Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekręt VW Emisja spalin EA189 (23Q4)


griga-st

Rekomendowane odpowiedzi

No to pieknie VW dało d..... aczkolwiek po przejściach olejowych w moim A4 to wcale mnie to nie dziwi, tam jeszcze wiele przekrętów nie odkrytych jest :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronie VW ale czy wierzycie że inni producenci nie bawią się w takie coś... Znając życie każdy koncern robi to w taki lub inny sposób i jest to wkalkulowane w ewentualne straty. Im większy koncern tym większe przekrety. Udowodnione jest przecież ze deklaracja producenta odnośnie spalania to bujda jakich malo;) a co za tym idzie większe spalanie = większe zanieczyszczenie i nie ważne jakie filtry cząsteczek stałych były by zamontowane :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co o tym gadać wcale VW to tak wielki koncern , a właściwie monopolista w europie że takie tam pitu pitu to im koło ch... lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


deklaracja producenta odnośnie spalania to bujda jakich malo;)
To akurat nie jest bujda. Bujda natomiast jest pisanie tych wartosci w katalogach przeznaczonych dla klientow bo nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia. Ale to wina nie producentow, tylko ustawodawcy.

takie tam pitu pitu
Ok. 50 miliardow straty od piatku do dzisiaj... To penie roczny budzet Polski...A pewnie Chinczyki tez beda cos chcieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to ogromna strata i gdyby chodziło o PL to byłby koniec, ale po koncernie VW to spłynie.

50 miliardów to dla nich nic takiego, raz jest lepiej a raz gorzej,ale i tak wyjdą na swoje ;)

http://autokult.pl/14766,koncerny-motoryzacyjne-czyli-kto-do-kogo-nalezy-volkswagen-ag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pieknie VW dało d..... aczkolwiek po przejściach olejowych w moim A4 to wcale mnie to nie dziwi, tam jeszcze wiele przekrętów nie odkrytych jest :facepalm:

Witam,

Zdaje się, że to dopiero początek całej sprawy.

Dotychczas problem dotyczy podobno 11 milionów pojazdów na świecie.

Teraz emisje będą badać agencje w innych krajach m.in Korea.

EPA w Stanach będzie teraz sprawdzać emisję w silnikach 3.0 TDI także zdaje się, że to czubek góry lodowej:

http://www.worldcarfans.com/115092399316/vags-30-liter-turbodiesel-v6-now-being-investigated

Poza nałożonymi karami na koncern może wkrótce zwalić się lawina roszczeń i spraw cywilnych.

Nieciekawie to wygląda,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadzą w łapę komu trzeba i ile trzeba i rozejdzie się po kościach jak to zwykle bywa. Cofną auta na serwis , przeproszą że zaszła pomyłka i sprawa się załatwi. Nie uwieżę że taki moloch może zostać ukarany. Ukarany to może zostać zwykły Kowalski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie mi oni liczą każdy milion, im bardziej bogate firmy, tym bardziej pazerne, a odbiją sobie te straty na klientach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak łatwo nie będzie jak piszecie. Winterkorn podobno już poleciał. Akcje spadły o 20% a to już jest wch... (sorry za określenie, ale tego wymagała powaga sytuacji) kasy!

Mam nadzieję, że kolejnych też wykryją i skończy się spalanie 4 litry wg. 8 realnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja spadają co za tym idzie sprzedaż samochodów w krajach rozwiniętych również. Podejrzewam że każda duża marka podobnie dziala. To juz nie ucichnie a wręcz się nakręci... Sprawdzą wszystkich i wtedy dopiero zacznie być ciekawie

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncerny dają jednak wielu ludziom pracę... Pomyślcie w samej Pl: Poznań, Polkowice+ te wszystkie zakłady regenerujące wałki, czy teraz tfsi;)) Te normy spalania wprowadził ustawodawca, nie koncerny samochodowe! One nie maja, i nie mogą mieć odzwierciedlenia z realnymi warunkami. Menadżerowie przegieli i mam nadzieję że będzie to dobra nauczka na przyszłość. Niestety, jak zawsze zapłacą konsumenci...

Edytowane przez griga-st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie jednym słowem wykurzyli ze swojego rynku VW :wink: Ndal będą pontonami jeździć :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na giełdę to akcje VW polecialy 33% na łeb ale co jest ciekawe to i ceny platyny tez bo z tego robia DPFy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV wypowiadali się niemcy że stracili zaufanie do firmy i 70% stwierdziła że raczej nie kupi w przyszłości VW, więc jak widać kolejne straty w drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na prawde to kazdy ma gdzies te normy emisji spalin i temu podobne.

Juz widze jak osova prywatna sklada pozew, totalnie bez sensu.

Nikt od takiej osoby nie bedzie wyciagal żadnych konsekwencji bo ona tez jest teoretycznie pokrzywdzona.

Amerykanie wyczuli sposob na oskubanie VW z kasy i teraz juz nie odpuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...