Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co myślicie o gazie do 2.4


Daniel1.9tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co myślicie o założenie gazu do motoru 2.4??? Czy to nie spierdzieli silnika? Czy lepiej pozostać przy czystej benzynce? Jak ktoś zakładał gaz do 2.4 proszę o opinie o pracy i mocy silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu kupiłem b5 2.4 w gazie. Gaz jest jak dobrze pamiętam od 2013 roku i chodzi świetnie. Ja się tam zbytnio nie znam, ale pewnie są tutaj jacyś bardziej obeznani znawcy :))

Edytowane przez Grucha_93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu kolegów jeździ na LPG i nic się nie popsuje bo niby co ma się psuć. Ważne by kumaty gaziarz dobrał odp.sprzęt i dobrze to wystroił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz to zlo a w 2.4 to sie psuje non stop normalnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj,nie masz sie nad czym zastanawiać,a co najważniejsze obawiać.Znajdz tylko dobrego gazownika który dobierze odpowiednie graty.Ja mam od dwóch tygodni LPG w takim samym silnikui jestem bardzo zadowolonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj gaz tylko u dobrego gazownictwo nie słuchaj pierdół że gaz to lipa trzeba umieć dobrać i zezstroic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Stag 4ECO

Nie ma czegoś takiego jak stag4eco do silnika 6 cylindrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że dwa cylindry jeżdżą na benzynie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz to zlo a w 2.4 to sie psuje non stop normalnie :decayed:

jak się go niema to się psuje

100% warsztatów potrafi założyć ale 1% wystroić,a to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 5 samochdow z gazem i w kazdym byl na poczatku problem z elektryka a dokladniej kable wys napiecia, po wymianie kabli i swiec wszystko chodzio cacy, najmilej wspominam A6 2,4 V6 jedyny problem to stare przewody ktore o zgrozo wymienilem na uzywki i fura smigala bez najmniejszego problemu , zrobilem tak ok 100 tys km i wszystko bez najmniejszego problemu jesli chodzi o LPG spalanie duze ok 15-17l/100km ale predkosc autrostradowa 160-200. Gaz w tym silniku jak najbardziej POLECAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę :) i jak ostatecznie Daniel, założyłeś ten gaz? Posiadam instalację od września ubiegłego roku w A4 B5 z takim samym silnikiem, też ARJ tyle, że w quattro. Sterownik Stag300, wtryski Barracuda, redukor Shark 3.Całowity koszt instalacji wyniósł 3200zł początkowo miałem jeden mały problem, mianowicie strasznie późno samochód przełączał się na gaz. Przyczyną był wąż chłodnicy, który szedł do reduktora, okazało się, że ze starości się zaginał i zmniejszał przepływ wody przez co reduktor długo łapał potrzebną temperaturę. Jednak po wymiane węża wszystko działa idealnie, na gazie zrobione już mam 20.000km i oszczędności przy obecnym stosunku ceny gazu do benzyny są ogromne. Spalanie oczywiście zależne od jazdy. Najmneijsze jakie udało mi się osiągnąć to 11l, największe zimą po mieście 16l/100km. Ogólnie przy mieszanej jeździe pali mi realnie ok 13l/100km. Benzyny paliłby około 10l z quattro. Żadnych spadków mocy, przy obecnych temperaturach na zewnątrz wyjeżdżam z garażu i samochód już pracuje na LPG. Praktycznie wszystkie silniki benzynowe w Audi dobrze znoszą gaz, od 1.6 do 2.8 Kwestia dobrej instalacji i dobrego wyregulowania, wtedy nie ma żadnych problemów z samochodem. Polecam każdemu kto jeszcze się waha. Pozdrawiam

Edytowane przez Luqe12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luqe12

Czytam i nie wierzę. Masz spalanie Max 16l? I to w quattro?!

Ja mam 1.8 adr w quattro i po mieście 15, w trasie nigdy mniej niż 11,3 nie miałem =/

Chyba na lato swap zrobię skoro koszt użytkowania taki sam niemal xp

Wysłane z mojego ZTE Blade L3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luqe12

Czytam i nie wierzę. Masz spalanie Max 16l? I to w quattro?!

Ja mam 1.8 adr w quattro i po mieście 15, w trasie nigdy mniej niż 11,3 nie miałem =/

Chyba na lato swap zrobię skoro koszt użytkowania taki sam niemal xp

Wysłane z mojego ZTE Blade L3 przy użyciu Tapatalka

Mojej mamy 2.4 pali 12 l w miescie w trasie naj mniej 10l przy predkosci 150-170 :) zwykle 1.8 i quatro to grzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te silniki Tak palą czy mam jechać do gazownika? I chyba poważnie pomyślę nad 2.4 =d

Wysłane z mojego ZTE Blade L3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luqe12

Czytam i nie wierzę. Masz spalanie Max 16l? I to w quattro?!

Ja mam 1.8 adr w quattro i po mieście 15, w trasie nigdy mniej niż 11,3 nie miałem =/

Chyba na lato swap zrobię skoro koszt użytkowania taki sam niemal xp

Wysłane z mojego ZTE Blade L3 przy użyciu Tapatalka

Trochę dużo Ci pali . Miałem Adr co prawda ośka i palił średnio 11 . Obecny 1.8t Q pali 12 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówią że turbo mniej palą bo nie da tak necie ciężarem samochodu. Jak adr oska palił Ci 11 to moje q w sumie nie ma jakieś strasznego spalania. Najbardziej irytuje to że nawet jak jadę 120kmh w trasie po S8 to ponad 11 bierze

Wysłane z mojego ZTE Blade L3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos masz nie tak

adr dobrze wystrojony z przyczepka lekka na trasie pali okolo 10l lpg

czyli 40l 400km

po miescie max 12-13l lpg

turbo Q pali wiecej ale tez to jest mocno zalezne od nogi

wiem bo mam i 1,8 adr w osce i 1.8TQ... oba w gazie...

ale to rozne auta o roznym przeznaczeniu i zupelnie roznie sie nimi jezdzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...