Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wydech 1.8T do 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chciałem założyć sobie wydech od 1.8T do 1.9 tdi awx po to żeby mieć ładne dwie końcówki z tyłu na widoku :) czy można zrobić coś takiego? ile elementów wydechu bym musiał konkretnie wymieniać? ewentualnie co bym musiał przerobić żeby wszystko pasowało? Jak ktoś robił coś takiego to proszę niech się wypowie na ten temat co i jak :)

Opublikowano

tutaj masz temat kolego:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/58318-b6-avbawxavf-swap-ori-wydechu-na-podwojny-od-25tdi-fwd/

przy zamianie 1,8 na 1,9 nie trzeba podobno dopasowywać rury...
ja jestem na świeżo po zamianie wydechów z 2,5 na 1,9 i poszło szybko...nie kupowałem osłon termicznych.
Musisz mieć dokładkę na 2 wydechy i przydałoby się zamienić ori końcówki 1,8 na coś większego - na forum polecane są Ulter 90mm

Opublikowano

tutaj masz temat kolego:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/58318-b6-avbawxavf-swap-ori-wydechu-na-podwojny-od-25tdi-fwd/

przy zamianie 1,8 na 1,9 nie trzeba podobno dopasowywać rury...

ja jestem na świeżo po zamianie wydechów z 2,5 na 1,9 i poszło szybko...nie kupowałem osłon termicznych.

Musisz mieć dokładkę na 2 wydechy i przydałoby się zamienić ori końcówki 1,8 na coś większego - na forum polecane są Ulter 90mm

a jaka jest oryginalna średnica końcówek 1.8T? i jakie masz końcówki ? i jaka jest średnica otworu w zderzaku?

Opublikowano

Średnica otworu na pewno ponad 100mm, musiałbym zmierzyć.
Ja zamówiłem Ulter 90mm - większość forumowiczów właśnie takie końcówki montuje.
Ile ma seria 1,8 nie wiem, ale wygląda to słabo dosyć jak widzę takie 1,8 z dwoma wydechami...

Opublikowano

No właśnie też mi nie za bardzo się podoba wyglądają na trochę małe, ale z kolei 90mm wychodzi drogo myślałem nad 70mm. A mógłbym prosić o zdjęcie twojej audi jak już zamontowałeś końcówki i czy masz zwykły zderzak czy s-line?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

nie wiecie czy kompletny wydech od 2.5 tdi tylko od avanta spasuje do 1.9tdi sedan ?

Opublikowano

nie wiecie czy kompletny wydech od 2.5 tdi tylko od avanta spasuje do 1.9tdi sedan ?

Pasuje kolego wersja nadwozia nie ma nic wspólnego z wydechem , zwróć uwage tylko na to czy wydech pochodzi z ośki czy quattro :decayed: ale to pewnie wiesz :wink:

Ja u siebie robiłem takiego moda i też mam sedana z AWX- em i wydech też spasowywałem od 1.8 T , więc jakby coś to pytaj śmiało.

Opublikowano

tutaj masz temat kolego:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/58318-b6-avbawxavf-swap-ori-wydechu-na-podwojny-od-25tdi-fwd/

przy zamianie 1,8 na 1,9 nie trzeba podobno dopasowywać rury...

ja jestem na świeżo po zamianie wydechów z 2,5 na 1,9 i poszło szybko...nie kupowałem osłon termicznych.

Musisz mieć dokładkę na 2 wydechy i przydałoby się zamienić ori końcówki 1,8 na coś większego - na forum polecane są Ulter 90mm

a jaka jest oryginalna średnica końcówek 1.8T? i jakie masz końcówki ? i jaka jest średnica otworu w zderzaku?

Oryginalna zewnętrzna średnica końcówek w 1,8T b7 to 80mm.

Opublikowano

Ok dzięki kolego jak coś to będę pisał ☺

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Sorki że odświeżam ale tak mnie męczy czy nie przymuli się albo nie będzie głośniej jak założę od 1,8T do 1,9TDI....

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Sorki że odświeżam ale tak mnie męczy czy nie przymuli się albo nie będzie głośniej jak założę od 1,8T do 1,9TDI....

głośniej może odrobinę, raczej nie odczuwalne, czy przymuli ?..... cóż średnica chyba jest podobna jak od 1,9 więc nie powinien

Opublikowano

Ciszej, i lepiej się opróżnia na wysokich obrotach powyżej ,3500 obrotów

to już mój drugi zestaw 1.8T w 1.9 AVF pasuje p&p

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Wczoraj odebrałem zestawik od B7 do B7 na dwa kominy, zestaw od 1.8T, montaż we wtorek zobaczymy co to wyjdzie :) dam znać

Średnica końcówek 80mm, niby mam wszystkie wieszaki, śruby, osłony, nie przemyślałem tylko, że dokładka niema wycięcia na hak ale za to jest oryginalnie zaznaczone gdzie wycinać co mi się bardzo spodobało.

Wie ktoś co to za kółeczko gumowe przy środkowym tłumiku ?

3b46cf162073ab33.jpg

Edytowane przez Norbi TDI

Opublikowano

3 wieszak tłumika :)

Opublikowano

Kominy już na samochodzie :)

bbf4055e6e9bef12.jpg

e24fe64ea38055e8.jpg

Uważam, że zakup się opłacał ponieważ, są to kominy od B7 1.8T, zakupiłem cały komplet:

- kominy

- osłony termiczne

- śrubki, spinki

- wieszaki

- dokładka zderzaka

dla potomnych, cały taki komplet pasuje do 1.9 BKE bez żadnych kombinacji, wszystko pasuje P&P, co zdziwiony jestem nawet końcówki wydechu zostawiłem oryginalne ponieważ są 80mm więc wystarczające, zostały tylko spolerowane. Różnic w dziwięku żadnych, kompletnie.

Koszt w moim przypadku, uwaga 300zł cały komplet :) + okazyjny transport za 50zł z drugiego końca kraju (najważniejsze, że nie pocięty) + alkohol i pomocny przyjaciel :) tak niewiele a cieszy :)

Edytowane przez Norbi TDI

Opublikowano

Pochwal sie gdzie dostałeś taki komplet w tej cenie? :)

Ładnie to wygląda ;)

Opublikowano

Pochwal sie gdzie dostałeś taki komplet w tej cenie? :)

OLX

Prawie cała B7 na sprzedaż, spalony cały przód, gostek konkret człowiek :)

http://olx.pl/oferta/audi-a4-b7-1-8t-2005-rok-ly7w-calosc-na-czesci-CID5-IDfDDyd.html

Edytowane przez Norbi TDI

Opublikowano

Ja za wydech od 2,5tdi dałem 150zł z wysyłką...

Środkowy był do wywalenia ale i tak go chciałem wyciąć :-D

Opublikowano

Panowie a co powiecie na wycięcie samemu dokładki pod dwie rury?

Tutaj chyba są docinane czy dokładka od 1.8T?

JaTcr4i.jpg

Edytowane przez pyra111

Opublikowano

nie baw sie w żadne wycinanie tylko kup dokładke i po problemie , tak to mozna tylko ale popsuć :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.