Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekręt VW Emisja spalin EA189 (23Q4)


griga-st

Rekomendowane odpowiedzi

A czy silnik na belgie ktory ma 100 kw CAGB tez pod to podlega? Bo w tej tabelce go nie ma a prawie jest taki sam jak inne

Edytowane przez adamo0077
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos dzisiaj gadali w radyjo ze ktos juz sie przy....l do fabryki w Polkowicach ale nie uslyszalem dokladnie o co kaman.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem kto pojedzie na wgranie.nowego softa. Chyba tylko lesne dziadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem kto pojedzie na wgranie.nowego softa. Chyba tylko lesne dziadki.

W DE pewnie wszyscy bo podatek im wyebią wyższy od norm spalin :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Twojego rozumowania to powinni dostac jeszcze wstecz, od momentu zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni to wycofać homologacje, wtedy auto straci prawo do poruszania sie po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady. Po za tym rząd niemiecki na pewno zastosuje jakieś ułatwienia dla vw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni to wycofać homologacje, wtedy auto straci prawo do poruszania sie po drodze.

Juz to widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni to wycofać homologacje, wtedy auto straci prawo do poruszania sie po drodze.

Juz to widze

To,ze nikt tego nie zrobi to ja sie domyślam. Chociaż właśnie tak to,powinno wyglądać.

I muszę przyznać, ze teraz hasło "przewaga dzięki technice" brzmi żałośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza to Audi z Vauwika ma tylko naped. Ciekawe jak to Niemcy załatwia żeby był wilk syty, i owca całą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Ktos to mysli, ze te auta powinny zostac wylaczone z ruchu jest debilem. Tak, debilem.

Uzasadnij. Bo ja poddaje w wątpliwość ważność homologacji tych pojazdów a zatem prawo do poruszania sie po drogach. I tu nie chodzi o "ekologię" a ewentualną wadę prawną.

Z grubsza to Audi z Vauwika ma tylko naped. Ciekawe jak to Niemcy załatwia żeby był wilk syty, i owca całą?

Cos jest wspominane o zmianie softu w ramach akcji przywoławczej. Aczkolwiek tym sposobem osiągi aut znacznie spadną a co za tym idzie staną sie niezgodne z tym za co klient zapłacił. Ńie i teraz pewnie bedą musieli iść na ugodę z każdym? Ze albo dadzą jakiś częściowy zwrot kasy albo odkupią auto? Nie wiem. Pozostanie i tak kwestia oszustwa za które kara będzie tak czy siak. Za pewne dojdą to tego cywilne pozwy. A , ze Amerykanie są jak dzieci i maja bujna fantazje to roszczenia mogą byc przeróżne. W Europie nic sie wielkiego nie stanie bo eu jak w każdej dziedzinie jest niezdolna do jakichkolwiek działań. Ta owca nie ma szans cało z tego wyjsć. Troche jej skore przetrzepie. Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jest debilem. Tak, debilem.

Czy nie mozesz powstrzymac emocji i przestac obrazac kogos? Masz odmienne zdanie, to sie wypowiedz jak czlowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko mam nadzieje ze nie bedzie tak ze akcja serwisowa bedzie sie nalezala tylko tym co kupili auto w salonie ale rowniez tym ktorzy kupili auta z drugiej reki. Formalnie bowiem roszczenia co do aut z rynku wtornego moga isc do poprzedniego wlasciciela a nie bezposrednio do producenta.

Co do tego kto pojedzie na mody to jestem dosc mocno przekonany ze kazdy gdyz zrobia tak ze wprowadza jakas taka regulacje specyficzna ze auta bez modow nie beda przechodzily okresowych badan.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja na pewno jest precedensowa.

Logicznie rzecz biorąc to ta firma powinna splajtować. Przypuszczalnie tak nie bedzie, bo sytuacja jest podobna do kryzysu bankowego 07/08. Upadłość tak wielkiej instytucji zachwiała by gospodarką na całym świecie, tym bardziej że Land Niedersachsen ma duże udziały w VW i wielu polityków też pracuje dla vw.

Ale też jestem ciekawy co wymyślą. Full legal to i tak nie bedzie. I na bank inni producenci też mają czymś uwalone ręce.

Edytowane przez RS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym sie martwic:) bedzie akccja serwisowa,darmowy nowy kat :D ale moc spadnie z143 do 120 km:D

vw zawsze miały duży gratis mocy.Wiec moc ew.zmniejszy sie do katalogowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...