Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10


wampir

Rekomendowane odpowiedzi

Dla 17 mam 7.5Jx17 ET 35 a w serii chyba powinno być ET42.

Jak zloze 17 to widać ze ladniej wypelnia nadkole tak jakby był dystans zalozony...


Textar czy ferrodo? Co myślicie?

Bo graty mi leza w garażu już drugi miesiąc ...

Ewentualnie może sprzedać te 320/288 i jednak zapakować 345/300 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

345mm to minimum avus 17

Tapnięte z SGS5

Mogę się mylić ale chyba==> maximum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

345mm to minimum avus 17

Tapnięte z SGS5

Mogę się mylić ale chyba==> maximum.

Nie rozumiem? Najmniejsza felga to 17` pod ten hebel.

Metausz a Ty nie psiocz sam masz 320mm :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale to tylko dlatego że nie mam felg 17 zima/lato ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zime mam felgi 16" i opony 205/55/R16.

Można zawsze sprzedać ten zestaw i w jego cenie kupić tylko same opony zimowe i tylko opony zmieniać mając jeden zestaw felg.

Tylko pytanie czy czuć tę różnicę pomiędzy 345/300 a 320/288 w avancie o masie 1680Kg.

Druga sprawa to jakie opony założyć bo na 17" mam 215/50/R17 a to zamiennik. Prawidłowo powinien być 235/45/R17. Na lato to OK, ale na zime?

Jestem ciekawy co ubezpieczyciel od AC mówi na temat stosowania opon. Żeby nie było, że nie uzna bo opony są niezgodne z zaleceniami producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie zeby ubezpieczyciel miał z tym problemy.. jak ja nad tym myślałem to optymalnie wychodził jeszcze 225/45/17..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo to prawie dokładny zamiennik, a 235 to dla mnie juz kapec za szeroki, opona droga i potrzeba szerszej felgi zeby nie było balona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skompletowałem zawieszenie 1BV

Są sprezyny i amortyzatory na przód i tył.

Jest i fota :D

1BV_zpsxniqqgnw.jpg

oooo dzieje sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze heble leza wieksze i czekaja na montaż :P

PS: A Ty garbusem się teraz wozisz czy mi się cos przewidziało?


Mateusz, ale idealny zamiennik to jest 215/50/17 :P

215/50/17 jest 3mm wieksza (+0,54%)

225/45/17 jest 9mm mniejsza (-1,42%%) czyli srednica opony to 1cm mniej :o

Jedyna zaleta 225 to chyba faktycznie cena bo jakies 40zł taniej na oponie w zależności od modelu i przez mniejszą średnice chyba lepsze przyspieszenie :P ale mniejszy top speed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie żukiem sie przemieszczam

c007bb7c4186aa1cmed.jpg

Edytowane przez Frimuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Łukasz po co mi dokładny zamiennik ?:P przeciez 1.42% to masz zamiast 150 na budziku 148 :P

Ja niczego nie odradzam uważam tylko, że 235 to juz za szeroki kapeć do naszych słabych autek ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko ;) dobre mody...

Co do opon to pozwole sobie wtracic, uwazasz, ze ubezpieczyciel bedzie mial wąty do parametrów opon, a nie przyczepi się do FMICA, chipa i hebli nieseryjnych? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to może i lepiej bo będzie wyglądało ori. Już wcześniej pisałem, ze widziałem 2 avanty z 1BV i ten z ori zawieszeniem miał tył niżej...

Odgrzewam kotleta...

mam fabrycznego S-line z 1BV i tyl siedzi mi odczuwalnie nizej niz przod. Do tego lewa strona ok 10mm nizej niz prawa (albo niemiec wozil cos ciezkiego i bardizej usiadlo, albo nie wiem co... )

Nosze sie z zamiarem wymiany tylnych sprezyn na nowe (1BE) ale przy tej okazji chcialbym jakos podniesc sam tyl... nie chce wsadzac innych sprezyn, bo amory tez sa 1bv (krotszy skok?) wiec mozntaz sprezyn np. 1BA raczej nie zagra... chyba, ze ktos mnie poprawi?

Z tego co kojarze, to sprezyny 1BE sa tez przy 1BV (tutaj tylko twardsze amory), wiec takie wjada, ale przy tej okazji myslalem o dolozeniu takich plastikowych dystansow nad tylne sprezyny. nie pamietam dokladnej nazwy, ale ida one nad gumowe odboje i ETKA opisuje je jako nakladki na 'zle drogi' (8E0 512 145- jest to oryginalna czesc audi, zaden wynalazek z allegro ;)

pomyslalem, ze moze te nakladki zrobia robote, ale nie wiem jaki bedzie to mialo wplyw na komfort jazdy, bezpieczenstwo i poprawna prace tylnego zawieszenia...

bede wdzieczny za komentarze, jezeli ktos to u siebie zakladal albo cos przynajmniej slyszal. dzieki

PS. moje tylne sprezyny maja oznaczenia 1x niebieski 3x rozowy. avant, BFB, oska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to może i lepiej bo będzie wyglądało ori. Już wcześniej pisałem, ze widziałem 2 avanty z 1BV i ten z ori zawieszeniem miał tył niżej...

Odgrzewam kotleta...

mam fabrycznego S-line z 1BV i tyl siedzi mi odczuwalnie nizej niz przod. Do tego lewa strona ok 10mm nizej niz prawa (albo niemiec wozil cos ciezkiego i bardizej usiadlo, albo nie wiem co... )

Nosze sie z zamiarem wymiany tylnych sprezyn na nowe (1BE) ale przy tej okazji chcialbym jakos podniesc sam tyl... nie chce wsadzac innych sprezyn, bo amory tez sa 1bv (krotszy skok?) wiec mozntaz sprezyn np. 1BA raczej nie zagra... chyba, ze ktos mnie poprawi?

Z tego co kojarze, to sprezyny 1BE sa tez przy 1BV (tutaj tylko twardsze amory), wiec takie wjada, ale przy tej okazji myslalem o dolozeniu takich plastikowych dystansow nad tylne sprezyny. nie pamietam dokladnej nazwy, ale ida one nad gumowe odboje i ETKA opisuje je jako nakladki na 'zle drogi' (8E0 512 145- jest to oryginalna czesc audi, zaden wynalazek z allegro ;)

pomyslalem, ze moze te nakladki zrobia robote, ale nie wiem jaki bedzie to mialo wplyw na komfort jazdy, bezpieczenstwo i poprawna prace tylnego zawieszenia...

bede wdzieczny za komentarze, jezeli ktos to u siebie zakladal albo cos przynajmniej slyszal. dzieki

PS. moje tylne sprezyny maja oznaczenia 1x niebieski 3x rozowy. avant, BFB, oska.

Niestety nie kupisz nowych sprężyn 1BE po za aso :hi: Sorki za OT :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegów Wandej i Dzik graty są skompletowane...

20151013_201117_zps2vk6evil.jpg

Co z tego jak zapału brak do montowania i potrzebna motywacja...

Chyba, że po spożyciu tego nabiorę sił i ochoty ? :D

motul_zpsqxp57ndg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu 345 czy zostales przy 320mm ?:)

jak sie jezdzi na zawiasie ? Ja domowilem sobie B8 na przod bo z tylu jestem zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...