Skocz do zawartości
IGNOROWANY

gaz do 1.8t quattro


Elegancko

Rekomendowane odpowiedzi

tylko po co wam takie butle , stacji LPG na peczki jest a tył dostaje po kosci

Po to, żebym nie musiał po 300km szukać stacji :-) lub po to, żeby jadąc gdzieś daleko na wczasy nie musieć myśleć o tankowaniu.

Teraz mam zasięg na LPG taki jak na benzynie :-)

Skoro da się zamontować tak dużą butlę to jaki jest sens montować mniejszą? Co się zyska? NIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2kg różnicy... więcej ważą graty, które każdy z nas wozi w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani a co to jest za instalacja Prins ??? Pytam ponieważ kupiłem w Niemczech moje autko z zamontowanym już takim właśnie junkersem ... poki co sprawuje się (odpukać) nieźle bo na pełnym zbiorniku czyli ok 60L na trasie zrobię ponad 500 km. autko przyspiesza ładnie i nic sie nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prins to bardzo dobra i niestety droga instalacja, póki nic się nie zepsuje to jest super ale jak coś padnie to zaczyna się robić drogo. Najlepiej wrzuć zdjęcie elementów spod maski i w jaki sposób jest to zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku do butli wchodzi 38-40 litrów, zbiornik równo z podłogą. Na trasę wystarcza to na ok. 400 km w mieście 280-300


Co do PRINSA jeździłem wcześniej oplem z taką instalacją, auto było sprowadzone z Holandii. Bardzo dobrej jakości lpg ale musisz znaleźć sobie dobrego fachowca do regulacji. W moim przypadku dopiero 3 serwisant porządnie ustawił gaz. Oprócz wymiany filtru i regulacji przez 60 000 km brak problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam butlę 55, tankuję różnie, srednio 48 litrów

Instalacja stag

U mnie podobnie, butla 55, wchodzi ~47 :decayed:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie czy do A4b6 1.8T 150KM to dobry zestaw:

- Wtryski Barracuda 130nl montowane pojedynczo
- Reduktor kme gold

- sterownik: KME NEVO

- przewody faro 8 mm

- wielozawór extra 8mm (np. tomaseto)

- Zbiornik toroidalny 53 litrow w miejscu koła zapasowego
- Wlew pod klapka od paliwa

taki zestaw gazownik mi polecił, jak wspomniałem o stag xbox plus to powiedział, że do wystrojenia zdecydowanie lepszy jest KME no i jest tańszy, czy to prawda czy montażysta idzie na łatwizne?

Będę wdzięczny za odpowiedź

co chodzi o cenę to 2900zł trochę drogo ale wkońcu stolica....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serii to nawet zbyt mocny zestaw...

Spokojnie wystarczą zwykłe barracudy do tego reduktor KME Tur i stag q-box basic...

Nevo dla mnie ciężko się stroi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. No właśnie gazownik twierdzi, że do wystrojenia lepszy jest KME niż stag. Z tego co czytam to wychodzi na to, że jeden lubi to drugi co innego i tak jest z gazownikami... pytanie czy funkcjonalnie oba te sterowniki czyli stag i kme to jedno i to samo ?

a jak z ceną za taki zestaw? jest do przyjęcia czy wyśrubowana jest cena za taki montaż/części ?

@ otis89 - pracownik z EGP

Edytowane przez stasieq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena normalna jak za dobry montaż a sterownik jeśli gazownik mówi że lepiej mu będzie z Nevo to bierz Nevo.

Posiadam też KME NEVO i jestem zadowolony chociaż dla użytkownika różni się od innych przyciskiem sterującym B/G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tu wiecznie ta sama spiewka...

wiadomo ze co gazownik to swoje opowiada...

wystarczy troszke poczytac

mam duzo mocniejsze 1.8T i spokojnie obrabia silver plus stag

tyle ze mam Keichiny jako wtryski...

ale to juz indywidualne podejscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie tych sterowników kme doszedlem do wniosku ze najbardziej praktycznym bedzie kme nevo pro i taki mi zamontuja. Dzieki wszystkim za opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bym dał sobie rękę obciąć za reduktor AC 01 250KM i chodziłbym bez ręki, wszystko okey dopóki się nie zaczął psuć, puszczał gaz na podciśnieniu. instalacja na gwarancji, wyciągnęli reduktor i wysłali nie było go 3 tyg jak odesłali, to bylo to samo, i dalej muszę walczyć, jeśli chodzi o jakąkolwiek gwarancje to w przypadku AC to tylko na papierze ładnie w rzeczywistości firma nie dba o klienta !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ac 250 odsyłałem 3 razy,za każdym razem poprawa była na dwa miesiące i zaś były problemy z trzymaniem ciśnienia ale za trzecim razem zażądałem od AC zwrotu kasy za reduktor + 3 razy montaż demontaż reduktora u gazownika lub wymiana na nowy wolny od wad to dostałem propozycję w ramach gwar. nowego ac 01 lub kme gold,wziąłem golda i dwa lata już jest ok.

i nigdy już czerwonego ac nawet poprawionego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak ze warsztat wyciąga reduktor, wysyła do hurtowni, a oni do AC dlatego też czas jest wydłużony, ale muszę bezpośrednio do AC się odezwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! gazownik zaproponował mi 2 oto takie konfiguracje :

Przykładowo
Lpgtech 224
Barracuda
kmetur
butla55l w koło
wlew w klapce
cena 2800
lub

Stag qbox basic
kmetur
barracuda
butla55l w koło
wlew w klapce
cena 2900

co o tym sądzicie ? która bedziele lepsza do seri avj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...