu schodzić skrajnie nisko. Wracając do meritum - ostatnio zapaliła się lampka, zatankowałem po paru km a w baku miałem 12 litrów. Przed tankowaniem pokazywało zasięg około 100km więc porównując czysto matematycznie ze średnim spalaniem wychodzi, że jak wskoczy 0 to mamy jeszcze około 4 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się Vagiem sprawdzić poziom paliwa w baku tzn ile w nim jest litrów ?


Da się sprawdziłem to u mnie w PB to instrument -> 08 -> 04 i pokazuje ilość paliwa zatankowałem na maxa pokazuje 67l tego co ktoś wleje w odpowietrznik czy w rurę nie pokarze przed tankowaniem pokazywało mi 10km na liczniku a stan paliwa w baku był niby 3l

Sprawdziłem też w TDI A6 C5 tam jest instrument -> 08 -> 02 nie wiem jak jest w A4

Edytowane przez GRESTA88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...