Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak skutecznie unieruchomić auto ?


m123ek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie jak sprawic aby auto nie nadawło się do jazdy :> chodzi mi o kradzież , bede zostawiał auto na pod gołym niebem i chciałbym na noc robić jakiś 'myk' żeby auto nie jechało a z rana 'naprawic' i jechać. Nie chodzi mi o alarmy itp. Taki jakiś sposób na złodzieja. Żadnej wtyczki pod maską nie moge znaleźć po której odłączeniu auto nie odpali :przebiegly: , myślałem o odłączeniu wtyczki od pompy paliwa w bagażniku ale to za duzo roboty na codzień. Pomyślałem o bezpiecznikach , odłączyłem bezpiecznik nr.43 który odpowiada za 'Motorsteuerung' i rozrusznik kręci ale auto nie odpala :D i wszystko gittara bede wyciągał na noc i spokój . Dobry pomysł ?? Tylko że jest jeden haczyk dzwoniłem do znajomego mechanika i mówi że jeżeli ten bezpiecznik odpowiada za sterownik to po dłuższym czasie bez bezpiecznika wykasuje sie pamięć i np. Immobilizer nie rozpozna mojego kluczyka do auta !

Czy tak może sie stać?

Czy ten bezpiecznik moze spowodowac wykasowanie pamieci ? Dobry pomysł?

Jakieś porady?

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż dobry alrm :naughty:[br]Dopisany: 03 Październik 2008, 19:08_________________________________________________bo jak się nie znasz za bardzo na elektronice to nie tylko złodziej nie pojedzie ale i Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż dobry alrm :naughty:[br]Dopisany: 03 Październik 2008, 19:08_________________________________________________bo jak się nie znasz za bardzo na elektronice to nie tylko złodziej nie pojedzie ale i Ty

no to juz jakiś plus :tongue4: auto dalej będzie u mnie ! a nie u rumunów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przekaźnik, o czym wy piszecie?? Jeżeli przez rozłączany przewód płynie nominalnie duży prąd (co nie ma miejsca w przypadku wyłączonego silnika), to zachodzi potrzeba zastosowania warystora (elementu zapobiegającego przepięciom).

Przekaźnik to elektroniczna wersja przełącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym sposobem jest odcięcie komunikacji z Vagiem :naughty: tylko wtedy też należy pamiętać o kabelku idącym do radia, z niego też mozna złapać komunikacje z kompem, jak to usuniecie złodziej odpuści, chyba że będziecie mieli jakiegoś wypasionego kozaka... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrym sposobem jest zrobienie ślepego gniazda OBD. Tzn. to firmowo zainstalowane jest tylko atrapą, a prawdziwe złącze masz przełozone i schowane tylko w sobie znanym miejscu. Wyobrażam sobie stres złodzieja, gdy oczywisty patent całkowicie zawodzi :> Zazwyczaj wtedy odpuszczają, bo mają tylko chwilę aby auto ukraść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, to żaden stres, bo zawsze porozpierdzielają stacyjkę, a stamtąd niedaleko do licznika albo do puszki.

A tam jest linia K i to im wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...