Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie mam tarcze i zaciski hamulcowe w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
7 godzin temu, zen86 napisał:

 

Dev - do ciebie będę miał pytania odnośnie wyboru producentów tarcz i klocków .

Ferodo

Opublikowano

Wszyscy tak zachwalają ferodo a ja nie jestem zadowolony. Sześć lat temu założyłem tarcze i klocki Boscha w B5 i zrobiłem na tym zestawie ponad 100kkm nie zmieniając klocków. Hamulce dawały radę przy hamowaniu nawet z większych prędkości generalnie nie narzekałem na rozmiar tarcz 288. Obecnie założony zestaw ferodo i jedyny pozytyw to mniej brudzą felgi a z minusów to ewidentnie nie dają rady przy większych prędkościach, ale to tylko moja opinia[emoji6]

Tapnięte z HUAWEI P8

Opublikowano
1 godzinę temu, machina napisał:

Wszyscy tak zachwalają ferodo a ja nie jestem zadowolony. Sześć lat temu założyłem tarcze i klocki Boscha w B5 i zrobiłem na tym zestawie ponad 100kkm nie zmieniając klocków. Hamulce dawały radę przy hamowaniu nawet z większych prędkości generalnie nie narzekałem na rozmiar tarcz 288. Obecnie założony zestaw ferodo i jedyny pozytyw to mniej brudzą felgi a z minusów to ewidentnie nie dają rady przy większych prędkościach, ale to tylko moja opiniaemoji6.png

Tapnięte z HUAWEI P8

Jak to nie dają rady? Co się dzieje? Klocki to ferodo premier?

Opublikowano

Klocki Ferrodo a tarcze 

Na tył Textar - mam , polecam.

Na wiosnę wymieniam tarcze z przodu i tu jeszcze nie wiem co zapodać (312mm)

Jakieś propozycje ?

Opublikowano
Dnia 24.01.2017 o 21:09, Wandej napisał:

Jak to nie dają rady? Co się dzieje? Klocki to ferodo premier?

Tak, klocki ferodo premier. Gdy hamuje z dużych prędkości to w końcowej fazie hamowania mam wrażenie że tarcze dostają lekkiego bicia i samo hamowanie generuje jakiś dziwny dźwięk. Na boschu tego nie było.

Edytowane przez machina

Opublikowano

Bo może skrzywiły Ci się tarcze. Piasty mierzyles?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Nie mierzyłem ale raczej z piastami jest wszystko ok. Zanim nie zrobię ostrzejszego hamowania z dużych prędkości to te objawy nie występują. Myślę że któraś tarcza się krzywi wtedy jak jest bardzo mocno rozgrzana.

Opublikowano

Zakładaj wieksze

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam,

Czy po numerze vin. Seata Exeo st z 2012r. Jest ktoś mi w stanie sprawdzić jakie mam tarcze w aucie?

VIN. VSSZZZ3RZCR014137

 

Dzięki za pomoc

interesuje mnie swap 320/288

co bym musiał zmienić żeby pasowało osłony,zaciski tarcze?

Opublikowano

Fabrycznie masz 288/245

Opublikowano
10 godzin temu, EXEO-Piotr napisał:

Witam,

Czy po numerze vin. Seata Exeo st z 2012r. Jest ktoś mi w stanie sprawdzić jakie mam tarcze w aucie?

VIN. VSSZZZ3RZCR014137

 

Dzięki za pomoc

interesuje mnie swap 320/288

co bym musiał zmienić żeby pasowało osłony,zaciski tarcze?

Mogę Ci to wszystko ogarnąć 

Opublikowano

Cześć,

Pytanko: Jakie seryjne były tarcze? -> WAUZZZ8E73A******

Z góry dzięki :) 
Pozdrawiam 

Edit: już nieaktualne 288/245 ;) 

Edytowane przez JOHNSON99

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam,

Chciałem się upewnić czy dobrze wybieram. Wg wlepki mam 1KD oraz 1LB znaczy przód  288/25 a tył 245/10. Czy taki wybór będzie dobry na tył oczywiście:

http://google.plczesc/tarcza-hamulcowa-zimmermann-100124320,0-86-100124320-464868.html

oraz

http://google.plczesc/klocki-hamulcowe-komplet-zimmermann-238821751,0-86-238821751-975405.html

Tylko nie jestem pewien czy klocki mają być z czujnikiem? A i jeszcze takie pytanie w sprawie tego pierścienia od ABS'a, też trzeba wymieniać? Dla pewności to jest VIN autka WAUZZZ8E62A282835.

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, proszę o pomoc w doborze: 

Audi A4 b7 2006r.  1.9 tdi

Vin: WAUZZZ8E76A184693

Opublikowano
14 minut temu, wena napisał:

Witam, proszę o pomoc w doborze: 

Audi A4 b7 2006r.  1.9 tdi

Vin: WAUZZZ8E76A184693

seria 288/245mm

Opublikowano
4 minuty temu, Dev napisał:

seria 288/245mm

bardzo dziękuję kolego

Opublikowano
51 minut temu, wena napisał:

bardzo dziękuję kolego

rób SWAPa na 320/288mm

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam. Proszę o pomoc w doborze wielkości i grubości tarcz . Przód/Tył.

  VIN : WAUZZZ8E73A399731.   Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Edytowane przez cichy_89

Opublikowano
8 minut temu, cichy_89 napisał:

Witam. Chciałbym się upewnić.

  VIN : WAUZZZ8E73A399731.   Pozdrawiam i z góry dziękuję.

288/245

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

czy ktoś mógłby mi rozkminić jakie mam tarcze tył i przód.

WAUZZZ8E84A253646

 

Dziękuje i pozdrawiam

VEN

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.