Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Służba przygotowawcza - kto był, kto może coś podpowiedzieć.


Awra

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze chciałem iść do wojska albo innych służb mundurowych. Teraz skończyłem studia, kilka kursów z zakresu strzelania różnego rodzaju bronią, ratownictwa taktycznego itd. Byłem w WKU (padło więc na wojsko) złożyć dokumenty i Pani mnie poinformowała żebym pojawił się w drugiej połowie listopada po skierowanie na badania. Zamierzam po to skierowanie pójść no i dalej nie wiem nic. Może ktoś się orientuje co tam będzie? Czy będzie też psycholog? Może ktoś z Was jest bliżej tego i lepiej się orientuje?

Oczywiście nie zakładam nowego tematu po to, żeby dowiedzieć się co będą badać tylko bardziej ogólnie co jak już będę przed służbą, czy mogę coś ze sobą zabrać i co zabrać najlepiej. Właściwie przyda się wszystko :)

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... badania to podstawa czyli psyhotesty, badania ogólne...potem jeżeli pójdziesz do NSR to musisz przejść szkolenie 3 miesięczne no i najważniejszą rzeczą w wojsku to testy sprawnościowe bez tego Cię nie przyjmą...ogólnie ciężko bez garba później się dostać do służby czynnej :kwasny: ale jeżeli masz studia to na Twoim miejscu próbowałbym do szkoły oficerskiej...po takim szkoleniu jesteś gość ale również bez garba ciężko...podpytaj w Wku jak to by miało wyglądać napewno Ci powiedzą chociaż po krótce co mogą Ci zaoferować :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale jeżeli masz studia to na Twoim miejscu próbowałbym do szkoły oficerskiej

Bez plecaka zapomnij o etecie oficera. Te etaty sa obsadzane przez absolwentów szkół wojskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja tutaj nie pytam o wymagania dodatkowe. Pomińmy temat, że trzeba mieć kogoś "życzliwego" już w wojsku bo to jest jakby oczywiste. Bardziej mi chodzi o np. testy sprawnościowe, nie wezmą mnie do służby przygotowawczej jeżeli nie zdam testów sprawnościowych, tak? Bo w WKU mi babeczka nic o tym nie wspomniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje pasuje. I rozumiem że to będę musiał wszystko zrobić równolegle z badaniami lekarskimi, tak? Czy dopiero w styczniu - bo planowany początek tejże służby mam właśnie wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jak pójdziesz na szkolenie tam wszystko po kolei przejdziesz między innymi badania i wf


Wku wyśle Cie na badania a potem już na kursie będziesz zaliczał wf :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w porządku. Dobra, dzięki Wladi, teraz dalej. Co z tym psychologiem, ostro tam maglują? Trudno jest zaliczyć? Łatwo się w coś przypadkowo wkopać? Bo wydaje mi się, że jestem całkiem normalnym, otwartym człowiekiem, ale jak zacznę kombinować to żebym sobie kuku nie zrobił chcąc zdać dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał psychotesty pisemne więc poradzisz sobie...ogólnie w kółko zadają te same pytania inaczej tylko sformułowane no i jakieś tak kwadracicki i trójkąty będziesz musiał rozkminić :grin:

Edytowane przez wladi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie byłem tam i wiem. ogólnie jest tak jak wezmą cię na szkolenie słuzbę przygotowawczą to już jest sukces, jeżeli już dostałeś skierowanie do psychologa z WKU to możesz czuć sie jak juz przyjęty do SP dla NSR , psycholog oczywiście cię zweryfikuje i jeżeli jesteś inteligentny to spoko .

Skoro dostałeś już skierowanie z WKU tzn ze już w WKU masz już jakieś plecy.

Jak skonczysz SP na której dostaniesz troszkę w pi........ to znowu szukasz pleców i zostajesz szeregowym zawodowym i po 12 latach dostajesz kopa i tak to wygląda :)


a z wf wyglada sytuacja tak jak jestes grubaskiem to bedzie ci ciezko a już do zawodowej to mozesz sobie pomarzyć bo tam już normy z WF w porownaniu do NSR to inna para kaloszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś czytałem, że w kółko te same pytania żeby zobaczyć czy nie odpowiadam na każde inaczej, w sensie że trzeba konsekwentnie odpowiadać tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w wojsku w 2006.Służyłem w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.(kierowca operator mostu czołgowego BIBER) Psychotesty nie są jakieś super trudne.Dla kogoś kto jest w miare ogarnięty-bułka z masłem :) Testy sprawnościowe też bez szału,wystarczy trochę poćwiczyć i luzik(dla mnie najgorszy bieg na 3000m)Zawodowi z tego co pamiętam mają co roku egzamin sprawnościowy do zaliczenia.Pamiętam takiego jednego plutonowego(zawodowy żołnierz),który miał poprawkę,bo ledwo się ruszał :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wojska biora to coraz wiekszych pajaców ostatnio przyjeli goscia co gra w jakies tam gry typu magia czy cos takiego i o godz 12 codziennie rzuca grochem za siebie a skubany jak zalozy maske MP5 to od razu zasypia na stojąco z tego co wiem maja go zwolnic do konca roku hehe wiec psychotesty nie sa takie trudne. Moja siostra dostala sie na szkole oficerska bez znajomosci wiec czasami można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij w te tabelki i pomyśl czy Ci pasuje :decayed:

http://www.szczecin.wku.wp.mil.pl/pl/4418.html

kiedy w 94r zdawałem egzaminy do Akademi Marynarki Wojennej w Gdyni to na 1000m zaliczenie na 3 była przy 3.45

przy moim wyniku 2.59

a teraz... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij w te tabelki i pomyśl czy Ci pasuje :decayed:

http://www.szczecin.wku.wp.mil.pl/pl/4418.html

kiedy w 94r zdawałem egzaminy do Akademi Marynarki Wojennej w Gdyni to na 1000m zaliczenie na 3 była przy 3.45

przy moim wyniku 2.59

a teraz... :facepalm:

1000 m jest tylko dla kobiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev teraz dla gościa który się chociaż trochę rusza te normy są śmieszne :facepalm: ja oprócz tego że trochę biegam i nic wiecej to jakieś brzuszki czy pompki to śmiech na sali :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są smieszne bo nie ma chetnych do służby u mnie w regionie to listy rozsylaja po ludziach aby przychodzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev - zmieniłeś płeć ? :decayed:

kiedy ja zdawałem nie przyjmowano kobiet i były inne testy:

1000m bieg

100m bieg

podciaganie na drązku

pływanie 50m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...